Hlavní navigace

ekzém

Časté sprchování není zdravé a šminky vodě škodí

Přísloví, že čistota je půl zdraví, zná jistě každý z nás. Že je přitom čistota zdraví jenom půlka, lze přitom chápat různě – také ovšem tak, že extrémní hygiena zas tak úplně pozitivní pro zdraví není.

Doba čtení: 2 minuty

6 „pupínků“ na obličeji, které byste neměli zaměňovat

Je to naše výkladní skříň. Proto jsou nemoci kůže obličeje zvláště nepříjemné. Přehled nejčastějších obličejových dermatóz přiblíží, v čem se liší projevy a léčba jednotlivých onemocnění.

Doba čtení: 7 minut

Prase se hojně využívá v medicíně. Je podobné člověku

Prase domácí se chová především pro maso. Přesto je využití těchto zvířat mnohem větší. Zejména proto, že mají velmi podobné orgány se svým přirozeným nepřítelem – člověkem. Pro domácí léčbu zase využijeme vepřové sádlo.

Doba čtení: 3 minuty

S čím nejčastěji chodíme na kožní?

Kůže velice často reaguje na různé druhy chemikálií v jídle, ve špercích, ale i v lécích. Teď aktuálně je problém číslo jedna zima.

Doba čtení: 3 minuty

5 tipů, jak pečovat o kůži dítěte s atopickým ekzémem

Atopický ekzém dokáže potrápit a někdy i nepříjemně překvapit. Zvlášť pokud se vyskytne u malého miminka v rodině, která se s atopickou dermatitidou dříve osobně nesetkala.

11. 12. 2014 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Květy kaštanu se suší nebo nakládají do pálenky

Květy kaštanu koňského (jírovce maďalu) patří mezi nejkrásnější skvosty jarní přírody. Málokdo však zná i jejich léčivou sílu.

12. 5. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kůži dětí nejčastěji dráždí alergie

Pokožka malých dětí je až pětkrát tenčí než u dospělých. Snáze jí proto do těla proniknou látky, které vyvolávají kožní alergie, přecitlivělost či kožní onemocnění.

25. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bodlák benedikt je dobrá příloha k masu

Znáte ho jako bodláček, krasovlásek nebo ostropes. V každém případě je to nedoceněná bylina, která pomáhá zdravotnímu stavu. V kuchyni ho oceníte jako přílohu k masu.

14. 3. 2014 13:18
Doba čtení: 2 minuty

Nové konopné lázně jsou největší v Evropě

GALERIE: Unikátní konopné lázně se otvírají ve Volarech. Nabídnou konopné procedury, na konopí bude zčásti založena i místní strava. Na pohled se nijak zvlášť neliší. Podívejte se.

Doba čtení: 1 minuta

Bylinkový speciál: Stévie sladká

Čerstvá, sušená nebo zmrazená, stévie si zachovává sladivost, která je až 300× vyšší než u cukru. Ať už chcete ušetřit kalorie nebo peníze, pusťte se do pěstování. Není to žádná věda.

Doba čtení: 3 minuty

Manažeři lžou, přísady použité v kosmetice musí být na obalu

Nová legislativa má chránit spotřebitele a stanoví proto přísnější pravidla pro označování kosmetických výrobků. Jenže výrobce či prodejce zatím nějaká ta nařízení nechávají v klidu.

5. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Velbloudí mléko nebude pro krávy konkurencí. Cena je vysoká

Velbloudí mléko může po letech úsilí na evropský trh. Tedy i na ten český. Proč je to tak velká sláva pro alergiky a v čem jsou mléčné výrobky z velbloudího mléka lepší než z kravského?

Doba čtení: 4 minuty

Bylinkami proti alergiím

Blížící se jaro s sebou přinese pylovou sezónu. Spolu s ní hrozí alergikům dýchací obtíže, senná rýma i projevy alergie na kůži. Můžete si ulevit pomoci bylin.

Doba čtení: 6 minut

Česká marihuana na recept by v lékárně mohla stát kolem stovky

ROZHOVOR – Senát schválil léčbu konopím. Výrobci už jen netrpělivě čekají na podpis prezidenta. VOJTĚCH ČERNÝ tvrdí, že mohou zajistit konopí až třikrát levnější, než má být to z dovozu.

Doba čtení: 8 minut

Blechy psí na člověka bohužel jdou

První věc, která jakoukoli blechu po vylíhnutí zajímá, je obstarání potravy. A není-li po ruce pes, i vaše krev jí bude dobrá.

Doba čtení: 6 minut

Roztroušená skleróza si vás může najít, i když jste mladí

V Česku žije kolem osmnácti tisíc pacientů s roztroušenou sklerózou. Jen třetině z nich je umožněna včasná léčba. Jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna a možnosti léčby?

5. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Listy Aloe vera stačí vymačkat

Aloe vera se používá v léčitelství po staletí, její léčivé účinky potvrzuje i moderní věda. Můžete ji mít dokonce doma v květináči, v ledasčem nahradí domácí lékárničku.

Doba čtení: 6 minut

Kdo s námi bydlí v posteli?

Vidět ta zvířátka pod mikroskopem, jako se to poštěstilo mně, už nikdy si nelehnete do vlastní postele. Představa, kolik s námi bydlí roztočů a jak krvežíznivě vypadají, je totiž děsivá.

Doba čtení: 3 minuty

Léčivé houby koupíte v lékárně i bylinkářství

Čaga, hlíva ústřičná, Jidášovo ucho… názvy jak ze sletu čarodějnic. Znala je už čínská medicína i lecjaká bába kořenářka, ale používají se dodnes. K čemu jsou dobré?

Doba čtení: 5 minut

Rekordní mráz je nebezpečný hlavně pro seniory a malé děti

Lékaři varují, že pro určité skupiny lidí s ohledem na věk a také některá onemocnění může současný mráz představovat velké riziko. Ale i ostatní by si měli chránit pokožku.

1. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Ocet vyjde na pár korun i na tisíce

Jablečný ocet, vinný ocet, balsamico, ovocný… Nejobyčejnější kvasný ocet pořídíte do desetikoruny, archivní balsamico vyjde i na tisíce. Jaký se k čemu hodí a proč nebrat syntetiku?

Doba čtení: 5 minut

Trápí vás chronický problém? Vyzkoušejte čínskou medicínu

Je stará tisíce let a pro člověka ze západního světa těžko pochopitelná. Přesto v ní mnozí hledají naději, zejména tam, kde moderní medicína selhává. Kdo jsou ovšem ti, kteří léčí pomocí čínské medicíny – jen další mastičkáři, bylinkáři a šarlatáni?

Doba čtení: 5 minut