Hlavní navigace

sauna

Nejčastější chyby po cvičení – děláte je také?

Tipů a triků, jak správně provádět cviky a naplánovat zátěž jednotlivých partií, je plný internet. Mnoho z nás však zapomíná, že pro dosažení optimálních výsledků hraje klíčovou roli potréninková regenerace.

3. 7. 2018 11:20
Doba čtení: 4 minuty

4 skvělé wellness metody, které využívají vodu, teplo a chlad

Hydromasáž neboli vířivka, pro kterou se používají také označení jacuzzi a whirlpool. Klasická finská sauna. Méně horká parní sauna zvaná zjednodušeně pára. A Kneippův chodník, jenž stejně jako sauna využívá pozitivních účinků střídání tepla a chladu.

21. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mýty o saunování: V sauně zhubnete a vyléčíte rýmu

Na rozjetou rýmu prý pomáhá sauna, navíc tam shodíme nějaké to kilo, tak proč tam nezajít? Mýtů o saunování je celá řada, my představuje a vyvracíme osm těch neznámějších.

16. 11. 2016 16:07
Doba čtení: 4 minuty

Nejlepší oblečení do sauny? Žádné

Jak se „správně“ saunovat? V sauně například není vhodné sedět jako na židli. A kdy saunu vynechat?

Doba čtení: 2 minuty

Ruská baňa je snesitelnější než sauna

Na rozdíl od finské sauny je ruská baňa vhodná pro všechny, včetně seniorů, dětí a těhotných žen. Zdravotní účinky se neliší. A dostanete tu metlou, ne výprask, nýbrž masáž.

14. 2. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

V sauně si dejte klidně pivo

Moderní saunování zpestřují ceremonie i technické novinky. Atraktivní rituály jsou součástí moderního saunování, které je oblíbenou relaxací. Opakované prohřívání a ochlazování těla prospívá posilování imunitního systému, snižování nemocnosti i otužování organismu. Podle znalců je také prostředkem pro zkrášlení a nalezení psychické rovnováhy. K tomu přispívají ceremonie i technické vymoženosti, které zkvalitňují nabídku relaxačních středisek.

24. 1. 2011 9:24
Doba čtení: 1 minuta

Smrt v sauně

12. ročník mistrovství světa v délce pobytu v sauně vytopené na 110 stupňů Celsia ve finském městě Heinola skončil tragédií – oba finalisté zkolabovali a jeden z nich, Rus Vladimir Ladyženskij, po převozu do nemocnice zemřel. Organizátor soutěže, Oassi Arvel ovšem tvrdí, že při soutěži nebyla porušena žádná pravidla: „Postupovalo se podle pravidel a na místě bylo k dispozici dostatečné množství zdravotnického personálu. Všichni soutěžící se mohli zapsat pouze se zdravotním potvrzením od lékaře.…

11. 8. 2010 11:47
Doba čtení: do minuty

World Class není fitko pro každého

Fitness centrum World Class na svých stránkách hlásá, že není klubem pro každého. Musím než souhlasit. Ne všichni si totiž mohou dovolit luxus a rozmazlování, které nabízejí.

Doba čtení: 4 minuty

Sauna jako relax i kondiční sport

Než jsem začala psát článek o saunování, ani jsem netušila, že už i tento obor má své mistry světa. Kuriózní soutěž má svá jednoduchá, ale přísná pravidla. Soutěžící v plavkách musejí v sauně sedět zpříma na místech, která se losují, a nesmějí nikoho obtěžovat.

Doba čtení: 8 minut