Hlavní navigace

Popenec je sice plevel, ale i báječné koření a přírodní lék

 Autor: Depositphotos.com
Rostlina, která byla ještě donedávna pokládaná za otravný zahradní plevel, v posledních letech nabírá na popularitě. A není se čemu divit. Roste téměř všude, báječně chutná, a navíc se pyšní i pozitivními účinky na naše tělo.
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Hledáte-li chutnou jarní bylinu doslova nabitou vitamíny a minerálními látkami, pak se poohlédněte po rostlině s drobnými listy a jemnými fialovými kvítky. Možná o ni zakopnete na okraji zahrady, když půjdete kolem. Jmenuje se popenec.

Ne nadarmo má popenec přídomek břečťanolistý. Plazí se stejně jako břečťan a je stejně invazivní. Z toho důvodu si u zahrádkářů příliš popularity nevydobyl. Bylinu je však možné najít i v lužních lesích, na březích potoků, řek, na lukách i stráních, na okrajích cest. Z lesa si jej navíc můžeme vcelku snadno přesunout do truhlíku a pěstovat po celý rok doma za oknem.


Autor: Depositphotos.com

Popenec obecný či také břečťanolistý je léčivá rostlina

Popenec patří do čeledi hluchavkovitých a s trochou fantazie můžeme říci, že s hluchavkou nachovou jako vzdálení příbuzní opravdu trošku vypadají. Ve středověku byl navíc popenec považován za zázračnou rostlinu, která ochrání před morem, očarováním a uhranutím.

Lahůdka do salátů

Pokud jste popenec ještě neochutnali, neošklíbejte se nad ním. V kuchyni je to poklad. V čerstvém stavu se hodí najemno nakrájený na chleba s máslem, k sýrům, výborně chutná v čerstvých jarních salátech a hodí se i jako zelené koření do polévek.

Jeho lahodná chuť neuvěřitelně vynikne v tvarohové pomazánce nebo míchaných vejcích. Ty navíc můžete ještě dozdobit jeho malými fialovými kvítky.

Sušený popenec je pak možné využít téměř do všech jídel – hodí se do karbanátků, placek, masových či obilných směsí. Vynikne v omáčce a hodí se i jako koření do vařené či dušené zeleniny. Počítejte však s tím, že sušená bylina má více nahořklou chuť.

Kořenitá chuť popence se často kombinuje i s dalšími bylinami, nejčastěji se saturejkou, petrželkou, koriandrem či estragonem. Náramně se hodí ke kopřivě, například do nádivky nebo špenátu.

Galerie: Co všechno se dá v přírodě na jaře sníst? 

Balzám na bolavý žaludek

K léčebným účelům se sbírá kvetoucí nať, nejlépe za slunného počasí mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne. Pokud můžeme, používáme ji čerstvou, ale jinak se suší v tenké vrstvě ve stínu nebo uměle při teplotě do 30 °C. Skladujeme nejlépe ve sklenicích s přiléhavým víčkem.

Díky tomu, že popenec obsahuje hořčiny, hodí se jako přísada do jídel, která těžko trávíme. Popenec se umí postarat o dobré zažívání, eliminuje nadýmání, podporuje chuť k jídlu a zahání nevolnost z přejedení. Urychluje látkovou výměnu.

KL20

Popenec toho zmůže však mnohem více. Díky svému protizánětlivému působení se hodí jako přírodní doplněk při mnoha dalších zdravotních obtížích.

Olej na křečové žíly

Nasbíráme čerstvé květy i listy a obojí natrháme na drobné kousky. Natlačíme do uzavíratelné sklenice a zalijeme kvalitním, za studena lisovaným olejem tak, aby byl každý kousek byliny důkladně potopený. Položíme na okenní parapet a zde necháme 10–14 dní louhovat. Poté přefiltrujeme do čisté nádoby a používáme denně k potírání nohou při výskytu křečových žil. Hotový popencový olej uchováváme ideálně v temnu a chladu.

Detoxikuje játra a zabraňuje tvorbě žlučových kamenů, pomáhá zbavit se nemocí močového ústrojí a odstraňuje bolesti při zánětech močového měchýře. Rovněž bývá i součástí čajových směsí, které mají za úkol eliminovat pomočování u dětí. Bylina dále pomáhá mírnit průjem a pozitivně působí na dýchací ústrojí. Poradí si totiž i s opravdu urputným kašlem a pomáhá i při astmatu. Zde se využívá nejčastěji ve směsích s tymiánem, sedmikráskou a diviznou. Čerstvý popenec se velmi často také užívá jako doplněk při hypovitaminóze a chřipkových onemocněních.

Sirup proti kašli

  • hrst sušené popencové nati
  • hrst sedmikrásových kvítků
  • 1 l vody
  • ½ kg medu

Vodu necháme projít varem a následně jí zalijeme připravené byliny. Necháme 15–20 minut louhovat a poté přefiltrujeme přes cedník nebo plátno. Jakmile klesne teplota nálevu pod 55 stupňů, přidáme med a mícháme tak dlouho, dokud se nerozpustí. Užíváme 3–5× denně polévkovou lžíci při kašli či respiračních obtížích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).