Hlavní navigace

Speciály v rubrice Sport a relax

 • Desatero cyklistiky

  „V České republice jezdí aktivně na kole více lidí, než je hráčů všech míčových her a hokeje dohromady.“ Tuto agenturní zprávu doplňme ještě sociologickým průzkumem, podle něhož usedá denně nebo občas na kolo více než 1,5 milionu obyvatel Česka. Vzhledem k tomu, že ročně se v České republice prodává zhruba 300 000 kol, lze usuzovat, že kolo je nejen vyhledávaným dopravním prostředkem, ale že rekreační cyklistika je naším nejrozšířenějším i nejoblíbenějším sportem.

 • Jak se vyznat ve wellness?

  Pod slovem wellness je ukrytý svět smyslových požitků, svět vůní, barev a tělesné i duševní harmonie. Jedná se o psychickou i fyzickou relaxaci a regeneraci. Pohyb je pro tělo nesmírně důležitý, ale člověk musí umět i odpočívat. Možností je nespočet, pomůžeme vám se v nich orientovat.

 • Kondiční plavání

  Plavání, čili pohyb po vodní hladině, ale i pod ní, patří k jedné z našich nejprospěšnějších fyzických aktivit. Plavat můžeme od útlého dětství až do pozdního věku. Ostatně jsme na pohyb ve vodě zvyklí již od prenatálního vývoje v těle matky. Někdo dokonce přichází ve vodě i na svět – některé rodičky totiž upřednostňují způsob porodu do vody.

 • Začínáme s golfem

  Golf je hra, jejímž cílem je dopravit míček z bodu A nazývaného odpaliště do bodu B, který má podobu jamky. Jak prosté! Nutno ovšem dodat, že míček je potřeba do jamky dopravit tak, že ho udeříte golfovou holí – ne že ho tam donesete v kapse nebo ho dokopete nohou. Kolik úderů k tomu budete potřebovat, to už záleží na vás. A právě v počtu úderů se skrývá obrovská přitažlivost, kouzlo i dramatičnost této hry.

 • Začínáme ve fitness

  Ať si to myslíte, nebo ne, žijeme v blahobytu, což sebou nese spoustu civilizačních neduhů jako například tloustnutí obyvatel vyspělých společností. Za účelem zapojit co největší počet lidí do sportovních aktivit právě na podporu zdraví a rozvoje fyzické zdatnosti vzniklo v USA v šedesátých letech minulého století hnutí Fitness, které se později prosadilo v Evropě pod názvem Trim a fitness.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).