Hlavní navigace

lymfatický systém

Nadměrné nadýmání je signálem oslabené slinivky

Podle bylinkového kalendária se v září dostává na vrchol své aktivity důležitý orgán našeho těla – slinivka. Jak se o ni starat? Slinivce svědčí detoxikace, odlehčená strava a bylinky.

Doba čtení: 5 minut

Kůži s celulitidou pomáhá masážní olej

V dalších dílech fotoseriálu o domácí kosmetice se věnujeme kosmetickým problémům, které trápí převážně ženy. Minule to byly strie, nyní přichází na řadu celulitida.

Doba čtení: 1 minuta

Proč nám otékají nohy? Může za to teplo

Obzvlášť v létě dostávají naše dolní končetiny pořádně zabrat. Proč máme „nohy jako konve“ a co se s tím dá dělat?

22. 5. 2014 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Alergie na chlad není výmysl

Máte v mrazu červené bolavé ruce? Fleky na obličeji? Věčnou rýmu? Možná je vám prostě hodně velká zima. Anebo trpíte chladovou alergií. Většině postižených stačí teploty kolem nuly.

Doba čtení: 4 minuty

Berete hormonální antikoncepci? Pak se celulitidy nezbavíte, říká lymfolog

ROZHOVOR – Civilizační nemoc dnešní doby? Celulitida. Je úzce spojena s lymfatickým systémem, a jak říká lymfolog Pavel Tichý, informovanost veřejnosti v této oblasti je mizivá.

Doba čtení: 7 minut

I oteklým kotníkům pomůže lymfatická masáž. Ale není pro každého

Na lymfatickou masáž chodím už několik let. Až nyní se mi však poprvé stalo, že se mě nejdřív masér podrobně vyptal na různé choroby. Řada z nich totiž tuto masáž vylučuje.

1. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Amatsu: Léčebná masáž, která vás vrátí do formy

Masáž Amatsu není v Česku zatím příliš známá. Přitom se jedná o více než pět tisíc let starou techniku, která nastartuje řadu samoléčebných procesů v organismu. Velkou relaxaci ovšem nečekejte. Uleví se vám, ale terapeut s vámi pořádně zahýbá.

16. 7. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut