Hlavní navigace

V sauně si dejte klidně pivo

24. 1. 2011

Sdílet

Moderní saunování zpestřují ceremonie i technické novinky. Atraktivní rituály jsou součástí moderního saunování, které je oblíbenou relaxací. Opakované prohřívání a ochlazování těla prospívá posilování imunitního systému, snižování nemocnosti i otužování organismu. Podle znalců je také prostředkem pro zkrášlení a nalezení psychické rovnováhy. K tomu přispívají ceremonie i technické vymoženosti, které zkvalitňují nabídku relaxačních středisek.

Moderní saunování zpestřují ceremonie i technické novinky. Atraktivní rituály jsou součástí moderního saunování, které je oblíbenou relaxací.

Opakované prohřívání a ochlazování těla prospívá posilování imunitního systému, snižování nemocnosti i otužování organismu. Podle znalců je také prostředkem pro zkrášlení a nalezení psychické rovnováhy. K tomu přispívají ceremonie i technické vymoženosti, které zkvalitňují nabídku relaxačních středisek.

Saunování napomáhá vyplavení toxinů z těla, ale také utužování přátelských vztahů. Člověk tam často chodí s partou lidí, které rád vidí. Je tam spousta pozitiv,“ řekl agentuře ČTK Jiří Kouba z Asociace bazénů a saun ČR.

Pro dámy masku na obličej, pro pány pivo

Upozornil, že přitažlivé jsou v této souvislosti takzvané saunové ceremoniály, které stále častěji nabízejí provozovatelé relaxačních služeb. Účastní se jich jednotlivci i skupiny nadšenců.

Při procedurách nazývaných medové, ledové, solné, konopné či pivní ceremoniály si lidé pobyt v horkém prostředí spojují s aplikací výživných látek. Dámy si například dopřávají očistné jogurtové masky, kávový nebo citronový peeling.

Pro pány je určen pivní ceremoniál, kdy mohou nahlas diskutovat a povzbudit se i menší dávkou piva. Tomu předchází rituál, při němž saunér polévá horké kameny směsí vody s aromatickou esencí a ručníkem nahání teplou páru od kamen do prohřívárny.

Dodává to správnou atmosféru a vzduch se tak lépe prohřívá. Lidé tam jdou nejprve ze zvědavosti, ale pak se ceremonií účastní pravidelně,“ řekla ČTK Kateřina Fadljevičová z pražského Aquapalace v Čestlicích.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).