Hlavní navigace

Chcete změnit vzhled? Kupte si kontaktní čočky

15. 6. 2009

Sdílet

Zlepšit vidění, ale také změnit styl a image člověka mohou moderní kontaktní čočky. Podle specialistů je jejich nošení považováno za součást úsilí o zdravý způsob života. Jsou praktické, hygienické a zároveň napravují oční vady. Informuje o nich agentura ČTK.  Barevné tónovací kontaktní čočky jsou vnímány převážně jako módní trend. Jsou ale k dispozici v různých dioptrických hodnotách. „Mohou přirozeně měnit vzhled očí a zároveň korigovat krátkozrakost či dalekozrakost,“ řekla členka rady České…

Zlepšit vidění, ale také změnit styl a image člověka mohou moderní kontaktní čočky. Podle specialistů je jejich nošení považováno za součást úsilí o zdravý způsob života. Jsou praktické, hygienické a zároveň napravují oční vady. Informuje o nich agentura ČTK. 

Barevné tónovací kontaktní čočky jsou vnímány převážně jako módní trend. Jsou ale k dispozici v různých dioptrických hodnotách. „Mohou přirozeně měnit vzhled očí a zároveň korigovat krátkozrakost či dalekozrakost,“ řekla členka rady České kontaktologické společnosti Svatava Háčiková. Upozornila, že barevné čočky se využívají zejména k ozvláštnění vzhledu. Takzvané crazy vzorky, jejichž majitel získá pohled kočky, leoparda nebo mimozemšťana, si oblíbila zejména mládež. Na výběr jsou také různé barvy včetně safírové, kaštanové nebo zelené. Prodávají se krycí i tónovací čočky, které jen zvýrazňují přirozenou barvu očí.

Podle statistik společnosti Johnson & Johnson Vision Care je v České republice a na Slovensku více než 7,5 milionu lidí, kteří potřebují nejrůznější korekci zraku. Pouze zhruba 300.000 z nich, tedy asi čtyři procenta, používají kontaktní čočky. V západní Evropě je procento uživatelů téměř dvojnásobné, v USA je to zhruba 15 procent a v Japonsku se jejich počet blíží 20 procentům. Průzkumy zároveň naznačují, že je v Česku a na Slovensku mírně vyšší zájem o barevné dioptrické čočky než o čiré.

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).