Hlavní navigace

tloustnutí

Přibírání v menopauze: 5 faktů, které vám dosud nikdo neřekl

S přibývajícím věkem se hubnutí stává obtížnějším, ale není to nemožné. Žena po padesátce by měla snížit svůj energetický příjem zhruba o dvě stě kalorií a měla by zůstat fyzicky aktivní.

Doba čtení: 5 minut

Ženy v přechodu zbytečně tloustnou

K poslední menstruaci v životě ženy dochází u nás v průměru mezi 49. až 51. rokem života. Průběh menopauzy ovlivňuje celá řada faktorů, například genetika. Jedním z typických příznaků je tloustnutí. Není to nutné.

Doba čtení: 2 minuty

Otroci jídla: Těší se, až se přejedí

Ztratit kontrolu nad nadívanou husou nebo tácem chlebíčků může každý. Potíž nastává, když se jednorázové přejedení na oslavě změní v tzv. psychogenní, záchvatovité přejídání ve svitu vlastní lednice.

13. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Naučte se netloustnout

Více než polovina Čechů má nadměrnou hmotnost. České děti dokonce patří k nejtlustším v Evropě. Zájem o zdravý životní styl by měl jedním z cílů každého z nás. Stojí nejen na správné stravě, ale i na dostatečném pohybu, odpočinku a psychické pohodě.

Doba čtení: 3 minuty

Dobrá zpráva pro tlouštíky: Obezita může být zdravá

Straší vás lékař soupiskou nemocí, které vám hrozí, jestli okamžitě nezhubnete, a vy se přitom cítíte mnohem lépe než váš hubený známý? Možná patříte mezi čtvrtinu lidí, kteří jsou tzv. zdravě obézní.

Doba čtení: 3 minuty

Pryč s pomerančovou kůží: celulitidu zmírní prokrvení

Dolíčkovitá, hrbolatá, nehezká kůže, podobná kůře pomeranče, je nepřítelem mnoha dívek i žen. Proti celulitidě pomáhají procedury na povzbuzení lokálního prokrvení a posílení krevního oběhu.

Doba čtení: 3 minuty

Dieta podle první republiky: Tolik máte vážiti

Otázka diet a hubnutí není žádnou novinkou dnešní doby. Tělesné proporce se řešily už za první republiky. Tehdejší diety byly překvapivě celkem zdravé – a zabývaly se i tím, jak přibrat.

Doba čtení: 5 minut

Jaká matka, taková Katka… děti kopírují (i) stravovací návyky rodičů

Mnoho rodičů si v dnešní době ani nestihne uvědomit, jak velký vliv na děti mají jejích vlastní stravovací návyky. Vařte s dětmi – vyplatí se to.

Doba čtení: 5 minut

10 mýtů o tloustnutí: Sladidla jsou škodlivá a podporují chuť k jídlu

Sladidla v běžném jídelníčku nám neublíží, ani se kvůli nim nebudeme cpát jak šílení. Problém s náhradními sladidly při hubnutí je spíš někde jinde.

Doba čtení: 3 minuty

10 mýtů o tloustnutí: Tuky jsou nezdravé a tloustne se po nich

Tuky jsou nezbytnou součástí našeho jídelníčku. Pokud je budeme chtít ze stravy vyloučit, uškodíme si. Stejně jako když to s nimi budeme přehánět.

Doba čtení: 3 minuty

Konec vyzáblých Barbín? Mladík navrhl panenku s běžnými proporcemi

Dívkám a ženám jsou předkládány modely super štíhlého vzhledu již od malička. Vliv vychrtlých modelek na rozvoj anorexie a bulimie je jasný, o panenkách pro nejmenší se moc nemluví.

14. 4. 2014 13:22

10 mýtů o tloustnutí: Snídani můžeme klidně vynechat

Nesnídat je podle dietologů chyba. Ale stejně tak je zbytečné nutit se do haldy jídla v sedm ráno. Obzvlášť když jste noční pták. I u snídaně platí, že univerzální řešení neexistuje.

Doba čtení: 4 minuty

Odstraňte pšenici – a máte po problému

Nová provokativní kniha o pšenici a jejím destruktivním vlivu na naše zdraví přináší někdy překvapivá, pro mnohé až šokující tvrzení.

Doba čtení: 5 minut

Nezaměstnaní tloustnou. A víc kouří

Nezaměstnaný má víc času na jídlo, navíc volí levnější potraviny, které jdou „na váhu“. Jenže coby obézní má menší šanci najít práci. Co s člověkem, který se při pohovoru nevejde do židle?

11. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty