Hlavní navigace

Čína zahájila kampaň na zbourání tabu v oblasti pohlavních nemocí

16. 2. 2009

Sdílet

Čínské úřady zahájily celostátní kampaň, jejímž cílem je rozbourání tabu v oblasti sexu. Jak informuje agentura Reuters, cílem kampaně je přimět Číňany, aby vyhledali lékaře v případě, že onemocní pohlavně přenosnou chorobou a věnovali více pozornosti také prevenci pohlavních nemocí. Pouze sedm procent žen a osm procent mužů se obrátí na lékaře, pokud mají problém s otěhotněním nebo pohlavní nemocí. Více než třetina obyvatel Číny nikdy nevyhledá lékaře, protože o problémech souvisejících se…

Čínské úřady zahájily celostátní kampaň, jejímž cílem je rozbourání tabu v oblasti sexu. Jak informuje agentura Reuters, cílem kampaně je přimět Číňany, aby vyhledali lékaře v případě, že onemocní pohlavně přenosnou chorobou a věnovali více pozornosti také prevenci pohlavních nemocí.

Pouze sedm procent žen a osm procent mužů se obrátí na lékaře, pokud mají problém s otěhotněním nebo pohlavní nemocí. Více než třetina obyvatel Číny nikdy nevyhledá lékaře, protože o problémech souvisejících se sexem se nemluví.

„Počet těch, kteří v souvislosti se sexuálními potížemi podstoupí léčbu, je extrémně nízký. To pak prodlužuje léčbu některých velmi závažných onemocnění,“ uvedla Sia Enlan, primářka gynekologicko-porodnického oddělení univerzitní nemocnice Fu-sing. Číňané jsou podle ní velmi konzervativní a mluvit o sexu je tabu. „Vliv feudálního myšlení stále přetrvává, lidé nejsou příliš otevření,“ dodala Sia.

Součástí kampaně budou letáky, debaty, televizní spoty nabádající k používání kondomů a další aktivity, které se budou snažit Číňany přimět, aby více dbali na zdraví v oblasti sexuálního života.
Počet nakažených pohlavně přenosnými nemocemi se v Číně stále zvyšuje, a to i kvůli tomu, že řada nemocných lidí nejde k lékaři. Podle údajů ministerstva zdravotnictví se počet nemocných syfilis v loňském roce zvýšil nejméně o jednu pětinu na více než 250 tisíc nakažených a roste také počet nakažených virem HIV, kterých je více než 700 tisíc. Počet nemocných je ale podle ministerstva zdravotnictví ještě mnohem vyšší, protože jde pouze o případy, kdy pacient vyhledá lékaře.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).