Hlavní navigace

bezpečnost

Správná velikost dětské helmy na kolo se pozná v předklonu

Vhodná velikost cyklistické helmy je to hlavní, co bychom měli sledovat. Podle čeho dále vybírat helmu na kolo pro dítě? Důležitý je systém zapínání, váha, pohodlnost, větrání a použité technologie. Při ochraně dětského mozku v případě pádu totiž hrají roli milimetry.

16. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vhodná plavecká pomůcka pro děti? Fyzioterapeutka doporučuje plavecký pás

Koupací sezóna je v plném proudu, a pokud máte menší děti, určitě přicházíte do styku s různými plaveckými pomůckami. Nejběžnější jsou nafukovací kruhy a rukávky, které jsou současně nejspornější. Jaké jsou další možnosti?

3. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Nebezpečné maso a uzeniny: Hrubá chyba, nebo záměrné šokování čtenářů?

Odborníci odpovídají na nejčastější dotazy, které se objevily v souvislosti s nedávno zveřejněnou informací o škodlivosti červeného masa a uzenin. Podivují se nad tím, že WHO nedala k dispozici detaily hodnocení.

Doba čtení: 5 minut

Ve Švédsku autosedačky nikdo moc neřeší

Dle dat Světové zdravotnické organizace umírají děti nejčastěji v důsledku automobilových nehod. Byť to zákon nakazuje, nevozíme je v autosedačkách, a když, tak ne v těch, které děti dokáží ochránit. Více ve velkém průzkumu.

Doba čtení: 4 minuty

Obvyklá příčina pracovního úrazu? My sami. A stres

Příčinou pracovních úrazů a nemocí z povolání jsou nejčastěji naše vlastní chyby. Ke klasickým důvodům vzniku úrazu patří dnes nově také nepříznivý vliv stresu. EU vyčíslila ztráty kvůli stresu na deset miliard ročně.

Doba čtení: 5 minut