Hlavní navigace

Festivalovou sezónu zahustí Kefír – bejbypankový festival, který si užijí děti (i s rodiči)

8. 8. 2011

Sdílet

Ideální příležitost pro víkend strávený s rodinou, ale i hutná koncentrace hudby, divadla i bezpočtu kreativních dílen. Takový bude „festival Kefír – živá kultura“. První bejbypankový festival pro rodiče s dětmi (či děti s rodiči) spojuje organizační schopnosti týmu kolem festivalu Rock for People s nekonečným proudem imaginace tryskajícím ze sdružení kolem Kašpárka v rohlíku. Úplně novému konceptu festivalovosti, zážitků a atmosféry budou moci návštěvníci moci podlehnout 19.–21. srpna v…

Ideální příležitost pro víkend strávený s rodinou, ale i hutná koncentrace hudby, divadla i bezpočtu kreativních dílen. Takový bude „festival Kefír – živá kultura“.

První bejbypankový festival pro rodiče s dětmi (či děti s rodiči) spojuje organizační schopnosti týmu kolem festivalu Rock for People s nekonečným proudem imaginace tryskajícím ze sdružení kolem Kašpárka v rohlíku. Úplně novému konceptu festivalovosti, zážitků a atmosféry budou moci návštěvníci moci podlehnout 19.–21. srpna v krásném prostředí zámeckého parku v Lysé nad Labem s kapacitou 5 tisíc lidí.

První Kefír potrvá tři dny, i když pátek 19. srpna je spíše rozehřívací. Festivalový areál vyroste v parku o rozloze 38 hektarů a kulturní a společenský program bude napěchován na čtyři velká a menší pódia, deseti stanů a šapitó a zhruba na stejný počet venkovních scén. O zábavu malých i velkých návštěvníků se postará třicet hudebních skupin i jednotlivých muzikantů, stejný počet divadelních souborů a uskupení a dvacítka atrakcí vyvinutých speciálně pro Kefír. Z první skupiny vyčnívá třeba mexická hopsající formace Panteón Rococó, finské uhrančivé víly Värttinä nebo Rock for Peoplem pokřtěný cirkusový šraml Fanfare Zimbrul  či neomalení „Frantíci“ The Inspector Cluzo.

Do divadelního světa s ohňovou show, klaunérií, obřími i malými loutkami, cirkusovými čísly nebo street parade pozvou namátkou herci z Divadla v Dlouhé, Buchty a loutky nebo soubor ANPU. A Kašpárek? Jeho bejbypankové koncerty a férie budou po dva dny probíhat kontinuálně ve vlastním městečku a na hlavních scénách.

A to už se dostáváme k dětským návštěvníkům, které mimo již uvedených nadchne kupříkladu Maxipes Fík a Králíci z klobouku v podání Josefa Dvořáka, Arnošt Goldflam s osobitým přednesem vlastních pohádek či fantastické plastiky a kreace španělské skupiny Katakrak Company pracující výhradně s použitými materiály a předměty.

* v prodeji jsou jednodenní i třídenní vstupenky, pro jednotlivce i rodinná balení (2+2)

* děti do 3 let mají vstup zdarma, jinak všechny předprodeje na www.ticketsfor­people.cz a v síti Ticketpro

* poblíž areálu zámeckého parku v Lysé bude možné i stanování pro celé rodiny!

* Kefír je festival se vším všudy, žádná jednodenní přehlídka! Těšte se na spoustu krámků, jídla a dobrého pití – od „čuněčinek“ až po racionální stravu

Podrobný program a kvantum dalších zajímavostí je možné najít na webových stránkách www.festivalke­fir.cz nebo http://www.fa­cebook.com/fes­tivalkefir

Festival bude mít vlastní policii, návštěvníci své kefírové pasy, přistaveny budou taxíky, jaké si nedokážete představit, případně si můžete zapůjčit vlastní stroj v půjčovně vozítek. Najdete zde speciální tržiště, kde zelenina a ovoce létají v rukou žonglujících prodavačů, kde jsou melouny nejprve řádně odsouzeny a následně půleny na popravčím špalku. Pro sportovce je připravena Mičudová louka s tryskovými lázněmi (kdo z nás se nechtěl prohánět pod zavlažovací tryskou), děti si mohou vysadit květiny, natočit film, uvařit švestkové knedlíky nebo spolu s rodiči „zavařit kebule“ v IQ parku. Kdo chce vidět největší postel či nejdelší pískoviště svého života, nepřijde zkrátka, když navštíví Louku zvětšenin.

Tip na výlet: Vyberte si zajímavá místa s dobrou vyhlídkou:

Kefír není jen o hudebně-dramatické zábavě, ale i nápaditě a po kouscích předkládaných edukativních aktivitách. Kde jinde by malí i dospělí hračičkové našli speciální stanovou LEGO továrnu a obří stavbu na 250 čtverečných metrech?“ láká David Dvořák – principál Kašpárka v rohlíku a programový ředitel festivalu Kefír – a dodává: „Návštěvníci se mají nadechnout a ponořit se na den či dva pod hladinu zámeckého parku. Kefírový vír je vcucne, zamotá a vyplivne šťastné a unavené. Měli by se cítit jako na výletě do Země nezemě.“ 

Že nejde jen o slova, potvrzují další pochutiny Kefíru: originální námořnický výstup s nefalšovanými písněmi mořských vlků, stroj jak z románů Julese Verna i živý jukebox, kde muzikanti zahrají píseň podle výběru diváků.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).