Hlavní navigace

dort

Punkové cukrářství s čerstvými větrníky a křivými vizitkami

Cukrářství čp. 1 jsme našli na Vinohradech v místě, kde roky sídlila čistírna. Kabát nám tu už nevyčistí, ale můžeme si ho tu odložit, posadit se, dát si poctivý větrník, makronku, a když nám ho někdo nevyfoukne před nosem, tak i cheesecake.

Doba čtení: 4 minuty

Josef Maršálek: Jak jsem se dostal k pečení pro britskou královnu

Přestože ho to od mala táhlo do kuchyně, vystudoval gymnázium a začal učit, jenže láska k cukrařině byla větší. Vyrazil do Prahy a odtud do nejlepšího cukrářského týmu v Evropě, do luxusního obchodního domu Harrods. Právě tady pekl i zákusky pro královnu.

20. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Lidé mi do cukrárny chodí kvůli paštice, směje se Katka Antošová

Vyrobila čokoládové minidortíky – koule, nad kterými srdce zaplesá, ale na Hithitu s nimi propadla. Neúspěch v kampani ji však neodradil, svému produktu věřila, a tak dnes vlastní útulnou cukrárnu a koulí koule o sto šest. A k tomu pořádá kurzy a servíruje paštiku s Proseccem.

7. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Tajemství dortu Pavlova

Nadýchaný dort Pavlova není zahalen pouze lahodnou šlehačkou, ale obestírá jej také několik záhad.

4. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dětské dorty snů uděláte i doma

Vlastnoručně vyrobený dort s překvapením nebo oblíbeným hrdinou udělá dětem radost největší. Mistři cukráři radí, jak na to. Vyzkoušejte recept na dort v podobě jednorožce.

14. 3. 2018 8:00
Doba čtení: 6 minut

Sladkosti jako od cukráře? Vsaďte na zrcadlovou polevu

Zatímco dříve byly hitem tukové náplně a zdobení špičkou, dnes je v kurzu nahý dort, zrcadlová poleva a barevné pusinky. Kouzlit jako mistr cukrář zvládne každý.

7. 3. 2018 13:00
Doba čtení: 3 minuty

Svatební dort je třeba objednat i rok dopředu

Svatební dort musíte včas objednat, absolvovat jeho ochutnávku, zaplatit odvoz i stojan… Není toho málo a není to za málo.

Doba čtení: 6 minut

Tyhle dorty se prostě nepovedly

Říká se, že snaha se cení, ale než mít na narozeninové oslavě tohle, tak snad raději nic. Podívejte se, jakými narozeninovými dorty se lidé chlubí na internetu.

22. 4. 2016 17:35

Dortletky vyrábí majitelka prvorepublikové cukrárny sama. Tři dny

Přestože se celý život věnovala umění a historii, dnes je hrdou majitelkou cukrárny, která dělá jedinečné dortletky. Minidortíky, které sbírají jednu cenu za druhou.

14. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak jednou ochutnáte cupcake od Lany Libin Mayer, zamilujete se

Procestovala celý svět, pekla v kuchyni s michelinskou hvězdou. Nakonec zakotvila v České republice, aby nám pekla cupcaky a dorty, bez kterých už bychom život neměli tak sladký.

Doba čtení: 5 minut