Hlavní navigace

přírodní kosmetika

Konjaková houbička se stejně jako shirataki nudle vyrábí z konjakové mouky

Konjaková houbička je přírodní kosmetická pomůcka mimořádně šetrná k pokožce. Proto jde o vynikající prostředek k vyčištění každého typu pleti, a to včetně citlivé, alergické, vysušené i dětské pokožky.

Doba čtení: 5 minut

Chemie pro krásné vlasy? Raději bylinky, pivo nebo hennu

Mít bohatou hřívu není jen výsadou žen. Plešky pánů sice mají své kouzlo, ale obvykle bývají ukazatelem vyzrálé rezignace. Rozhodně je vždy dobré vědět, jak můžeme o své vlasy pečovat, co jim prospívá a čemu bychom se naopak měli raději vyhnout.

7. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mastičkářka z Korfu učí vyrábět přírodní kosmetiku

Sympatická průvodkyně a mastičkářka Eva Nechvílová zakotvila na malebném řeckém ostrově, aby byla poblíž všem kvetoucím zázrakům, ze kterých si sama vyrábí mýdla, léčebné produkty a kosmetiku.

10. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Sběr březové vody se může pěkně prodražit

Účinky březové vody jsou pestré, využívá se na vlasy i pleť, ale také na pití a pro jarní očistu. Pokud si však nechcete březovou mízu koupit, ale získat ji přímo ze stromu, měli byste vědět následující.

Doba čtení: 3 minuty

Přibalte si na dovolenou bylinkovou lékárničku

Na dovolenou bez lékárničky? Nikdy nevíte, co se kdy může stát, je lepší být připraven, než překvapen. Sbalte sobě bylinnou lékárničku, kterou zachráníte kdejakou lapálii.

Doba čtení: 3 minuty

3 tipy na kosmetiku z ovesných vloček

Léčivé vlastnosti ovesných vloček můžeme využít i při domácí přípravě přírodní kosmetiky. Ovesná koupel pomáhá při kožních obtížích, pleťová ovesná maska vyhlazuje pokožku a vyživuje ji.

8. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Využijte květy ovocných stromů, jsou léčivé

Květy ovocných stromů jsou zatím stále nedoceněnými přírodními léky. Jejich použití je překvapivě široké.

2. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Fenyklový čaj na bolavé břicho a další recepty ze semínek

Fenyklová semínka uvolňují bolavé břicho, rozpouštějí hleny a podporují tvorbu mateřského mléka. Dají se využít také pro výrobu domácí kosmetiky.

12. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vavřín, nebo bobkový list? Listy jsou léčivé

Plody jsou postaru bobky a označení bobkový list určitě nezní tak honosně jako vavřín. Navíc vavřín vznešený, symbol vítězství a slávy. Listy jsou však léčivé, ať jim říkáme jakkoli.

Doba čtení: 4 minuty

Zdravé koření: Zázvor hřeje

Zázvor prohřívá organismus, prospívá trávení a kloubům. V pokračování seriálu se podíváme na využití kořene, který většinou používáme jen na přípravu čaje – a to je škoda.

Doba čtení: 3 minuty

Pastinák zklidní kožní neduhy a akné

Pastinák je nenáročná zelenina běžně k mání, v sušené formě je k dostání v bylinkářstvích. Kromě pozitivního efektu na pokožku pomáhá detoxikovat organismus, čistí močové cesty a hodí se i při chrapotu.

20. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Aloe vera: kosmetika z vašeho květináče

Aloe hydratuje pokožku, vyhlazuje vrásky, regeneruje. Je vynikající přírodní ingrediencí na výrobu domácí kosmetiky, přitom ji můžete pěstovat doma na parapetu.

Doba čtení: 4 minuty

Kaštan je na revma a bolavé klouby

Kaštany se hodí nejen jako dekorace, ale i jako výborná přírodní přísada na léčení různých potíží a neduhů.

5. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Šípková kosmetika

Šípky jsou výbornou přírodní ingrediencí na výrobu domácí kosmetiky. Ta je vhodná pro všechny typy pokožky. Fantazii se meze nekladou…

1. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Mořská houba – na mytí i místo tamponu. Šílené?

Mořská houba je oblíbený suvenýr. Pro mnohé však představuje zázrak, který vyléčí celou řadu neduhů, funguje jako peeling, a dokonce nahradí menstruační tampon. Co je na tom pravdy?

26. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Léčivé jehličí? Smrk obsahuje zdravé silice

Smrkové jehličí se hodí k inhalacím, do koupele i pro zdravé vlasy.

3. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak na komáry? Vysadit afrikán, navonět se levandulí

Bzučí, štípou a spolehlivě otráví večerní posezení na balkoně nebo terase. Proti komárům může být úspěšná řada zbraní. Stále častěji saháme po těch přírodních.

Doba čtení: 3 minuty

Domácí tygří mast má sílu, která uvolní ucpaný nos

Kosmetika vyrobená doma je nejen balzámem na tělo, ale i pro duši. Pro zimní období je perfektní domácí tygří mast, bojovník proti všem nepříjemnostem spojeným s nachlazením.

Doba čtení: 3 minuty

Bylinné masti – na vrásky pasti

Voňavé masti z bylinek promazávají, regenerují i vyhlazují vrásky. Když si je vyrobíte sami doma, můžete si pohrát s recepturou a doladit mast přímo své pleti na míru.

Doba čtení: 6 minut

Kůži s celulitidou pomáhá masážní olej

V dalších dílech fotoseriálu o domácí kosmetice se věnujeme kosmetickým problémům, které trápí převážně ženy. Minule to byly strie, nyní přichází na řadu celulitida.

Doba čtení: 1 minuta

Lněné semínko: Osvědčené recepty pro vaše zdraví

Lněná semínka jsou významnou potravinou a důležitou pomůckou alternativní medicíny. Jejich využití je opravdu široké. Některé varianty jsou známé, jiné vás možná překvapí.

Doba čtení: 3 minuty

Vyrobte si krém na strie. Působí preventivně

V pokračování fotoseriálu o domácí kosmetice se zaměříme na kosmetické problémy, které trápí většinou ženy: strie a celulitida. Jak lze s těmito nedostatky bojovat přírodní cestou?

Doba čtení: 4 minuty

Parfém na olejové bázi voní déle než běžný alkoholový

V dalším dílu fotoseriálu o domácí kosmetice zůstaneme ještě u přírodních olejů. Namíchání vlastního parfému je jako hra. Nezapomínejte si kapky zapisovat, jinak výsledné vůně už nikdy příště nedosáhnete.

27. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Domácí sérum odstraní vrásky i kruhy pod očima

Další díl fotoseriálu o domácí kosmetice věnujeme kouzelným přírodním olejům. Vyrobíme přírodní „elixír mládí“ – luxusní obličejové sérum proti stárnutí pleti.

Doba čtení: 3 minuty

Marocký jíl: Myjeme se „hlínou“

Mytí marockým jílem představuje zajímavou přírodní alternativu k průmyslově vyráběným mycím gelům, mýdlům a šampónům. Když jsem o něm slyšela poprvé, byla jsem v šoku. Když jsem četla více, byla jsem nadšená.

Doba čtení: 6 minut

Domácí tělové máslo po opalování voní kokosem

Léto je v plném proudu, proto bude tento díl věnovaný výrobě našlehaného tělového másla po opalování. Kromě toho se podíváme do světa esenciálních olejů a na přípravu voňavé koupelové soli.

6. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Čaj z třezalky tečkované nemusíte kupovat

Třezalka se svými léčivými schopnostmi řadí na jedno z prvních míst mezi našimi léčivými bylinami. Sbíráme ji od července do konce srpna. Můžeme ji sušit, nakládat do lihu či oleje.

4. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Heřmánek roste jako plevel, ale měl by se platit zlatem

Léčebné uplatnění heřmánku je mimořádně široké, můžeme ho téměř označit jako univerzální lék na všechny nemoci. Nic takového bohužel neexistuje, heřmánek je však blízko.

31. 7. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Víte, že i květy slunečnice léčí?

Květy slunečnice jsou zatím stále nedoceněným přírodním lékem. Snižují horečku, posilují játra a jsou výbornou přísadou pro výrobu domácí kosmetiky.

Doba čtení: 3 minuty

Spáleniny od slunce zchladí přírodní masky a obklady

Připekli jste se na sluníčku? První pomoc najdete v ledničce, ve spíži a na zahrádce… Spáleniny od slunce zchladí jogurtová maska, obklad ze zeleného čaje a koupel z podmáslí.

Doba čtení: 3 minuty