Hlavní navigace

vitamin D

Studie: Co se stane, když budete denně dávat seniorům Termix?

Šedesát osm českých seniorů se zúčastnilo studie, která zkoumala, jak moc ovlivní denní konzumace mléčného výrobku hladinu vitaminu D a vápníku v jejich krvi. Významně.

20. 11. 2018 14:30
Doba čtení: 2 minuty

Můžu se předávkovat vitamínem D?

Hlavním zdrojem vitamínu D je slunce, doplňovat ho můžeme také vhodným jídelníčkem a speciálně obohacenými potravinami či doplňky stravy. Odborníci vysvětlují, jak na to.

17. 10. 2018 10:24
Doba čtení: 3 minuty

Jak si připravit kvasnice s obsahem vitamínu D

Vitamín D je pro nás důležitý, pro zdraví potřebujeme jeho pravidelný přísun. Získáme ho pobytem na slunci, které podporuje jeho tvorbu, z vhodných potravin či doplňků stravy. Jedním ze zdrojů vitamínu B jsou i houby vystavené UV záření. To se týká i droždí. Chcete kvasnice s vitamínem D? Dejte je na sluníčko.

17. 7. 2018 12:05
Doba čtení: 4 minuty

Jak v Česku rádi doplňujeme vitamin D? Slaninou a párky

Vitamin D lze doplňovat různými způsoby, vystavení se slunečnímu záření, luštěninami, žloutky, mlékem, vitaminy v tabletkách, ale i hovězím a vepřovým masem a celou řadou masných produktů. Třeba vepřovým bokem, slaninou nebo špekáčky.

Doba čtení: 3 minuty

Velký přehled: Potraviny obohacené vitamínem D

Vitamínu D máme obecně málo, přitom je pro nás důležitý. Zdrojem je slunce a vhodné potraviny či doplňky stravy. Nedostatek vitamínu D hrozí zejména v zimě, tělu totiž docházejí „zásoby z léta“.

10. 11. 2017 13:57
Doba čtení: 3 minuty

Slunce vyrobí dostatek vitaminu D jen mladým lidem

Slunce vyrobí na nechráněné pokožce dostatečnou dávku vitaminu D i za deset minut, ale záleží na tom, na čí pokožku slunce svítí.

Doba čtení: 2 minuty

Nejlepší přírodní prostředky proti chronickým zánětům

Zánět je jeden ze způsobů, jímž se naše tělo snaží s námi komunikovat a zlikvidovat, co do něj nepatří. Nemusíte se hned cpát léky, protože na nejrůznější záněty fungují i přírodní produkty, jako kurkuma, boswellia či spirulina.

Doba čtení: 5 minut

K čemu je důležitý vitamín D a jak ho získat?

Vitamin D je nezbytný pro zdravé kosti, což všichni víme. Nedávné výzkumy ale naznačily, že může mít i další výhody, jako jsou ochrana proti nachlazení nebo prevence deprese.

Doba čtení: 7 minut

Osteoporózy se dožije každý, říká primářka

Pokud jste do svých 22 let neřešili přísun vápníku a vitaminu D, počítejte na stará kolena s osteoporózou. Tedy s řídnutím kostí, tudíž s častými zlomeninami i po banálních traumatech.

Doba čtení: 3 minuty

Houby vitamín D neobsahují, ale ozařte je UV a vyrobí ho

Sají „jako houby“, nejen to špatné ze svého okolí. Houby s vitamíny v lese nerostou, možná je ale časem najdeme v supermarketu vedle mrkve. Osvícené houby umí vyrobit vitamín D.

11. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vitamín D je v mléce přirozeně, přesto ho někteří výrobci ještě přidávají

Do mléčných výrobků se přidává vitamín D a někde dokonce i vápník. Zjišťovali jsme u výrobců, proč tak činí a jestli nám taková porce déček z jogurtů, mléka a ze sluníčka nemůže uškodit.

Doba čtení: 4 minuty

S obézním mužem jen tak neotěhotníte

Máte zázemí, vhodného partnera a ke štěstí chybí už jen dětský smích a pláč? Otěhotnět není tak snadné, jak se může zdát, ale třeba vám rady dietoložky Karoliny Hlavaté přijdou k dobru.

Doba čtení: 6 minut