Hlavní navigace

odvykání kouření

Asertivně na předsevzetí: „Snažit se“ je chyba

Předsevzetí nemusí být zrovna novoroční. Řeknete: „Budu se snažit o …“ Trenér asertivity opáčí: „Jen to ne, rozhodně se nesnažte! Jen se rozhodněte a jednejte dle svého rozhodnutí.“ Máte asertivní právo nevědět, jak to dopadne, udělat chybu, nebýt zodpovědní za problémy druhých ani závislí na tom, zda vám budou všichni tleskat.

Doba čtení: 5 minut

Neexistuje nic jako úspěšné novoroční předsevzetí. Jediné, co existuje, je úspěšná změna myšlení

Všichni máme zkušenost nadšeného rozhodnutí pro velkou změnu. Od zítřka pravidelně běhám, nejím cukr a nestěžuju si. Tak rychle, jak předsevzetí vzniklo, tak se i vracíme do stejných kolejí. Jestli chceme v životě cokoli jinak, musíme o tom jinak přemýšlet.

31. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Anglie chce e-cigarety na předpis a do nemocnic

Spolu se stále se zpřísňujícím zákazem kouření přecházejí mnozí kuřáci cigaret na cigarety elektronické. Kontroverzní názory se ale objevují i zde. Zatímco jedni tvrdí, že elektronická cigareta je mnohem zdravější než cigareta běžná, „kouřová“, jiní poukazují na zvyšující se závislost na nikotinu, která s kouřením e-cigaret přichází.

Doba čtení: 4 minuty

Odvykání kouření: Drobné triky umí velké věci

Chcete se zbavit cigaret? Malé výzvy kuřákovi umožní, aby si nastavil drobné a dosažitelné cíle. Motivují k tomu, aby snáze získal kontrolu nad svým zlozvykem.

13. 4. 2015 12:31
Doba čtení: 2 minuty

Úspěšnost odvykání kouření je dána i geneticky

Každý rok se u nás chystá odvykat více než jeden milión kuřáků. Cíle však dosáhne jen asi 6 % z nich. Důvodem je nedostatečná příprava, ale i genetické předpoklady, které se také podílejí na síle závislosti.

Doba čtení: 2 minuty

Odvykat kouření se dá i ve spánku

Motivace přestat kouřit může být různá. Tlak okolí, snaha udělat něco pro své zdraví nebo využít peníze rozumnějším způsobem. Stejně tak pestré jsou i cesty, jak kouřit přestat.

Doba čtení: 4 minuty

Názory na elektronické cigarety se nesbližují

Co se v poslední době zjistilo o e-cigaretách, nakolik je máme vítat a nakolik je na místě opatrnost či rovnou odmítání?

Doba čtení: 5 minut

Jitrocel pomáhá snižovat chuť na cigarety

Jitrocel je jeden z nejúčinnějších přírodních léků. Čistí, dezinfikuje, rozpouští hleny, chrání před virovými infekcemi, a nejen to… Umí pomoci i s odvykáním kouření.

29. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Je to dobré, kouření zabije jen polovinu kuřáků

„Sedm let nekouřím a je to krásné,“ říká muž, který kouřil i 80 cigaret denně. „Tedy až na to, že mi zůstal CHOPN.“ Chronická obstrukční plicní nemoc začíná zejména dušností a kašlem.

Doba čtení: 9 minut

Jaké kouření je bezpečné? Vodnice, slimka, nešlukovat?

V každém kouři jsou tisíce chemikálií. Příměsi jen budí falešný dojem bezpečnosti. Když přidáte eukalyptus do nějakého svinstva, je to stále to stejné svinstvo, jen navíc s eukalyptem.

Doba čtení: 4 minuty

Dochází vám dech? Změřte si ho!

Příčinami plicního onemocnění, které ztěžuje dýchání, je kouření, ale i výfukové plyny, kouř, pach či chlad. Kašel a snadné zadýchávání se objevují nejčastěji kolem čtyřicítky.

14. 11. 2012 15:14
Doba čtení: 3 minuty

Jak potlačit chuť na cigaretu

Vážně chcete přestat kouřit? Existují metody, jak přežít nejhorší dny a týdny, počínaje změnou rituálů přes nikotinové náplasti a žvýkačky až k lékům a homeopatii.

24. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Je elektronická cigareta bezpečná? Vlastně nikdo neví

E-cigareta bezesporu umožňuje „kouřit“ bez obtěžování okolí smrdutým dýmem. Na odvykání kouření se ale příliš neosvědčila, levněji nevychází a ohledně její bezpečnosti panuje nejistota.

Doba čtení: 5 minut