Hlavní navigace

diety

Bez sacharidů si ani neškrtneme

Zelenina a ovoce nehraje v našich jídelníčcích prim. Vyřazujeme přílohy v honbě za lepší postavou, ale na druhou stranu si neodpíráme bagety a hambáče. Co na to Iva Málková ze STOBu?

Doba čtení: 5 minut

Na kolik vás přijde hubnutí?

Krabičková dieta, výživový poradce nebo brýle na zhubnutí? Podívejte se, kolik peněz vás bude stát pokus o nový životní styl a shození přebytečných kilogramů.

16. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Nízkosacharidová dieta pouze pro otrlé? Žádné cukry, hodně masa

Vegetariánům a veganům se ježí chlupy na těle. Žádné obilí, brambory, cukry ani ovoce. Místo toho vajíčka, tučné sýry a maso. Je možné takto zhubnout a zůstat při tom zdravý?

Doba čtení: 4 minuty

Sedm jídel z hospodského menu: k dietě se celkem hodí

„I dietáři si mohou dopřát meníčka,“ hodnotí odbornice nabídku obědů v restauracích. Většina jídel sice potřebuje trochu poupravit, ale pak si můžete dát i kachnu.

25. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak zhubnout? Dietou proti překyselení organismu určitě ne!

ROZHOVOR – Existuje pár nových triků na hubnutí, o nichž se mluví, a taky pár nových diet. Co z toho funguje a co ne, dobře ví dietolog Pavel Suchánek. Totální hloupost! říká o některých.

Doba čtení: 5 minut

Sedm nejčastějších chyb lidí, kterým se nedaří zhubnout

Lidé ve snaze zhubnout drží prapodivné diety, ovoce přitom jedí po tunách, odmítají vejce a kupují si jen light produkty a diví se, že nehubnou. Jaké chyby nedělat, aby člověk zhubnul?

31. 5. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Tabletky na hubnutí umí zabíjet. Na co si dát pozor?

Průzkumy ukazují, že tablety na hubnutí obsahují stále více nebezpečných látek. Ve Francii po jedněch takových pilulkách zemřela mladá žena. Na co si dát při koupi pilulek pozor?

10. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Desatero: Jak jíst pro maximální účinek cvičení

K dobré kondici a zdraví nestačí samo o sobě ani cvičení, ani jakkoliv vyvážená strava. Deset jednoduchých tipů poradí, jak cvičení a výživu skloubit s co nejlepším efektem.

27. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pět typů strávníků – nejméně je otesánků a věčných dietářů

Gurmán, otesánek, stravovací pragmatik, věčný dietář a vyrovnaný strávník. Do těchto pěti kategorií rozdělili strávníky autoři průzkumu a zmapovali jejich návyky. Poznali byste se taky?

8. 3. 2012 10:33
Doba čtení: 3 minuty

Krevní skupina ovlivní váš život. Jen jíst podle ní je nesmysl

Znáte svoji krevní skupinu? Co všechno se z ní dozvíte? Třeba pravděpodobnost rakoviny, žaludečních vředů, infarktu, tloustnutí či otěhotnění. Dieta podle krevních skupin je však mýtus.

Doba čtení: 7 minut

Které diety jsou podle lékařů nebezpečné?

Některé diety jsou účinné, jiné sice nesmyslné, ale celkem neškodné. A pak takové, před kterými odborníci varují. Paleodieta, Čínská studie a Atkinsova dieta prý mohou i ublížit.

Doba čtení: 8 minut

Krabičkové diety dopadly v testu mizerně. Jsou nějaké kvalitní?

Test MF Dnes vyzkoušel devět diet v krabičce se žalostným výsledkem – uspěly jen tři. Je to důvod zatratit všechny krabičkové diety šmahem? Není, ale neberte první, která se vám namane.

Doba čtení: 3 minuty

Paleodieta – dieta z pravěku? Dvakrát zdravá není

Jezte jako v pravěku, budete výkonnější a zdravější! A ještě možná zhubnete. Tvrdí to alespoň příznivci takzvané paleodiety. Lékaři nad ní ale kroutí hlavou. Proč?

Doba čtení: 6 minut

Doplňky stravy na hubnutí: Nekupovat, nekupovat, nekupovat!

Všechny výrobky, na kterých se uvádí efektivita hubnutí, jsou označeny klamavě. Jediný, kdo zhubne, bude vaše peněženka. Podívejte se, které přípravky používají nepovolená tvrzení.

Doba čtení: 4 minuty

Umělá sladidla sice nemají kalorie, ale zato vyvolávají chuť na sladké

Po konzumaci potravin se sladidly dostane tělo informace ke zpracování cukru. Ten však chybí, a tak mozek vysílá signály, které jen vyvolají další chuť k jídlu.

