Hlavní navigace

Anticena: Vybírá se nej-ÉČKO-vější potravina. Zapojte se!

31. 10. 2012

Sdílet

 Autor: Photl.com
Blog o jídle, éčkách a potravinách CoJíme.cz vyhlásil anketu o nej-ÉČKO-vější potravinu, kterou je možné koupit v českých supermarketech.

Stále více lidí začíná číst obaly potravin a zajímat se o jejich složení. I to nás vedlo k myšlence uspořádat anketu o nej-ÉČKO-vější potravinu, na kterou spotřebitelé narazí v českých supermarketech,“ uvedla blogerka a provozovatelka CoJíme.cz (a také externí autorka našeho serveru) Jana Poncarová.


Autor: Photl.com

Proč se do jídla přidává zbytečná chemie?

Své tipy na potraviny s vysokým počtem přídatných látek může každý posílat do konce listopadu. Poté z nich porota složená z odborníků na zdravou výživu a lidí, kteří se dlouhodobě věnují kvalitě potravin, vybere „vítězný“ produkt. V porotě mj. usedne Ivana Bednářová Častvajová z projektu CEFF (Certified E-Friendly Food). Cílem tohoto projektu je usnadnit spotřebitelům orientaci při výběru potravin a tím jim pomoci snížit spotřebu nežádoucích chemických přísad. Logo CEFF najdete pouze na potravinách, které neobsahují nejvíce sledovaná Éčka.

Více: Potraviny bez éček? Certifikát dostalo 70 výrobků

Jde v podstatě o udělení anticeny. Anketou chceme upozornit na to, že na pultech obchodů stále narážíme na potraviny, které obsahují opravdu velké množství přídatných látek a mají daleko do čerstvých, zdravých a chutných produktů,“ dodala Jana Poncarová.

Informace o všech emulgátorech, stabilizátorech, konzervantech, ochucovadlech, barvivech a tak dále a tak dále… najdete v katalogu EMULGÁTORY.

Podívejte se na podrobnosti: KATALOG: Emulgátory – není éčko jako éčko

Nominujte i vy „éčkovou“ potravinu

Návrh na nej-ÉČKO-vější potravinu může poslat každý, kdo se zajímá o to, co skutečně jí. Nominace zasílejte pořadateli na e-mail cojime@cojime.cz do 30. listopadu 2012. Výherce, který nominuje „vítěznou“ potravinu, získá od pořadatele, serveru CoJíme.cz, odměnu v podobě zajímavé knižní publikace – samozřejmě s tématikou jídla a zdravého životního stylu.

Jak se zapojit a nominovat potravinu?

  • Do e-mailu, který zašlete cojime@cojime.cz, napište název potraviny, která obsahuje přídatné látky a kterou je možné zakoupit v českých obchodech. Ideálně připište také její složení.
  • Nezapomeňte připsat své jméno a kontakt na vás.

Rozhovor: Jen dvanáct potravin se polepšilo, říká pan „Chemie v jídle“ 

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).