Hlavní navigace

Vánoční trhy mezi vrcholky italských Dolomit

[Tisková zpráva] (Südtirol) Předvánoční čas by měl být pro každého hlavně ve znamení pohody. A kde jinde tu pravou vánoční pohodu a náladu načerpat, než na vánočních trzích.

Sdílet

Předvánoční trhy najdete téměř na každém rohu, nicméně pokud Vás navíc obklopují zasněžené vrcholky třítisícových vrcholů uprostřed Dolomit, je ta pravá horská vánoční atmosféra ještě působivější. Pojeďte za vánočními trhy do Jižního Tyrolska.

Jihotyrolské vánoční trhy začínají již 26. listopadu a potrvají až do 6. ledna. Pouze v hlavním městě Bolzanu skončí už 23. prosince. Celkem v pěti největších městech Jižního Tyrolska (Bozen/Bolzano, Meran/Merano, Brixen/Bressanone, Sterzing/Vipiteno a Bruneck/Brunico) můžete již od pátečního večera ochutnat originální vánoční dobroty, zahřát se svařeným vínem a načerpat klidnou atmosféru Vánoc. V každém z měst budou k dostání vlastní jedinečné perníky ztvárňující symboly daného města: Bolzano = anděl, Meran = zvon, Brixen = ovce, Sterzing = věž a Bruneck = hvězda.

Vánoce na Vás dýchnou v každém koutu Jižního Tyrolska a malé, ale hezké vánoční trhy můžete navštívit i ve vesničkách v horách. Nejvýše položený vánoční trh v Alpách se koná v údolí Martell/Martello. Trh se už tradičně koná na alpském statku v nadmořské výšce 2061 metrů přímo v srdci Národního přírodního parku Stilfser Joch/Stelvio. Návštěvníkům otvírá své brány během adventního období od 4. 12. do 8. 12.2010.

Na všech pěti vánočních trzích můžete každý víkend a o svátcích obdivovat umění místních pekařů při pečení chleba podle originálních jihotyrolských receptů. Na trzích samozřejmě zakoupíte další originální produkty jako jsou ručně vyřezávané dřevěné sošky, vánoční ozdoby či výrobky ze skla a keramiky. K ochutnání Vás jistě nalákají typické jihotyrolské lahůdky, jako jsou špek, jablka, sýry, med, grappa či víno. Na žádném trhu nesmí chybět ani sladkosti jako jsou štrúdl, vánočka, vánoční cukroví, koblihy či jablečné koláče. Typickou jihotyrolskou vánoční pochutinou je Zelten – ovocný chléb s kandovaným ovocem.

Vánoční aplikace pro Iphone se soutěží

Novinkou letošního předvánočního času je zbrusu nová aplikace pro Iphone a další chytré mobilní telefony. Po stažení aplikace budete informováni o všem, co se během Vánoc v Jižním Tyrolsku děje. Aplikace je dostupná v anglickém, německém a italském jazyce na webu www.suedtirol­.info/vanoce. Přes tuto aplikaci se můžete od 26. listopadu do 23. prosince zúčastnit soutěže o koš jihotyrolských produktů.

Domy jako adventní kalendáře

V každém z pěti měst Vás jistě zaujme i velmi originální „ adventní kalendář “. Jeden z velkých domů v každém městě se kouzelnou hůlkou Vánoc promění v netradiční adventní kalendář – každé z 24 oken si pro diváky nachystá jedinečné překvapení. Nejkrásnější „ adventní dům “ najdete v Bolzanu.

Návštěvu vánočních trhů můžete spojit s lyžováním. Lyžařská sezona v italských Dolomitech začíná již 26. listopadu. Ve středisku Schnalstal/Val Senales a na ledovci Sulden/Solda je už lyžařská sezóna v plném proudu.

Více informací o vánočních trzích naleznete na www.suedtirol­.info/vanoce.

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách www.suedtirol­.info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).