Hlavní navigace

Varování: masové příkrmy pro děti mohou obsahovat části plastu

Autor: dm drogerie
Podle informací Státní veterinární správy se na český trh dostalo více než 1500 kusů rizikových příkrmů pro malé děti. Produkt prodává řetězec dm drogerie markt.
Redakce
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před potenciálně nebezpečnou potravinou. Jedná se o dětský masový příkrm, který prodává řetězec dm drogerie markt.

SVS obdržela od německých dozorových orgánů prostřednictvím systému rychlého varování RASFF informaci o tom, že se na českém trhu objevila riziková zásilka. Jde o více než 1500 kusů balení dětského masového příkrmu, který může obsahovat části modré plastové fólie.

Produkt prodává řetězec drogerií dm drogerie markt, který již zahájil preventivní stahování celé šarže výrobku z trhu. „Jedná se dmBio masový příkrm 125 g, kuřecí maso, od ukončeného 4. měsíce, s datem minimální trvanlivosti 21. 01. 2021. Datum trvanlivosti lze snadno najít na boční straně víčka,“ upřesňuje dm drogerie na svých webových stránkách a omlouvá se zákazníkům. Prodejce na problém sám upozornil již koncem října na webu a sociálních sítích.

tipli

Nebezpečný dětský příkrm


Autor: dm drogerie
  • Název: DM Bio Kuřecí maso, 125 g, od 4. měsíce
  • Šarže: 68091370
  • Země původu: Německo
  • Množství: 192,25 kg, tj. 1538 ks à 125 g
  • Datum minimální trvanlivosti: 21. 1. 2021

Prodejce vyzývá zákazníky, kteří si uvedený produkt zakoupili, aby jej nekonzumovali. Potravinu mohou vrátit v místě prodeje, a to i bez pokladní stvrzenky.

„Stažené zboží bude neškodně zlikvidováno v asanačním podniku, což bude prodejce muset doložit při následné kontrole veterinárním inspektorům,“ uvedl Petr Vorlíček, mluvčí SVS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).