Hlavní navigace

vlasy

Chemie pro krásné vlasy? Raději bylinky, pivo nebo hennu

Mít bohatou hřívu není jen výsadou žen. Plešky pánů sice mají své kouzlo, ale obvykle bývají ukazatelem vyzrálé rezignace. Rozhodně je vždy dobré vědět, jak můžeme o své vlasy pečovat, co jim prospívá a čemu bychom se naopak měli raději vyhnout.

7. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Speciální vyšetření ukáže, proč se vám mastí vlasy

S mastnými vlasy můžete denně bojovat v koupelně, můžete je ostříhat, zasypávat suchým šamponem nebo zkusit podstoupit trichologické vyšetření, jako naše figurantka Kristýna. Jak vyšetření probíhá a co je jeho výsledkem?

24. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Transplantace vlasů: Z výsledku musí mít radost pacient i já, říká lékařka

„Dříve lidé po transplantaci vlasů vypadali jako panenka, měli vlasy v trsech,“ říká dermatoložka Lenka Horáčková. Dnes už je ale situace o poznání lepší, díky nejnovější metodě vůbec nepoznáte, že má někdo vlasy transplantované.

Doba čtení: 7 minut

Poraďte si s padáním vlasů

Padání vlasů je noční můrou snad každé ženy i muže. Příčin je mnoho, může jít o stres, nesprávnou péči, hormonální změny nebo třeba i vážnější zdravotní problémy.

22. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Rostliny dodají vlasům ztracený lesk a zdraví (MarketVoice)

Vysušené, slabé a poškozené. Léto dává vlasům zabrat. Co dělat, aby se dostaly znovu rychle do kondice?

7. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Co potřebují vlasy v létě? Konopné semínko a olej

Stejně jako naše pokožka, tak i vlasy si v létě zaslouží trochu jinou péči než v průběhu dalších období. Zkuste několik tipů, jak vlasy ochránit u moře, před sluncem i zregenerovat po dovolené.

Doba čtení: 3 minuty

Fobie z vlasů začíná různě. Třeba strachem z kadeřníka

Trichofobie je chorobný strach z vlasů či chlupů. Nemocný člověk pociťuje úzkostné stavy při pohledu na vypadané vlasy, i na něčí hlavu plnou vlasů. V případě silnější formy této fobie může mít problém také při kontaktu s lidmi, kteří mají dlouhé nebo husté vlasy.

1. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Padání vlasů a jejich řešení

Vypadává vám víc než sto vlasů denně? Kdo by to počítal. Lidé, kteří trpí alopecií, tedy chorobným vypadáváním vlasů, to snadno poznají i bez počítání. Příčinou je nemoc, stres či léky.

25. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vlasy v létě: chceme jim pomoci, místo toho škodíme

Slunce, chlorovaná či slaná voda, pocení… vlasy a pokožka hlavy dostávají v teplém počasí pěkně zabrat. Vlasy je potřeba udržovat, ale příliš časté mytí nevhodnými šampony vysušuje pokožku a vede i ke kožním problémům.

21. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení

Porod je velká změna, nejen životní, ale i pro vaše tělo. Na co je třeba se připravit a kdy s ním příchozí nepříjemnosti odezní? Pět nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení.

18. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jídelníček pro zářivé a zdravé vlasy

Zdraví vlasů ovlivňuje nejen výběr vhodných šamponů, záleží i na životním stylu a jídelníčku. Jaké potraviny prospějí vašim vlasům nejvíce?

4. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zázrak ze smetiště: co léčí obyčejný lopuch

Kořen lopuchu většího je nejléčivější částí tohoto plevele. Rostlině se daří na pustých místech, kolem cest a luk. Roste i na smetištích. Kořeny jsou přitom nejenom jedlé, ale dokonce velmi léčivé. Máme pro vás lopuchové receptury.

23. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Lupy a řídnutí vlasů: jaké přípravky pomohou?

Stimulují vlasový růst, pečují o pokožku hlavy, pomáhají proti lupům. Které prostředky pro zdravé a krásné vlasy jsou nejprodávanější?

Doba čtení: 5 minut

Trápí vás lupy? Máme tipy, jak se jim vyhnout

Lupy patří mezi časté nepřátele, které sužují pokožku hlavy a poté viditelně ulpívají ve vlasech a následně zasypávají ramena. Pokud vám odlupující šupinky kůže znesnadňují život, což je v dnešní době velmi častým jevem, nemusíte si hned zoufat.

Doba čtení: 2 minuty

Jak vrátit vlasům i nehtům vitalitu? S našimi tipy to zvládnete levou zadní

Po chladných měsících brzy skočíme rovnýma nohama do vyhřátých a sluncem nabitých dní. Abyste mohli na slunci zazářit pěstěnými vlasy, nelámavými nehty a zdravě vypadající pletí, zkuste do vašich všedních dní zakomponovat tyto (dobro)zvyky.

14. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Padají vám vlasy? Pozor na tyhle léky

Změna ročního období, virózy, stres nebo horečka. To všechno mohou být příčiny zvýšeného padání vlasů. Jestliže jich denně ztratíte více než stovku, měli byste se mít na pozoru a zkontrolovat i lékárničku.

Doba čtení: 2 minuty

TOP 10 potravinových doplňků pro zdravé vlasy

Přípravky s vyváženým množstvím důležitých aminokyselin, vitaminů a minerálů pro zdravé vlasy. Které jsou nejprodávanější?

10. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

TOP 10 s konopím: největší zájem je o konopnou mast

Masti, gely, šampony, pleťové vody a mnohé další. Vše z konopí.

7. 4. 2016 11:30
Doba čtení: 5 minut

Čím mýt vlasy bez šamponu

Skupina lidí, kteří se označují jako „no poo“, tedy nemyjí si vlasy šamponem, se neustále rozrůstá. Nečekejte však mastné hlavy. Na ulici nebo třeba v tramvaji by vás nenapadlo, že si slečna naproti už víc jak rok nemyje vlasy běžnou kosmetikou. Jak docílit, aby byly vlasy krásné i bez šamponu?

5. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

10 tipů, co jíst pro zdravé vlasy

Na jaké potraviny se zaměřit, abychom měli hustou kštici? Co nakupovat, pokud nechceme předčasně šedivět? Nejúčinnější látky jsou obsažené v základních potravinách. Přemíra cukru, alkoholu a soli naopak kvalitu vlasů výrazně snižuje.

7. 3. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Padají vám vlasy víc než dřív? Zjistěte příčinu a zahajte léčbu

Denně nám vypadne kolem stovky vlasů. Co ale dělat, když jich najednou začneme ztrácet mnohem víc? Pomoc s padáním vlasů najdeme u lékaře, v lékárně i v drogerii.

22. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vavřín, nebo bobkový list? Listy jsou léčivé

Plody jsou postaru bobky a označení bobkový list určitě nezní tak honosně jako vavřín. Navíc vavřín vznešený, symbol vítězství a slávy. Listy jsou však léčivé, ať jim říkáme jakkoli.

Doba čtení: 4 minuty

Půl roku léčení stálo dvacet tisíc, nepřibyl ani vlas

Člověk není nic než vyspělé zvíře. Z pradávných dob má zakódované automatické mechanizmy stresové reakce, které jej mají zachránit v život ohrožujících situacích. Jedním z nich je i ztráta srsti. Proto paní Hana ztratila vlasy.

Doba čtení: 3 minuty

3 kroky k odstranění vší

Veš dětská je parazitický hmyz, který žije ve vlasech lidí bez ohledu na věk. Ani nejkvalitnější přípravky vás vši nezbaví, pokud nebudete trpěliví a důslední. A pokud nepřidáte také mnohá domácí opatření.

7. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

V září dozrávají chmelové šištice. Jsou skvělé na spaní

Chmel je svobodomyslná rostlina, která se může pyšnit širokým léčebným působením. Jeho hlavní předností je umění navodit klid, pohodu a spánek.

10. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Proč vám padají vlasy?

Ač se to nezdá, kvalita vlasů má významný vliv na naši psychickou pohodu, zejména u žen je pak tenký, lámavý, suchý či mastný vlas často důvodem ke stresu. A co teprve, když začnou vlasy vypadávat.

9. 9. 2015 14:00
Doba čtení: 3 minuty

Mytí vlasů mýdlem je riskantní záležitost

„Myjme si vlasy mýdlem, běžné šampony jsou drahé a obsahují toxické látky.“ Do tohoto tvrzení by se dala shrnout jedna ze současně diskutovaných alternativ k běžné očistě těla. Co o tom soudí odborníci?

Doba čtení: 6 minut

Chemoterapie bez vypadání vlasů? Ano, díky chlazení

Ztráta vlasů po chemoterapii je bohužel prakticky jistá. A traumatizující. Paruka, šátek, holá hlava? Pražské Onkocentrum nabízí lepší řešení, zatím jako jediné v ČR.

6. 5. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nemyjí si vlasy. Prý je to zdravější

V Americe, a nejen tam, přibývá lidí, kteří si nemyjí vlasy šamponem. Příznivci hnutí „no poo“ tvrdí, že jde jen o to překonat prvních pár týdnů. Přečkat svědění, zápach, pocit hanby mezi lidmi. Odměnou pak mají být krásné a zdravé vlasy.

Doba čtení: 5 minut

Lupy odstraní cibule, bylinky a slaný peeling

Lupy jsou velmi častým kosmetickým, ale i zdravotním problémem. Jak si s nimi rychle a šetrně poradit?

17. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty