Hlavní navigace

pohlavní nemoci

ČR má 1318 pacientů s HIV, péče stojí stamiliony

Náklady na HIV pacienty představují stamiliony ročně, přičemž rok od roku stoupají. Informuje o tom Všeobecná zdravotní pojišťovna při příležitosti Světového dne boje proti AIDS, který připadá na 1. prosince.

1. 12. 2015 7:50
Doba čtení: 2 minuty

Daří se mi skvěle, díky za optání. Vaše kapavka

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze v rámci Roku prevence varuje před pohlavními chorobami. Jejich výskyt v ČR po roce 1989 prudce narostl. Které jsou nejrozšířenější?

3. 8. 2015 16:51
Doba čtení: 7 minut

Sexuálně přenosné choroby probíhají dlouho bez příznaků

Častější nucení na močení. Sekret z močové trubice. Pálení nebo řezání při močení. Změny v barvě či konzistenci semene. Některé pohlavní infekce varují svými příznaky, jiné probíhají skrytě.

Doba čtení: 2 minuty

Praha před asanací: „Špína, svrab a syfilis“

Jedním z důvodů asanace Prahy koncem 19. století byly katastrofické hygienické podmínky. Podnikneme výlet do historie, do časů poměrně nedávných, ale naprosto nesrovnatelných s našimi dnešními životními podmínkami.

Doba čtení: 5 minut

Jsme promiskuitní národ, ochranu nechceme a na pohlavní choroby kašleme

Češi patří mezi nejpromiskuitnější národy světa. Navíc neradi používáme kondomy, čímž se dostáváme na scestí, na kterém můžeme ledasco chytit. AIDS, HPV i kapavku. Víte, jak se chránit?

7. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 5 minut

Do Česka míří nová pohlavní choroba

Ne každá letní láska může skončit happy endem. Ze západní Evropy do Čech míří epidemie pohlavní choroby LGV. Více o nemoci prozradí lékařka Daniela Vaňousová z nemocnice na Bulovce.

19. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Cvičením a plaváním ku zdraví? Ve špíně to neplatí

Rádi, nebo neradi, většinou sportujeme s vidinou zlepšení nejenom figury, ale hlavně zdraví. Chuchvalce prachu, upocené činky či cizí rohovina ve sprše nám ale dvakrát dobře neudělají.

Doba čtení: 5 minut

Nevěřte mýtům! Ohmatané madlo v tramvaji vás chorobou nenakazí

Znám pár lidí, kteří se bojí dotknout madla v tramvaji, protože mají panickou hrůzu z přenosu infekcí. Mají pravdu? Nebo je to jen neopodstatněný strach? Hygienici znají odpověď.

Doba čtení: 4 minuty

Kapavka je taky jenom člověk

Bakterie způsobující kapavku má v sobě lidské geny. Nikdo neví, jak se do ní dostaly, ani k čemu jí jsou. Je to vůbec první doložený přenos DNA mezi člověkem a jeho parazitem.

25. 2. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Chlamydie aneb Co chytíte v rybníce a kapr to nebude

Můžete být partnerovi věrná sebevíc, stačí jedno odpoledne strávené u vody a vaginální problémy jsou tu. A přestože testy říkají, že nemáte žádný problém, výtok se stále nelepší. Co s tím?

Doba čtení: 6 minut

Čína zahájila kampaň na zbourání tabu v oblasti pohlavních nemocí

Čínské úřady zahájily celostátní kampaň, jejímž cílem je rozbourání tabu v oblasti sexu. Jak informuje agentura Reuters, cílem kampaně je přimět Číňany, aby vyhledali lékaře v případě, že onemocní pohlavně přenosnou chorobou a věnovali více pozornosti také prevenci pohlavních nemocí. Pouze sedm procent žen a osm procent mužů se obrátí na lékaře, pokud mají problém s otěhotněním nebo pohlavní nemocí. Více než třetina obyvatel Číny nikdy nevyhledá lékaře, protože o problémech souvisejících se…

16. 2. 2009 10:20
Doba čtení: 1 minuta