Hlavní navigace

těstoviny

Test těstovin: bezlepkové obsahují lepek

Lidem s celiakií nebo alergií na lepek způsobuje konzumace potravin z běžné mouky zdravotní potíže. Nakupují proto bezlepkové potraviny, které jsou obvykle dražší než ty obyčejné. Někdy jsou ale pro nemocné osoby nebezpečné, neboť lepek ve skutečnosti obsahují.

17. 12. 2018 14:55
Doba čtení: 2 minuty

Kolínka už netáhnou. Nejvíce kupujeme vřetena. Ideálně v akci

Akci na těstoviny alespoň jednou využilo více než osm z deseti českých domácností. Kupujeme hlavně ty bezvaječné. Těmi vůbec nejoblíbenějšími nejsou ani kolínka, ani fleky, ba ani nudle do polévky. Takže které?

30. 11. 2018 17:42
Doba čtení: 1 minuta

Jsou těstoviny vhodná příloha, nebo dietní chyba?

Těstoviny jsou zdravá příloha – omyl. Těstoviny jsou nezdravá příloha – taky omyl. Nejde ani tak o těstoviny samotné, jako o to, s čím – a nebo bez čeho – je servírujeme.

26. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Kamil Mucha v Cattani vaří nejlepší těstoviny v Brně

„Nejsem žádný pasta nazi,“ říká majitel dvou oblíbených pasta barů. Kamil Mucha si otevřením vlastního podniku splnil dávný sen, i když původně to měla být samoobslužná restaurace. Dodnes ale platí, že jídla s čerstvými těstovinami si může každý host nakombinovat dle vlastní chuti.

8. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 7 minut

Tarhoňa – středoevropská varianta vaječných těstovin

Tarhoňa je potravina rozšířená u našich sousedů na Slovensku i v Maďarsku. U nás není běžně k mání, ale můžete si ji třeba koupit na internetu nebo sami uvařit. Poradíme jak a co s ní dál.

Doba čtení: 3 minuty

Špagety jedí lžící (ne)jen Češi

Italská kuchyně se po celém světě těší velké popularitě. Kromě pizzy si ve stejné míře lidé také oblíbili italské těstoviny. Špagety, penne nebo linguine se připravují téměř v každé české domácnosti. Jíme ale těstoviny stejně jako Italové?

Doba čtení: 3 minuty

Éra sušených těstovin je pryč. Pastař nabízí čerstvé „italské“

Jan Blažek se po italské zkušenosti přestal věnovat pohostinství, aby se pustil do výroby vlastních těstovin. A s čerstvými těstovinami dle italských receptur se zase do pohostinství vrátil.

14. 7. 2016 10:48
Doba čtení: do minuty

Nejoblíbenější pizza v ČR je Capricciosa. Hlavně večer

Pizza bude mít tuto neděli svátek, pojďme se podívat, jakou máme v Česku nejraději a kdo si ji nejčastěji objednává. Zabrousíme i do historie.

Doba čtení: 2 minuty

Falšování potravin: možné je všechno. I zázraky

Zapomeňte na zkostnatělé představy. Vaječné těstoviny bez vajec, ryby bez masa, tvarohová buchta bez tvarohu… všechno jde. Dokud vás při tom nechytí.

Doba čtení: 5 minut

Spořádáme sedm kilo těstovin za rok. Ale jakých?

Kolínka, vřetena s řasou nebo černé špagety? Podle čeho vybírat? Podívejte se, jakou roli hraje složení či tvar, jaký je rozdíl mezi vaječnými a bez vajec a čím se těstoviny barví.

Doba čtení: 6 minut