Hlavní navigace

Jak na kulaté 3D dorty

17. 6. 2020

Sdílet

 Autor: Archiv Dortisimo.cz
Originální dort ve tvaru koule nebo polokoule můžete vykouzlit díky speciálním dortovým formám. Hodit se bude i pár triků od zkušené cukrářky.

Míč, planeta, veselý obličej, kopec květin… Fantazii se meze nekladou. Zábavné 3D dorty jsou všechny kulaté, a přitom každý jiný. Potřebujete k nim speciální formu. Skládá se ze dvou častí, tedy ze dvou polokoulí, které po spojení vytvoří požadovaný tvar. Balení obsahuje také dva silikonové kruhové podstavce, které formy udrží v troubě v rovné pozici.

Recept na korpus – rozhodující je tuk

Pro pečení můžete využít různé recepty na korpus. Při výběru toho nejlepšího receptu na korpusové těsto se řiďte množstvím tuku, doporučují odborníci.

„Pro dosažení krásně vláčného korpusu přidejte do těsta olej. Existují spousty receptů na dortové korpusy, ale čím více tuku korpus obsahuje, tím je vláčnější. A pokud se vychytá správný poměr tuku, tak bude korpus nejen vláčný, ale přitom i nadýchaný,“ radí s přípravou cukrářka Olga Ceralová z Dortisimo.cz.

Pravidla pro potahované dorty

Cukrářka také doporučuje dát pozor na použité krémy, za předpokladu, že budete kulatý dort chtít potahovat potahovací hmotou:

„U potahovaných dortů je důležitá náplň, pod potah totiž nepatří žádné krémy, které obsahují vodu. Tedy mascarpone, živočišné šlehačky, tvarohy, zakysanky a podobně,“ říká Olga Ceralová.

I tady je ale možné řešení: „Pokud je do dortu chcete, je nutné oddělit tuto náplň od potahu. K tomu nejlépe poslouží takzvaná ganache, což je to šlehačka svařená s pravou čokoládou. Také lze dort na bocích obmazat máslovým krémem, který spolehlivě zamezí rozmočení potahu,“ doporučuje cukrářka.

Galerie: Tipy na kulaté 3D dorty

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).