Hlavní navigace

boty

Barefoot, nebo levné tenisky. Jaký je v tom rozdíl?

Boty s nízkou podrážkou neboli bosoboty, případně barefoot, si získávají stále větší oblibu. Jak je to možné, cožpak jejich majitele nebolí po delší době chodidla nebo i celé tělo, tak jako po nošení tenisek s plochou podrážkou? Nejde náhodou jen o reklamní trik?

Doba čtení: 4 minuty

Nehtová rovnátka: v ničem vás neomezují a lze je i ozdobit

Příčin, proč nám začnou zarůstat nehty, je celá řada. Mezi nejvýznamnější faktory patří nesprávné upravování nehtů, dále třeba špatná obuv. „Existují dvě cesty, jak problém řešit. Konzervativní a chirurgická,“ říká specialista, který vždy dává přednost neinvazivní metodě a je průkopníkem tzv. nehtových rovnátek.

26. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 9 minut

Bosé boty obujete a už nechcete jinak

Vivobarefoot – nejznámější značka tzv. bosých bot – je u nás zásluhou Kamila Vedrala. Před šesti lety to u něj byla láska na první obutí a přenáší ji dál. „Všichni jsme se narodili bosí, a proto jsou naše boty téměř pro každého,“ říká propagátor bosých bot.

Doba čtení: 6 minut

99 % dětí se rodí se zdravýma nohama. Boty jim je brzy zničí

Přestože až na výjimky mají děti při narození zdravé nohy, do první třídy jich už třetina nastupuje s vadou nohou. Odborníci vidí příčinu v nekvalitní obuvi.

Doba čtení: 3 minuty

Test na vlastní vbočený palec: Pomůžou vložky do bot?

Léčba vbočeného palce má podle známého ortopeda jediné řešení – operaci. Můžeme se jí vyhnout, alespoň v méně extrémních případech? To jsme zjištovali na vlastní palec.

Doba čtení: 4 minuty

Nebezpečné boty se prodávají nejen v tržnicích

Ministerstvo zdravotnictví pravidelně informuje o nálezech nebezpečných předmětů. V poslední době odhalili kontroloři obuv, která ohrožuje nositele na zdraví. Navíc jde o dětské boty.

10. 3. 2014 12:57
Doba čtení: 1 minuta

Malé boty, velké neštěstí

Populace roste, ale nadměrné boty v běžné obuvi neseženete. Nadměrkáři si kupují boty, které jim nepadnou. Lodě po bráchovi taky nejsou žádná výhra. Co všechno vám provedou špatné boty?

Doba čtení: 5 minut

Nejhorší přezůvky jsou napodobeniny

Nedávno se tu probíralo, zda se přezouvat v práci nebo ne. Naše děti obvykle na výběr nemají a ve škole musí chtě nechtě do bačkor. Jejich kvalita je ale vesměs příšerná.

12. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Zkoušet boty naboso? Pro někoho nechutné, ale běžné

Dřív neexistovalo, abyste si v krámě zkoušeli boty bez ponožek. Dnes je to běžná praxe. Změnilo se snad něco? Předá bosá noha předchozího zákazníka té naší bradavice nebo plísně?

Doba čtení: 4 minuty

Je dobře, že se Češi v práci přezouvají do bačkor?

Papuče v kanceláři jsou české specifikum. I když v tom přeci jen nejsme docela sami. Přezouvání do bačkor k obleku není možná dvakrát estetické, jak je to ale ze zdravotního hlediska?

Doba čtení: 2 minuty

Vbočený palec je pěkná hrůza, ale nemusí být

Vbočený palec má dnes kde kdo. Málokdo ale toto bolestivé a nohy hyzdící onemocnění léčí. A přitom je tolik možností. Přečtěte si doporučení ortopedů.

Doba čtení: 6 minut

Kuří oko se dělá hlavně ženám

Kuří oka vznikají zejména nošením nevhodné obuvi. A v tom jsou ženy přebornice. Výstupky rostou na kůži a kloubech nohou. Pokud je necháte být, začnou časem pořádně bolet.

24. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

K čemu vedou podpatky ve třinácti?

Dnešní slečny mají poměrně velkou nohu a brzy vybírají ze sortimentu dámské obuvi. Podpatky ve dvanácti, třinácti letech jsou běžná věc. Proč to vadí?

Doba čtení: 4 minuty

Zarůstání nehtů jde řešit i jinak než strháváním

Zarůstající nehty jsou bolavý problém a dlouhodobý, u kterého navíc platí, že co lékař, to jiná zkušenost a jiný názor na léčbu. Jedno je jisté: sám si s nimi člověk obvykle neporadí.

Doba čtení: 4 minuty