Hlavní navigace

Druhy aerobního cvičení

Sdílet

Základem všech druhů aerobních cvičení je cvičit středně vysokou intenzitou, bez vzniku kyslíkového dluhu. Pravidelné aerobní cvičení trvající 45 minut působí na srdečně-cévní systém a správné dýchání má vliv na zvětšení kapacity plic - tím se zvyšuje celková kondice cvičenců. Některé druhy ovšem nebývají šetrné ke kloubům. Je proto velmi důležité zvolit vhodnou obuv, která může případné nárazy alespoň částečně tlumit. Většinou se jedná o skupinové cvičení.

Aqua Aerobik

Cvičí se ve vodě, která sahá zhruba do výše poloviny hrudníku, jejíž odpor zvyšuje fyzickou zátěž a současně masíruje svaly. Vzhledem k tomu, že při něm nedochází k žádným otřesům, je šetrný jak ke kloubům, tak ke kardiovaskulárnímu systému. Je vhodný pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Basic StepSport-relax-fitness-01

Step aerobic, který je určený pro začátečníky, cvičí se v pomalejším tempu a v jednoduché choreografii.

Body Building

Posilovací cvičení zaměřené na formování celého těla s využitím různých náčiní. 

Body Styling / Body Fit

Kombinace silového a vytrvalostního tréninku. Je zaměřený na posílení hlavních svalových skupin celého těla. Využívají se i posilovací zátěže jako jsou gumičky nebo činky.

Dance Aerobik

Zábavná forma klasického aerobiku s využitím tanečních prvků sestavených do náročnější choreografie. Je vhodný spíše pro pokročilé.

Dance jóga

Spojení powerjógy, klasického baletu, orientálního tance a moderní taneční techniky. Využívá dřepy, skluzy po podlaze, přepadávání atd. Základem je prosté dýchání. 

Fit Capoeira

Capoeira je afrobrazilské bojové umění, který má své hluboké kořeny na africkém kontinentě. Fit Capoeira je směsí tanečních kroků, kopů a někdy i akrobatických prvků doprovázených brazilskými rytmy – od portugalských písní až po brazilskou sambu. Ruce neslouží k útoku, jsou spíše pomocným krytem a také vyrovnávačem rovnováhy při různých akrobatických prvcích. Dokonale procvičí celé tělo včetně těch nejméně posilovaných svalů. 

Fitball

Fitball je balanční cvičení na balonu s hudbou, při kterém se maximálně šetří kloubní systém, nicméně  se při něm  pořádně zapotíte. Klade důraz na správné sezení a držení těla, přičemž zapojíte a uvedete do rovnováhy všechny svaly. Cvičení je úzce propojeno s celou řadou fyzioterapeutických cviků. 

High Low Aerobic

Tak zvaný Skákavý aerobic. Cvičení zaměřené na výskoky a poskoky. 

Interval Aerobic

Skupinové cvičení, při kterém se střídají aerobní bloky s bloky posilovacími. 

Jógaball

Powerjóga v kombinaci s malými míčky.

Jógalates

Fitness systém zaměřený převážně na zpevnění svalového korzetu. Vede ke zlepšení fyzické a psychické kondice. Rovněž kombinuje prvky z jógy a pilates. 

Kardio Workout

Aerobní cvičení zaměřené na posílení kardiovaskulárního systému.

Kick Box

Rozvíjí vytrvalost, sílu a dynamiku za pomoci aerobního tréninku a základních prvků bojových sportů.   

Master Aerobic

Lekce prodloužené náročnější choreografií. Vhodné jen pro pokročilé.

Mix Aerobik

Je vhodný pro všechny. Jde o komplexní procvičení celého těla. Lekce obsahuje kondiční cvičení, které vystřídá posilování a následuje pochopitelně strečink – protahování. 

P-class

Jde o posilovací lekce zaměřené zejména na formování problematických partií, tedy svalů stehen, hýždí a břicha za pomoci váhy vlastního těla. 

Pilates / Balantes

Pomalé koordinační cvičení pomocí balančních cviků. Probíhá převážně na podložkách s využitím pomůcek jako jsou overbally, therabandy, velké míče nebo balanční podložky. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu a dýchání. Propracovává tzv. jádro (power house) – břišní, zádové a hýžďové svalstvo, které je základem pro správné držení těla.

Power jóga

Cvičení vychází z prvků jógy. Cílem je celkové uvolnění, posílení a zároveň protažení celého těla. Zlepšuje koncentraci a psychickou i fyzickou kondici. Cvičení je vhodné pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.     

Step Aerobik

Aerobic na stepu – plastový schod vysoký asi 24 cm, který snižuje zátěž kloubového aparátu. Cvičení je zaměřené na formování stehen a hýždí. Rovněž zvyšuje fyzickou kondici.  

Thae-Bo

Aerobní cvičení, které kombinuje prvky karate, taekwon-do a klasického boxu.

Thai Box

Využívá prvky bojového umění. Jedná se ovšem o nekontaktní a aerobní cvičení, jehož cílem není bojeschopnost, nýbrž zlepšení kondice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).