Hlavní navigace

3 tipy na kosmetiku z ovesných vloček

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com
Léčivé vlastnosti ovesných vloček můžeme využít i při domácí přípravě přírodní kosmetiky. Ovesná koupel pomáhá při kožních obtížích, pleťová ovesná maska vyhlazuje pokožku a vyživuje ji.

Oves má mnohé léčivé účinky, kromě klasických způsobů, například v ovesné kaši či ve formě müsli, jich můžeme využít v méně tradičních podobách. Připravili jsme pro vás 7 receptur na čaj z ovesných vloček a pro zevní použití tipy, jak využít vločky v šetrné péči o své tělo:

poporodni_deprese

Ovesná kosmetika

Ovesná koupel pomáhá při kožních obtížích

Ovesná koupel zjemňuje pokožku a odstraňuje svědění, tudíž se hodí při léčbě ekzémů, lupénky.

  • Potřebujeme: 0,5 kg ovesných vloček, 3 litry vroucí vody
  • Postup: Ovesné vločky přelijeme 3 litry vroucí vody a vše necháme 60 minut odstát. Po uplynutí této doby směs dobře přecedíme. Vzniklý šlem přidáme do vody ve vaně. Ovesná koupel by měla trvat 15 minut. Pro intenzivní regeneraci organismu si po koupeli ještě dopřejeme 20 minut relaxace. Tuto proceduru opakujeme 5 dní po sobě.

Lázeň z ovesných vloček také podpoří úspěšnou léčbu atopického ekzému, hodí se dokonce i pro koupání atopického miminka.

Pleťová ovesná maska vyhlazuje pokožku

  • Potřebujeme: 2 lžíce jemně mletých ovesných vloček, vroucí vodu
  • Postup: Vločky nasypeme do hrníčku a přelijeme je vroucí vodou tak, aby voda byla 2 cm nad vločkami. Vše necháme 10 minut odstát. Směs pak naneseme na obličej a dekolt a vše necháme 20 minut působit. Poté dobře opláchneme teplou vodou.

Výživná ovesná maska

  • Potřebujeme: 1 lžíci jemně mletých ovesných vloček, vroucí vodu, 1 lžičku tekutého medu
  • Postup: Vločky nasypeme do hrníčku a přelijeme je vroucí vodou tak, aby voda byla 2 cm nad vločkami. Vše necháme 10 minut odstát. Do vloček pak přimícháme med, vzniklou směs nanášíme na obličej a dekolt a vše necháme 20 minut působit.

Autor článku

Přírodní terapeutka, zabývá se fytoterapií, aromaterapií, celkově zdravým životním stylem. Autorka několika knih…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).