Hlavní navigace

ovesné vločky

Nápady na teplé snídaně: víc než ovesná kaše

Teplá sladká kaše hned po ránu nastartuje metabolismus a zároveň zahřeje. Což se nyní, kdy teploty klesají pod bod mrazu, obzvlášť cení.

28. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Ovesné vločky, jak je neznáte: na slano, coby zdroj energie i tajná zbraň při hubnutí

Oves nejčastěji jíme v podobě ovesných vloček, do müsli, granoly či ovesných kaší. Tedy coby samostatná jídla. Nejde sice o klasickou přílohu, ale díky svým vlastnostem se ovesné vločky začínají prosazovat i coby součást řady nesladkých pokrmů.

25. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

dTest: Nejlevnější ovesné vločky obstojí před těmi nejdražšími

dTest poslal do laboratoře čtrnáct druhů ovesných vloček. Nechal u nich zkoumat množství žádoucí vlákniny a beta glukanů. Laboratoř hledala plísně, mykotoxiny, pesticid glyfosát i černé vločky a přítomnost stébel. Známe výsledky.

5. 4. 2018 13:13
Doba čtení: 3 minuty

Pozor na ovesné vločky: vypadají stejně, ale jsou jiné

Chtěla jsem ovesné vločky jemné, ale koupila jsem ovesné vločky instantní. Rozdíl poznáte hned, jak si uvaříte kaši. Je sice hotová rychleji, ale chutná jako bešamel a moc vás nezasytí. Víme proč.

Doba čtení: 5 minut

Oves a ovesné vločky: energie, která dlouho vydrží

Zájem o ovesné produkty prudce narostl. Není divu. Oves dodává lidskému organismu fyzickou, ale i duševní sílu. Navíc sice obsahuje jako jiné obiloviny lepek, avšak v jiné formě, což umožňuje konzumovat výrobky z ovsa i většině celiaků.

Doba čtení: 3 minuty

7 receptur na čaj z ovesných vloček

Blahodárné vlastnosti ovesných vloček či ovesné slámy jsou dostatečně známé. Vločky většinou konzumujeme ve formě kaší či müsli. Naučte se připravit léčivé čaje.

8. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

3 tipy na kosmetiku z ovesných vloček

Léčivé vlastnosti ovesných vloček můžeme využít i při domácí přípravě přírodní kosmetiky. Ovesná koupel pomáhá při kožních obtížích, pleťová ovesná maska vyhlazuje pokožku a vyživuje ji.

8. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Ovesná kaše není jen pro slečinky, snídají ji i kulturisté

Snídaně je základ a ovesná kaše je skvělý start do nového dne. Čím nám prospívá a proč je ideální na občerstvení organizmu před sportem?

Doba čtení: 3 minuty