Hlavní navigace

Křečové žíly

Operace křečových žil řeší jen následek

Křečové žíly znamenají už velmi silné volání našich nohou o pomoc. Ani při dodržování preventivních opatření již nezmizí. Proto je tak důležité jim předcházet. Je chybou si myslet, že trvalým řešením je jen operace spočívající v odstranění či uzavření nevzhledných křečových žil či metliček. Neřeší totiž příčinu nemoci.

28. 2. 2019 8:00
Doba čtení: 4 minuty

Tvar břicha naznačuje, kde budou těhotnou bolet záda

Během těhotenství probíhá v těle ženy řada změn. Pozornost se samozřejmě zaměřuje hlavně na vývoj dítěte, stav s sebou ale přináší i mnoho fyziologických změn, které mohou velmi bolet. Jak tomu předcházet?

20. 2. 2019 10:29
Doba čtení: 4 minuty

Gynekolog: Bolest v podbřišku neznačí jen menstruaci

Blížící se menstruaci pozná žena podle bolesti v podbřišku. Někdy ale mohou podobné bolesti signalizovat infekci močového ústrojí nebo křečové žíly.

12. 11. 2018 12:00
Doba čtení: 3 minuty

Nová léčba křečových žil: uzavřou se lepidlem

Se sedavým zaměstnáním, obezitou a genetickou dispozicí máme ke křečovým žilám blíže, než si myslíme. Jaké jsou moderní možnosti léčby?

Doba čtení: 3 minuty

Jak jezdit na kole a nemít trable s hemoroidy

Cyklistika je jedním z rizikových faktorů vzniku hemoroidů. A pokud už vás rozšířené žíly v oblasti konečníku trápí, ztěžují jízdu na kole a současně se zhoršuje jejich stav.

31. 7. 2018 13:06
Doba čtení: 3 minuty

Cviky proti křečovým žilám: jednoduché a rychlé

Také schováváte nohy i v horku, protože se vám nelíbí křečové žíly a metličky (mikrovarixy)? Ty jsou viditelným příznakem chronického žilního onemocnění, které se vám pravděpodobně již dříve přihlásilo pocity těžkých nohou, mravenčením, křečemi, bolestí a otékáním nohou.

Doba čtení: 1 minuta

Oteklá noha či nohy ukazují na žilní onemocnění

Těžké či oteklé nohy, mravenčení, křeče, žilky či uzlíky na dolních končetinách, otok a studená noha či hnědé skvrny. To vše mohu být příznaky chronické žilní nemoci, a čím dřív půjdete k lékaři, tím líp.

Doba čtení: 5 minut

Operace, které je dobré absolvovat před Vánoci

Křečové žíly, hemoroidy či špatný žlučník, to vše je ideální vyřešit před svátky. Jde to mnohdy za jediný den. Řešením jsou zákroky jednodenní chirurgie.

5. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Proč pojišťovna nehradí laserovou operaci křečových žil

Zdravotní pojišťovny hradí jen radikální chirurgické odstranění křečových žil, přestože jiné metody mohou být vhodnější. I když vám laser nebo radiofrekvenční terapii doporučí lékař, zaplatíte si je sami. Proč nejsou tyto operace hrazeny pojišťovnou?

Doba čtení: 3 minuty

Sportovec s křečovými žilami musí dát pozor na poranění

Muži nohy neukazují a na vzhledu jim tak nesejde. I proto řeší až pokročilejší formy varixů.

17. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Kolik stojí léčba křečových žil

Podle stadia nemoci se nabízí řešení v podobě konzervativní nebo chirurgické léčby. Některé metody se hradí ze zdravotního pojištění, jiné si musí zaplatit pacient sám. Na kolik vyjde léčba křečových žil?

15. 4. 2015 12:07
Doba čtení: 4 minuty

Odstranění křečových žil a metliček: aby se rychle nevracely

Křečové žíly a metličky lze řešit různými způsoby. Závisí na stavu onemocnění i dalších faktorech. Nevhodně zvolená metoda přispěje k časnému opakování křečových žil.

3. 4. 2015 10:58
Doba čtení: 2 minuty

Punčochy na křečovky navlékejte naruby

Mám křečové žíly, co si počnu? Nebudu přece nosit babkovské tělové návleky, když je na trhu minimálně třicet variant punčoch, ve kterých zdravotní problém nikdo nepozná. A naučíme vás je navlékat.

20. 2. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Bércové vředy mají různé příčiny, na nich závisí léčba

Bércové vředy jsou velmi závažné a nepříjemné onemocnění, které se projevuje otevřenými, často velmi hlubokými ranami. Nejsou jen problémem seniorů, jak si často myslíme.

28. 8. 2014 9:00
Doba čtení: 4 minuty

Křečové žíly – odstranění bez narkózy

Křečové žíly jsou jednou z civilizačních chorob, jíž trpí velká část dnešní populace. Onemocnění postihuje častěji ženy, typickými pacientkami jsou úřednice, prodavačky, kadeřnice či učitelky.

Doba čtení: 3 minuty

Proč nám otékají nohy? Může za to teplo

Obzvlášť v létě dostávají naše dolní končetiny pořádně zabrat. Proč máme „nohy jako konve“ a co se s tím dá dělat?

22. 5. 2014 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Máte křečovky jen na jedné noze? Pak jste je zdědili

Genetická dispozice je hlavní příčinou onemocnění křečovými žilami. Problémům dále výrazně nahrává dlouhé sezení a také stání, proto se „křečovkám“ přezdívá kadeřnická nemoc.

26. 3. 2014 0:00
Doba čtení: 9 minut

5 zákroků, které umí řešit jednodenní chirurgie

Proč se nechat řezat a pak dlouze ležet v nemocnici? Většina chirurgických pracovišť pokračuje v tradičním systému. A to i po výkonech, kdy v zahraničí chodí pacienti domů za pár hodin.

15. 11. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

13 typických těhotenských potíží: co s nevolností nebo pálením žáhy

Ve správné komedii prozradí těhotenství hrdinky její náhlá nevolnost. V realitě to zas taková legrace není. Se zdoláním běžných zdravotních problémů výborně pomohou přírodní prostředky.

Doba čtení: 8 minut

Metličky na nohou podporuje užívání antikoncepce

ROZHOVOR – Metličky, drobné křečové žíly, se týkají v drtivé většině žen. Absolutní prevence neexistuje a, jak říká primář OTA SCHÜTZ, vrátí se vždy, i po sebelepším zákroku.

Doba čtení: 9 minut

Kompresní punčochy už není nutné schovávat

Křečové žíly trápí šedesát procent populace. Život v punčochách přitom není med, hlavně v teplém počasí. Přitom už lze najít takové, které vám budou příjemné a nebudete se za ně stydět.

Doba čtení: 6 minut

Křečové žíly se dají bezbolestně léčit zatavením

Léčba křečových žil zatavením méně bolí, člověk jde také dřív do práce než při klasickém odstranění křečových žil. Jen to má „malý“ háček: zákrok je finančně náročný.

28. 12. 2011 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Na křečové žíly se neumírá, nohy ale brutálně hyzdí

Patříte k lidem, kteří se i největším horku potí v dlouhých nohavicích či sukních po kotníky jen proto, že vaše nohy obalují modré pavučiny, nebo se po nich pnou modré liány? Co s tím?

Doba čtení: 4 minuty