Hlavní navigace

Výkon imunity je zásadně závislý na optimální stravě, říká imunolog

30. 9. 2020

Sdílet

 Autor: Lékařská fakulta UK
Zvýšit imunitní odolnost organismu může podle prof. Jana Krejska, našeho předního imunologa, především vyvážená strava. Zvýšený příjem vitamínů a dalších látek je nyní, v období podzimu, respiračních onemocnění i koronaviru, každopádně žádoucí.

Obdobně jako při první vlně expanze koronaviru lze také v současné době očekávat množství receptů a konkrétních produktů, obvykle ovšem ve formě potravinových doplňků, které jsou nám doporučovány s deklarovaným cílem zvýšit naši imunitu, a tedy i odolnost vůči opětně se šířícímu viru.

Sporný efekt doplňků stravy

Značná část tvrzení o pozitivním vlivu na zvýšení imunity je ovšem nedoložitelných. A jak už v minulosti na řadě příkladů dokumentovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), doporučení provázející nabídku některých takových produktů obsahují zakázaná léčebná a nepovolená zdravotní tvrzení:

Galerie: Zneužívání epidemie při prodeji doplňků stravy 

V této souvislosti je užitečné, že Česká lékárnická komora sestavila seznam léčivých látek, jejichž užívání má prokazatelně pozitivní vliv na prevenci nebo průběh virových respiračních onemocnění. A lékárníci přímo pro server Vitalia.cz také vysvětlili, jaký je rozdíl v doplňcích stravy a volně prodejných lécích a proč je druhá kategorie lepší volbou. Podrobnosti najdete v článku Posílení imunity: které přípravky momentálně doporučují lékárníci.

Nicméně zásadní význam má komplexní péče o naše zdraví, a tedy i strava.

Důležité je, co jíme

Jak upozorňuje přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové Jan Krejsek, imunitní systém člověka funguje jako celek. Proto je k podpoře imunity nutné konzumovat vyváženou stravu, s převahou rostlinné složky, ale také živočišných bílkovin a vitamínů.

„Virové infekce provázejí člověka neustále a neustále také bojujeme s řadou virů, aniž o tom víme, neboť jsou součástí prostředí, ve kterém žijeme. To znamená, že nelze vybrat z nabídky potravin nebo potravinových doplňků nějakou specifickou skupinu látek, která by byla zárukou zvýšení imunity právě vůči koronaviru,“ zdůrazňuje imunolog.

To platí podle jeho slov také o konzumaci vitamínů, a neplatí tak, že pokud někdo začne v současné době konzumovat vitamíny, že se jeho imunita zvýší. „Imunita není jen o vitamínech – jsou velmi podstatné, ale nejsou to jediné látky, které zlepšují stav imunitního systému,“ konstatuje Jan Krejsek.

Kromě toho se může člověk některými vitamíny, kterých se tělo nedokáže včas zbavit, dokonce předávkovat, což mimo jiné platí i pro tak důležitý vitamín, jako je vitamín D. „Výkon imunity je prostě zásadně závislý na optimální stravě,“ shrnuje prof. Krejsek.

Optimální strava je individuální

Ona optimální strava ale podle něj není univerzální, neboť se liší například podle věkových kategorií a podle pohlaví, což určuje aktuální potřeby organismu v příjmu potřebných látek.

Kromě toho má na stav imunitního systému vliv celá řada dalších faktorů, jako je například genetická výbava, individuální imunitní výbava nebo celkový životní styl.

I pro prevenci rizik nakažení koronavirem tak platí podobný princip jako třeba u diet – žádný recept není plošně platný, a právě proto je pestrá a pravidelná strava (a samozřejmě dodržování základních hygienických pravidel) cestou, jak organismus v souboji s nemocemi (nejen s koronavirem) posilovat.

I placebo je velmi dobrý lékař

To ovšem podle Krejska samozřejmě nevylučuje i konzumaci potravinových doplňků, také proto, že „i placebo je velmi dobrý lékař“.

Aby však měl příjem příslušných látek z potravinových doplňků vůbec smysl, je také vhodné vědět, kdy tyto přípravky používat. 

„Není například vhodné konzumovat například vitamíny v podobě vitamínových doplňků poté, co jsme se do sytosti najedli. V tomto případě jsou vitamínové doplňky v podstatě vyhozené oknem, protože je střevní trakt plně nevstřebá za situace, kdy se především zabývá zpracováním potravin a živin v nich obsažených, které jsme právě zkonzumovali,“ upozorňuje imunolog.

Zejména v současném období podzimu, kdy se častěji vyskytují respirační onemocnění, je nicméně zvýšený příjem vitamínů a dalších látek obsažených v ovoci a zelenině skutečně žádoucí. Potřebu těchto látek je ale podle prof. Krejska možné bez problémů saturovat z potravin nabízených na tuzemském trhu.

Galerie: 5 receptů z jablek a hrušek pro přirozenou imunitu

Odborná spolupráce:

Prof. RNDr. Jan Krejsek, CSc.

Přední český imunolog, přednosta Ústavu klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Hradec Králové. Autor stovek přednášek a prací k problematice imunologie.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Agrární analytik, novinář na volné noze se zaměřením na zemědělství, potravinářství a životní prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).