Hlavní navigace

Vyhlášená pekárna peče chléb Podpažák. Nakrmí celou rodinu a čerstvý vydrží několik dní

4. 1. 2022

Sdílet

 Autor: Regionální potravina
Pekárna v Trnavě u Zlína je v okolí proslulá. Denně se tu tři pekařky starají o to, aby přesně v půl šesté ráno byly napečené rozmanité druhy slaného i sladkého pečiva. Zákazníci nedají dopustit na čerstvý chléb, vdolečky či tradiční frgály, a brány pekárny se tak od časného rána netrhnou. Jedním z nejoblíbenějších výrobků je trnavský chléb, zvaný Podpažák.

Dvoukilový bochník je vyroben z ryze českých ingrediencí a vyniká křupavou kůrkou a těstem s vláčnou konzistencí. Díky tomu mu byla v roce 2021 udělena známka kvality Regionální potravina ve Zlínském kraji a úspěch pekárny je zařazen do série Příběhů regionálních potravin. Ale v Trnavě na úpatí Vizovických vrchů na Valašsku vlastně nejde jen o pekárnu…

V rukou již čtvrté generace

Trnavskou pekárnu provozuje Slávka Vraníková. Vedle pekárny jí patří rovněž přilehlý areál, kterému vévodí Pivovar Vraník, kde si vaří vlastní pivo. Součástí objektu je také hospoda, ubytovací zařízení a rekonstruované prostory velké stodoly, jež jsou často vyhledávaným místem pro svatební obřady.

„Naše hospoda byla postavena v roce 1928 manželovým pradědou a od té doby je předávána z generace na generaci. My jsme již čtvrtá,“ vysvětluje Slávka Vraníková.

Jak čas plynul, postupně ji rekonstruovali a přidávali nové služby: „Abychom návštěvníkům poskytli komplexní zážitek – najdou tak na jednom místě naše pivo Vraník, k tomu si mohou dát čerstvé pečivo a zároveň se zde ubytovat či oslavit významné rodinné události v naší stodole,“ popisuje majitelka. A dodává, že o stodolu, v níž se akce konají, je velký zájem a již nyní mají plno až do roku 2023.

Sestry pekařky v akci

Pekárna vznikla před desíti lety a Trnavani si její výrobky hned zamilovali. Za úspěchem a oblíbeností pečiva stojí pekařské umění sester Petry Sovjákové a Aleny Kučerové.

„V pekárně pracujeme od jejího vzniku a za ta léta už neexistuje mnoho věcí, které bychom nevyzkoušeli upéct,“ usmívá se Petra Sovjáková. Sestry vstávají v půl druhé ráno, aby zadělaly na chleba a další výrobky a bylo vše nachystáno.

„Na vstávání jsem si za těch deset let ještě nezvykla,“ směje se Alena Kučerová. Pekárna peče všechny dny v týdnu kromě neděle. To je tedy jediný den, kdy si mohou pekařky přispat. „Já už mám v sobě vnitřní budík, takže se většinou vzbudím ještě před tím, než se mi rozezvoní mobil,“ říká Alena Kučerová. „O to víc si vážíme neděle, kdy si můžeme alespoň jednou za týden pěkně poležet,“ dodává Petra Sovjáková.

Podpažák: unikátní chléb plněný i zdobený

V pekárně si zákazníci oblíbili široký sortiment křupavého pečiva, kde nechybí tradiční frgály či populární vdolečky – malé svatební koláčky plněné tvarohem s povidly a posypkou na povrchu. Nicméně největším hitem je chléb zvaný Podpažák.

„Název vymyslel můj manžel. Chleba byl totiž tak velký, že ho musíte vzít do podpaží, abyste ho odnesli,“ vysvětluje Slávka Vraníková. Chléb je vyráběn z lokálních ingrediencí a kvůli své velikosti se peče skoro hodinu a půl, oproti klasickým chlebům, kterým stačí v troubě tři čtvrtě hodiny. „Podpažák si lidé často objednávají i jako originální dárek na různé oslavy, takže jej zákazníkům připravíme zdobený na povrchu a plněný škvarky či uzeninou,“ říká majitelka.

V uplynulém roce se pekárně podařilo získat ocenění Regionální potravina pro Zlínský kraj právě za chléb Podpažák. Ocenění Regionální potravina získávají každoročně výrobky ze 13 krajů, které musí splnit náročné kvalitativní a chuťové požadavky. Jeho cílem je podpora prodeje lokálních produktů a rozšiřování povědomí o nich mezi konzumenty. „Ocenění nám přineslo obrovskou radost a zároveň povzbuzení do další práce. Po Trnavě se to rozkřiklo a lidé nám chodili gratulovat,“ popisuje Slávka Vraníková. „Můj manžel, který bohužel již není mezi námi, by byl hrdý. On pro pivovar i pekárnu dýchal. To on tu vše vybudoval do dnešní podoby. Byl to velký vizionář,“ říká majitelka, která má dvě dcery a dvojčata, dva jedenáctileté kluky. „Věřím, že kluci navážou na naše úsilí a hospodu i pekárnu jednou převezme pátá generace,“ doufá Slávka Vraníková.

Srdcovka

„Pro nás je největším zadostiučiněním, když vidíme, že zákazníkům naše výrobky chutnají a vracejí se pro ně, to opravdu zahřeje na srdci,“ říká pekařka Alena Kučerová. To potvrzuje i majitelka Slávka Vraníková. „Chceme především udržet nastavené standardy kvality a také šíři sortimentu, která je u nás opravdu rozmanitá. Základem úspěchu jsou naši zaměstnanci, bez kterých si to vůbec neumím představit. Mnoho z nich je tu úplně od začátku. Jsme tu zkrátka jako jedna rodina. Díky nim jsme se dostali až sem, a za to jsem jim vděčná,“ doplňuje.

Výrobky z pivovaru a pekárny Vraník lze zakoupit přímo v pekárně či v místních prodejnách. Další informace o ocenění Regionální potravina, oceněných výrobcích i producentech naleznete na stránkách projektu.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).