Hlavní navigace

relax

Venčení psů z útulku coby terapie

Jana si našla novou zálibu. Chodí venčit psy z útulku. „Je to dobrá fyzička i psychoterapie,“ říká. „Doporučuji všem. Dá se tím pomoct nejen těm psům, ale i sobě.“

Doba čtení: 4 minuty

Nejlepší oblečení do sauny? Žádné

Jak se „správně“ saunovat? V sauně například není vhodné sedět jako na židli. A kdy saunu vynechat?

Doba čtení: 2 minuty

Únavu vyvolá náročná práce, i náročné nicnedělání

Fyziologická únava je normální, přirozená výzva k odpočinku. Její patologická sestra je závažnější. Únavě se lze bránit a úspěšně. Na druhou stranu – i únava může být příjemná.

Doba čtení: 9 minut

Chcete vyzkoušet čtečku? V knihovně vám ji půjčí zdarma

Co táhne čtenáře? Smrt autora a filmové zpracování. Vedle tutovek v podobě detektivek, románů pro ženy a slavných jmen sázejí knihovny i na moderní technologie. I tady už můžete e-číst.

Doba čtení: 6 minut

Houby rostou. Co s nimi, aby vydržely?

Letos se houbám celkem daří, jenže sbírat houby je jedna věc, naučit se je zpracovávat a uchovávat jiná. Jak s nimi naložit, když je nespotřebujete hned?

Doba čtení: 5 minut

I oteklým kotníkům pomůže lymfatická masáž. Ale není pro každého

Na lymfatickou masáž chodím už několik let. Až nyní se mi však poprvé stalo, že se mě nejdřív masér podrobně vyptal na různé choroby. Řada z nich totiž tuto masáž vylučuje.

1. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Typologie návštěvníků knihovny - určitě i tady bude někdo normální

Knihovna stejně jako jiné státní instituce přitahuje podivíny, cvoky a úchyly. Není snad pravdou, že nejlepší návod na vytvoření bomby se dá vyhledat v knihách (potažmo v knihovně)?

29. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Dlouhá cesta k rozkoši z četby

Knihu pokládáme za konzervativní médium, její současná podoba je přitom výsledkem dlouhého vývoje. Když si užíváme četby na gauči nebo ve vaně, je to možné jen díky celé řadě inovací…

24. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 7 minut

Festivalovou sezónu zahustí Kefír – bejbypankový festival, který si užijí děti (i s rodiči)

Ideální příležitost pro víkend strávený s rodinou, ale i hutná koncentrace hudby, divadla i bezpočtu kreativních dílen. Takový bude „festival Kefír – živá kultura“. První bejbypankový festival pro rodiče s dětmi (či děti s rodiči) spojuje organizační schopnosti týmu kolem festivalu Rock for People s nekonečným proudem imaginace tryskajícím ze sdružení kolem Kašpárka v rohlíku. Úplně novému konceptu festivalovosti, zážitků a atmosféry budou moci návštěvníci moci podlehnout 19.–21. srpna v…

8. 8. 2011 12:00
Doba čtení: 3 minuty

Co vás hodí do pohody - New Age, nebo Mozart?

Prostředků k uvolnění stresu je celá řada, hudba je jedním z nich. Doporučuje se zejména hudba vážná a hudba New Age (alternativní). Který druh relaxační hudby je ale nejúčinnější?

Doba čtení: 4 minuty

Národopisným muzeem nově provází Matěj z 19. století

Víte, jak žili a pracovali naši předkové? Jak se oblékali a jak bydleli? Pojďte s dětmi do hravého muzea… Na tyto a další otázky pomáhá v Národopisném muzeu – Musaionu od poloviny prázdnin najít odpovědi malým návštěvníkům a jejich rodičům nový průvodce Matěj ve speciálním programu s názvem Život na vsi, jak jej (ne)znáte!

4. 8. 2011 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Hledá se: nejdementnější televizní reklama

Místo rozčilování nad pitomostí reklamních spotů se můžeme na jejich úkor pobavit. Kde? Televize není jenom radost. Televize jsou i minuty a hodiny otřesných, vlezlých, uřvaných a často dementních reklam. Pokud vám také lezou na nervy a chcete se pobavit nad výběrem té nejpitomější televizní reklamy na českých televizích, vítejte v klubu.

1. 8. 2011 9:58
Doba čtení: 1 minuta

Tajemství dlouhověkosti je v siestě

Vědci zkoumali, jak je možné, že na ostrově Ikaria žije desetkrát více devadesátiletých lidí než ve zbytku Evropy. Kouzlo tkví v umění odpočívat. Studie kardiologů z Aténské univerzity, představená v minulých dnech, podle agentury AFP odhalila tajemství dlouhověkosti Ikarianů, lidí žijících na osrově v Egejském moři – siesta na prvním místě, ryba, káva, zelenina, a olivový olej. Ikaria je jednou z pěti oblastí na světě, kde se nachází vysoké procento velmi starých lidí, dalšími jsou Sardínie,…

29. 7. 2011 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak Češi sportují a který sport je nejoblíbenější?

Češi se rádi považují za sportovní národ. Ve skutečnosti to ale tak slavné není. Zhruba polovina populace provozuje nějaký sport, ale druhá půlka nedělá pro své zdraví vcelku nic.

28. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Žijí milovníci fantasy v realitě?

Pche, pohádky, můžeme mávnout rukou nad žánrem, jenž se pro mnohé stává životním stylem. Klasik Pratchett říká: „Fantasy JE únik před realitou, ale počkejte… proč by to mělo být špatně?“

Doba čtení: 5 minut

V Praze přežívá 650 normalizačních soch a plastik. Poznejte je na kole

Červencová cyklojízda bude v ulicích hlavního města hledat pozůstatky socialistické výzdoby. Taky máte u vás na sídlišti „dívku na malé“, vetřelce nebo volavku?

