Hlavní navigace

e-cigareta

Youtubeři prý učí děti kouřit a jíst nezdravě

Někteří populární youtubeři propagují ve svých videích fast food, sladké a energetické nápoje, cukrovinky i alkohol. Kouří „nehořící“ cigarety a doporučují plastické operace. Děti vůbec nepoznají, že se jedná o reklamu, ukázal výzkum.

20. 7. 2018 11:04
Doba čtení: 6 minut

Anglie chce e-cigarety na předpis a do nemocnic

Spolu se stále se zpřísňujícím zákazem kouření přecházejí mnozí kuřáci cigaret na cigarety elektronické. Kontroverzní názory se ale objevují i zde. Zatímco jedni tvrdí, že elektronická cigareta je mnohem zdravější než cigareta běžná, „kouřová“, jiní poukazují na zvyšující se závislost na nikotinu, která s kouřením e-cigaret přichází.

Doba čtení: 4 minuty

5 novinek o e-cigaretách, které si vzájemně odporují

Fungují e-cigarety jako nástroj odvykání kouření, konzumují je nekuřáci, nebo je vyhledávají hlavně klasičtí kuřáci coby zpestření? Nejnovější výzkumy a statistiky mnohé naznačují a na mnohém se neshodnou.

Doba čtení: 5 minut

Protikuřácký zákon: proti kouření v restauracích i e-cigaretám

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček představil návrh protikuřáckého zákona, který nyní projedná vláda.

Doba čtení: 1 minuta

Odvykat kouření se dá i ve spánku

Motivace přestat kouřit může být různá. Tlak okolí, snaha udělat něco pro své zdraví nebo využít peníze rozumnějším způsobem. Stejně tak pestré jsou i cesty, jak kouřit přestat.

Doba čtení: 4 minuty

Názory na elektronické cigarety se nesbližují

Co se v poslední době zjistilo o e-cigaretách, nakolik je máme vítat a nakolik je na místě opatrnost či rovnou odmítání?

Doba čtení: 5 minut

Jaké kouření je bezpečné? Vodnice, slimka, nešlukovat?

V každém kouři jsou tisíce chemikálií. Příměsi jen budí falešný dojem bezpečnosti. Když přidáte eukalyptus do nějakého svinstva, je to stále to stejné svinstvo, jen navíc s eukalyptem.

Doba čtení: 4 minuty

Elektronické cigarety – menší zlo a zdravější kouření

Kouření leze do peněz, je nezdravé a smrdí. Minimálně dvě poslední nevýhody postrádají e-cigarety. Mohou se tak stát lepší variantou pro ty, kdo nedokážou dát cigaretě sbohem docela.

Doba čtení: 3 minuty

Jak potlačit chuť na cigaretu

Vážně chcete přestat kouřit? Existují metody, jak přežít nejhorší dny a týdny, počínaje změnou rituálů přes nikotinové náplasti a žvýkačky až k lékům a homeopatii.

24. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Co je lepší: elektronická, nebo klasická cigareta?

Někdo říká, že je to jako žužlat vibrátor místo těla milovaného. Jiný nedá na elektronickou cigaretu dopustit. To je věc osobního vkusu. Co je ale nebezpečnější: e-cígo, nebo klasika?

Doba čtení: 5 minut

Smím kouřit, když neobtěžuju jiné?

Už dohady o úplném zákazu kouření v restauracích jsou plné vášní. A co teprve, když kuřákům chtějí vzít i nebe nad hlavou. Tedy možnost kouřit na restauračních zahrádkách.

Doba čtení: 4 minuty

Je elektronická cigareta bezpečná? Vlastně nikdo neví

E-cigareta bezesporu umožňuje „kouřit“ bez obtěžování okolí smrdutým dýmem. Na odvykání kouření se ale příliš neosvědčila, levněji nevychází a ohledně její bezpečnosti panuje nejistota.

Doba čtení: 5 minut