Hlavní navigace

játra

Sexualita konce století se bude podobat té dnešní jako mobil Bellovu telefonu

Kybersex namísto sexu v páru. Jak zlepšit kvalitu života při alergii na lepek nebo Crohnově chorobě? Regenerativní medicína – léčba lidskými buňkami… a další novinky ze světa vědy.

Doba čtení: 6 minut

Nenápadné příznaky žloutenky C: tmavá moč a napětí pod žebry

Virus hepatitidy typu C v těle o sobě nedá vědět i několik let. Krví se dostává do jater, kde se množí. Zatímco nemocný ještě nepociťuje žádné potíže, choroba mu již poškozuje játra.

19. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zbarvení kůže i zápach z úst ukazují na poškození jater. Potvrdí je jaterní testy

Jaterní testy má řada lidí spojené s alkoholem, tento důležitý orgán však může být poškozen různými způsoby. Současně má značné regenerační schopnosti. Důležité je proto problém odhalit včas a začít ho řešit.

18. 1. 2018 11:49
Doba čtení: 3 minuty

Nebojme se vnitřností: prase nemá zhuntovaná játra

Kdybychom ze svých jídelníčků škrtli veškeré pokrmy, u kterých se kdy kde objevila informace o potenciálních negativních účincích, umřeli bychom hlady. Platí to i o drobech, tedy zvířecích vnitřnostech.

Doba čtení: 3 minuty

Ostropestřec: Bodlák, který pomůže od píchání v boku

Jako dekorace poslouží na výbornou, v kuchyni s ním ale žádná kouzla nesvedete. Ovšem až vás bude píchat v boku, určitě si na ostropestřec mariánský vzpomeňte.

Doba čtení: 2 minuty

Jarní očista: Játra milují hořké bylinky

S jarem se játra dostávají na vrchol své aktivity. Přichází tedy ideální čas na jejich řádnou regeneraci.

Doba čtení: 3 minuty

Osteoporózy se dožije každý, říká primářka

Pokud jste do svých 22 let neřešili přísun vápníku a vitaminu D, počítejte na stará kolena s osteoporózou. Tedy s řídnutím kostí, tudíž s častými zlomeninami i po banálních traumatech.

Doba čtení: 3 minuty

Dubnové pročištění podle čínské medicíny

Očistu organismu máme obvykle spojenou s jarem. Tradiční čínská medicína ovšem na základě ročního rytmu organismu předpokládá celoroční detoxikaci. Na duben připadají játra a žlučník.

4. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jaterní dietou nehubnete. Jde o odpočinek pro játra

Jaterní dieta se drží na lékařské doporučení, zpravidla po prodělání nemoci zatěžující játra. Znamená to mimo jiné jíst pouze okoralé kousky pečiva a absolutní zákaz alkoholu.

Doba čtení: 2 minuty

Doplňovat céčko potřebuje jen člověk a morče

Tělo si žádá očistu. Ať už se chcete vyhnout chřipce nebo potřebujete důkladně vyluxovat organismus od škodlivých látek, vsaďte na naše tipy. Detox a vitamíny teď potřebuje každý z nás.

12. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Sinice ve vodě odhalíte jednoduchým testem

Po prudkých deštích se na některých koupalištích objevily varovné cedule informující o výskytu sinic. Co to vlastně je? A proč se kolem nich dělá takový humbuk? Poškodí vám zdraví.

16. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bylinky na detoxikaci jater: bodláky dokážou zázraky

Máte potíže s játry? Nevěšte hlavu. Existují bylinky, které vám pomohou dát tento důležitý orgán do pořádku. Jde hlavně o ostropestřec a slanobýl.

Doba čtení: 4 minuty