20. 7. 2011 9:00
Doba čtení: 4 minuty

Návod, jak vypěstovat nejdražší rajče na planetě

Přiznávám: mám úchylku. Na své pražské lodžii pěstuju obří rajčata, okurky, papriky a jednou, jednou to byly dokonce i melouny. Jak jsem ale zjistila, jde o pěkně drahého koníčka…

Doba čtení: 4 minuty

Stane se discgolf hitem? Předpoklady k tomu má

Discgolf – zábava mezi frisbee a golfem, u nás zatím poměrně neznámá. Nic nestojí a hrát ho můžete skoro všude. Létající talíř má doma kdekdo a kus volné plochy se najde taky všude.

6. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

77 výletů s dětmi kousek za hranice: Výherci soutěže

Atraktivní tipy na výlety do zahraničí a přece kousek za humny najdete v knize 77 výletů s dětmi kousek za hranice. Publikaci jste mohli získat v naší soutěži (Soutěž: 77 výletů s dětmi kousek za hranice), která právě skončila a jejími vítězi jsou: Marie Rohošková, Praha 4 Lucie Nantlová, Mohelnice Bohumila Hanáková, Ústí nad Orlicí

Doba čtení: do minuty

Shiatsu – masáž po japonsku

Hledáte masáž, po které se nebudete cítit, jako by vás někdo zmlátil? Domů půjdete uvolnění a s narovnanými zády; a navíc dobrá zpráva pro stydlivější povahy – není nutné být nahý.

6. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 7 minut

Farmářský trh s bylinkovou zahradou

V Chlumanech vznikla zahrada, kde najdete desítky druhů bylinek a léčivek, květiny, sazenice i sezónní plody. Málokdo z nás zřejmě tuší, jak vypadají řimbaba, smil, třapatka nebo yzop. V nově vzniklé květinové a bylinkové zahradě v pošumavských Chlumanech, nazvané trochu záhadně KY.BY, najdete téměř čtyři desítky dnes již polozapomenutých a přitom tradičních českých bylinek a léčivek. Časem tu dostanete čerstvé bylinky utržené přímo ze záhonu a společně s nimi další druhy květin, sazenic,…

6. 5. 2011 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Fitness Kinect - ovládněte svého avatara

Baví vás počítačové hry a zároveň rádi tančíte a sportujete? Tyhle na první pohled neslučitelné zájmy lze propojit. A není to žádná ulejvárna. Zjistila jsem, že virtuální trenér je pes.

Doba čtení: 7 minut

Multikina nemám rád. A vy?

FEJETON – Pokud chcete vidět nové filmy a neradi stahujete ilegální kopie z internetu, do kina občas musíte. Máte raději multikina nebo tradiční malá kina, kterých je čím dál tím méně?

Doba čtení: 3 minuty

Komunikujete s lidmi? Hrozí vám syndrom vyhoření

Stále více Čechů trpí syndromem vyhoření. Mezi nejohroženější patří tzv. pomáhající profese. Podle odborníků ze společnosti Commservis.com, kteří se dlouhodobě zabývají společenskými výzkumy a trendy, za poslední tři roky počet lidí se syndromem vyhoření výrazně vzrostl. „V dnešní společnosti, jíž vládne urputná snaha vyhovět veškerým požadavkům co nejrychleji a nejefektivněji, slýcháme z úst lékařů či psychologů diagnózy workoholik či workoholimus stále častěji,“ upozorňuje ředitel…

10. 3. 2011 14:05
Doba čtení: 2 minuty

Meditace pro začátečníky 2 - Jak začít

V minulé části našeho miniseriálu jsme se zabývali několika základními otázkami spojenými s meditací. Dnes se v několika jednoduchých pokynech dozvíte, jak ji začít praktikovat.

Doba čtení: 5 minut

Meditace pro začátečníky 1 - Dříve než začnete

Váháte, je-li meditace vhodná i pro vás, třebaže nemáte moc času na dlouhá sezení ani na návštěvu kurzů? Nic takového není nutné, meditovat je totiž jednodušší, než si myslíte.

1. 2. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Raději dabing, nebo titulky?

Jedná se o stálé dilema, které dokáže nesmiřitelně rozdělit televizní diváky na dvě kategorie: mají být zahraniční pořady opatřeny českým zněním, či je lepší je otitulkovat?

Doba čtení: 7 minut

Meditace pro všední den

Žijeme ve velmi hektické době. Více než kdy jindy je nám zapotřebí prostředku, který by nám dodával klidu a „programoval“ naše vnímání tak, abychom si uměli zachovávat odstup.

Doba čtení: 6 minut

Vykašlete se na všechno. Lázně jsou teď za hubičku

Umíte si užít života? Poslouchejte: Schrothova lázeňská kúra zahrnuje působení vlhkého tepla, zábaly a dietu s radikálním omezením příjmu tekutin, které nahradí – víno a pálenka…

13. 1. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bruslení v Karlíně zdarma

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy připravil netradiční nadílku v podobě akcí nejen pro děti a mládež. Jednou z nich je bruslení v Karlíně. Pro ty, kdo si chtějí mezi pojídáním cukroví a sledováním pohádek také trochu protáhnout tělo, bude v Karlínském Spektru v termínu 27.–30. 12. zdarma otevřena ledová plocha s technickým ledem, a to vždy od 8 do 17 hodin.

27. 12. 2010 9:47
Doba čtení: 1 minuta