Hlavní navigace

Amerika zakazuje rozdávání hraček ve fast foodech. Co my?

6. 4. 2011

Sdílet

K nelibosti řetězců s rychlým občerstvením, vytáhla některá města v USA do boje proti dětské obezitě. Představitelé New Yorku navrhují zákaz rozdávání hraček ve fastfoodech. Opatření by podle navrhovatelů snížilo přitažlivost těchto restaurací pro děti, a přispělo tak k tomu, aby se stravovaly zdravěji.  „Městská rada může podpořit rodiče (ve snaze o zdravější stravování dětí) tím, že odvětví rychlého občerstvení zkomplikuje používání bezohledných marketingových praktik zaměřených na děti,“…

K nelibosti řetězců s rychlým občerstvením, vytáhla některá města v USA do boje proti dětské obezitě.

Představitelé New Yorku navrhují zákaz rozdávání hraček ve fastfoodech. Opatření by podle navrhovatelů snížilo přitažlivost těchto restaurací pro děti, a přispělo tak k tomu, aby se stravovaly zdravěji.  „Městská rada může podpořit rodiče (ve snaze o zdravější stravování dětí) tím, že odvětví rychlého občerstvení zkomplikuje používání bezohledných marketingových praktik zaměřených na děti,“ uvedl podle agentury Reuters radní Leroy Comrie.

Spojené státy totiž bojují s epidemií dětské obezity. Již každé třetí americké dítě má nadváhu nebo je obézní. Úsilí o zeštíhlení malých Američanů podporuje první dáma Spojených států Michelle Obamová, která stojí například za kampaní Let's Move.

Přečtěte si: Hýbejme se! varuje Michelle Obamová před epidemií dětské obezity

Zákaz lákání malých zákazníků pomocí rozdávání hraček k jídlu byl již schválen v San Francisku, kde by měl vstoupit v platnost na začátku prosince.

Podobná opatření se logicky nelíbí řetězcům restaurací s rychlým občerstvením. Ředitel McDonald's pro newyorský region Mason Smoot uvedl, že zákaz rozdávání hraček problémy s dětskou obezitou nevyřeší. Smoot rovněž upozornil, že děti jedí v McDonald's v prů­měru pouze zhruba třikrát měsíčně, jinak se stravují ve škole, doma či jinde. „Nabízíme zákazníkům možnost volby a věříme, že dokážou učinit pro svou rodinu správná rozhodnutí,“ do­dal.

I v ČR přibývá obézních dětí, příčinu vidí odborníci nejen ve špatném stravování, ale také v nedostatku pohybu.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).