Hlavní navigace

Štědrý den

Ať už jste se ho dočkali v jakémkoli rozpoložení, Štědrý den je nakonec tady.

Pro jednoho za trest, pro jiného pro radost. Během dne můžete vyzkoušet nějaká ta kouzla, která z vás bez větší námahy udělají boháčem nebo zajistí ideálního ženicha. Vánoční kouzla pomohou s čímkoli – třeba s nočním počůráváním – návod, jak na to, najdete v kapitole Kouzla Štědrého dne.

Odpoledne obvykle přijde na řadu zdobení vánočního stromečku. I když v některých rodinách se nemohou dočkat a jehličnan zdobí už od rána, nebo dokonce několik dní předem. A proč, u Santy, právě stromek? Přečtěte si něco zajímavostí z historie vánočních stromečků, která by se dala shrnout do motta: Od větve k plastu a zase zpátky.

Nesmíme zapomenout ani na betlém, jejich tradici založil údajně svatý František z Assisi. Pokud jesličky nestavíte doma, můžete se vypravit na místo některého z našich tipů – více Betlém neboli jesličky.

Máte nazdobeno? Blíží se čas večeře… Ke koloritu českých Vánoc patří kádě plné mrskajících se kaprů, šupináč ve vaně, a nakonec na talíři. Chcete vědět, v kolika českých domácnostech se opravdu na Štědrý večer podává kapr? Jak poznat leklouše od čerstvé ryby? A od kdy je u nás kapr symbolem Vánoc? Pak by vás mohly zajímat Kapří tipy a triky.

Konečně je čas vyrazit ke stromku podívat se, co nám přinesl Ježíšek. Ježíšek? Nebo kdo tedy nosí dárky? Zajímavé je, že ať jste kdekoli na světě, nikdy vám váš vytoužený iPhone / fusekle nepřinese osoba ženského pohlaví. Všude na zeměkouli nadělují „chlapi“. Více o dárkonoších zde.