Doba čtení: 4 minuty

6 velkých omylů aneb V pasti rádoby zdravých potravin

Ve snaze prospět svému zdraví nebo postavě pácháme občas pravý opak. Jsou potraviny a nápoje se zdravou pověstí opravdu tak zdravé? Ani náhodou.

Doba čtení: 5 minut

Štědrovečerní kila shodíte chůzí za osm hodin, sexem za sedm

Chcete si Štědrý den fakt užít? Ale hlídáte si linii? Buďte v klidu. Spočítali jsme za vás, za jak dlouho spálíte kapra a cukroví sexem, nicneděláním či hraním počítačových her.

Doba čtení: 3 minuty

Obézní by si měli uvědomit, zda jejich problém opravdu spočívá ve váze

Chcete zhubnout? A zamysleli jste se někdy nad tím, proč máte nadváhu? Z pohledu psychosomatiky a psychoterapie je třeba nejprve hledat příčinu, a teprve pak se rozhodnout pro hubnutí.

Doba čtení: 5 minut

Bílý, nebo hnědý? Vyznejte se v cukru

Cukr pořád zůstává cukrem a má mnohem víc energie, než kolik člověk běžně potřebuje. S jeho spotřebou bychom to neměli přehánět, ať si vybereme jakýkoli druh. Jak se v nich vyznat?

Doba čtení: 4 minuty

Dietou k tloustnutí – co tropí matky, přebírají dcery

„Od sedmi let pořádně nejím. Poradila mi to máma.“ Ženy, které se snaží zhubnout, jsou schopné ledasčeho. Hladoví, do úmoru cvičí. Své dospívající dcery by z toho měly vynechat.

Doba čtení: 5 minut

Hubnutí a dia potraviny? To není dobrá kombinace

Často se to plete – bez cukru, bez přidaného cukru. Dia potraviny a potraviny pro diabetiky. Dia neznamená dietní a obvykle ani bez cukru.

Doba čtení: 4 minuty

Light potraviny svádějí k větší konzumaci

Co byste měli vědět o light potravinách? Navzdory obecnému povědomí mohou hubnutí spíše zkomplikovat. Nejsou vhodné pro každého a navíc ne vždy znamená označení light nižší podíl tuku.

Doba čtení: 5 minut

Půst ke zhubnutí nepomůže, naopak: způsobuje tloustnutí

Lepší je vyvážená dieta, kdy člověk občas vyjde vstříc svým chutím tak, že si dá třeba čtvereček čokolády. Ale půst coby metoda hubnutí nefunguje. Naopak. Lékaři varují: ztloustnete.

1. 11. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Po kolika pivech se tloustne... a další otázky pro odbornice na hubnutí

Jde víc na váhu máslo, nebo margarín? Které sýry jíst při dietě? Tloustne se po müsli…? ptáte se v naší poradně. Autor: www.komplimentinstitut.cz Na vaše dotazy ohledně jídelníčku, hubnutí, diet, formování postavy atp. odpovídají Gabriela Knosová a Kristýna Galová, specialistky na hubnutí z brněnského Institutu kompliment (www.komplimentinstitut.cz).

26. 10. 2011 20:43
Doba čtení: 1 minuta

Budeme taky platit "hranolkovou daň"?

Dánsko jako první země na světě zavedlo daň na tuky v potravinách. Týká se všech výrobků obsahujících nasycené mastné kyseliny včetně polotovarů. Čechy prý do budoucna čeká totéž.

4. 10. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Kauza spreje na hubnutí - zakázat ho nelze, i kdyby šlo o podvod

Lidská blbost je věčná a výrobci všelijakých obskurních „zázraků“ to dobře vědí. Historka o žokejovi, který nechtěně zhubnul, připomíná onu slavnou příhodu s nebohým psem v mikrovlnce.

Doba čtení: 6 minut

Tlustí vojáci dostanou tablety na hubnutí. Vážně se po nich hubne?

Česká armáda se rozhodla bojovat s obezitou části vojáků tím, že jim předepíše pilulky proti obezitě. Jak fungují a pomohly by i vám?

Doba čtení: 6 minut

Jak si připravit chutné „krabičky“ na celý den

Populární „jídlo do krabiček“, to je něco jiného než houska se salámem. Mělo by vám zajistit plnohodnotnou stravu. A nemusíte si je nutně objednávat u profesionálů. Staňte se jimi sami!

31. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak se na poslední chvíli zbavit špeků (nebo je alespoň schovat)?

Halena jako pytel a narvané kalhoty. Dva nejčastější nešvary, kterými se lidé snaží zamaskovat nadváhu. Asi tušíte, že během chvíle se zázraky čekat nedají, ale něco se zlepšit dá.

Doba čtení: 5 minut

Houby jsou výborné do jídelníčku na hubnutí

Mluvit o houbách v Česku – ráji houbařů – je jako nosit „houby do lesa“. Ale málo se ví, že houby se dobře hodí při redukční dietě. Pokud k nim ovšem nepřidáte spousty vajec a tuku.

17. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut