Hlavní navigace

kontaktní čočky

Nasazení čoček pod minutu: jak na to

Ztrácíte při nasazování kontaktních čoček nervy? Nebo dokonce čočky v umyvadle? S tímto receptem už nebudete.

22. 1. 2019 16:11
Doba čtení: 3 minuty

Oční vady: je šance, že zmizí samy?

Dalekozrakost, astigmatismus a tupozrakost – to jsou nejčastější oční vady, které trápí děti. Většinou se projeví až s nástupem do školy. Některé časem samy zmizí, jinde pomůže včasná diagnostika.

15. 8. 2018 13:41
Doba čtení: 4 minuty

5 druhů šikovných pouzder na kontaktní čočky. Znáte je?

Cestovní obaly jsou užitečnou pomůckou pro všechny nositele kontaktních čoček. Mohou být nejen praktické, ale také zábavné, a dokonce i chytré.

5. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Nosíte při lyžování dioptrické brýle? To není zrovna dobrý nápad

Nosit brýle na dálku a při lyžování si zrak chránit ochrannými brýlemi není zrovna řešení, které by oční lékaři schvalovali. Stačí jeden hloupý pád a vaše oko je navždy poznamenáno. Jsou lepší volbou oční čočky?

23. 1. 2017 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Kontaktní čočky mohou nosit i kojenci

Kontaktní čočky nejsou jen jednorázové a určené jen pro mladou generaci. Dnes už můžete nosit čočky v očích celý měsíc, ať je vám rok nebo šedesát.

14. 1. 2016 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Je dobré střídat kontaktní čočky a brýle?

Možná vás někdy napadlo, zda je střídání kontaktních čoček s brýlemi dobrý nápad, nezatěžuje to oči? A možná vás také zarazilo, když jste na předpisu našli jiné hodnoty pro brýle a jiné pro čočky. Není to chyba? Jak je to možné, když máme jedny oči?

29. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Suché oko paradoxně hodně pláče

Cítíte v očích písek, který by vystačil na jednu slušnou bábovku? Oči slzí, pálí a svědí? Syndrom suchého oka trápí nejednoho z nás. Jak si od něj pomoci?

Doba čtení: 4 minuty

Za brýle a čočky utratíme čtyři miliardy ročně

Brýle nosí kolem šesti milionů Čechů a podle statistik potřebuje téměř každý člověk ve věku nad 40 let brýle na čtení. Pravidelně přitom očního lékaře navštěvuje jen zlomek lidí.

27. 3. 2014 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Nejvlhčí kontaktní čočky napodobují oko a slzy

Označení BIO spojujeme hlavně s biopotravinami. Proto možná překvapí nové „bio čočky“. Bio tu ale znamená řešení díky inspiraci přírodou. Obdobně jako u suchého zipu či displeje počítačů.

25. 3. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nekvalitní čočky obsahují škodlivé barvivo

Barevné kontaktní čočky mohou zkreslit vidění i trvale poškodit zrak. Prodejce nabízí i crazy čočky s dioptriemi pro korekci zraku, současně se kryje upozorněním, že v nich není vidět.

Doba čtení: 4 minuty

U počítače málo mrkáme

Práce na počítači nezvyšuje počet dioptrií, ale unavuje oči. Je to dáno dlouhodobým pohledem stejným směrem, a také tím, že při sledování monitoru člověk mrká pětkrát méně než normálně.

Doba čtení: 3 minuty

Velkým nepřítelem kontaktních čoček je voda

Přes den nosím čočky, večer brýle. Brýle přetřu hadříkem, čočky vypláchnu a vložím do pouzdra. Rutinní úkony, jež člověk už ani nevnímá. Až teď jsem zjistila, co všechno dělám špatně.

Doba čtení: 5 minut

Chcete změnit vzhled? Kupte si kontaktní čočky

Zlepšit vidění, ale také změnit styl a image člověka mohou moderní kontaktní čočky. Podle specialistů je jejich nošení považováno za součást úsilí o zdravý způsob života. Jsou praktické, hygienické a zároveň napravují oční vady. Informuje o nich agentura ČTK.  Barevné tónovací kontaktní čočky jsou vnímány převážně jako módní trend. Jsou ale k dispozici v různých dioptrických hodnotách. „Mohou přirozeně měnit vzhled očí a zároveň korigovat krátkozrakost či dalekozrakost,“ řekla členka rady České…

15. 6. 2009 14:31
Doba čtení: 1 minuta