Hlavní navigace

Očkování proti covidu-19: nově v obchodním centru a na nádraží. A bez registrace

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Od pondělí 12. července je možné nechat se naočkovat proti covidu-19 třeba při cestě z nákupu nebo na výlet. V nákupním centru nebo na nádraží očkují týmy pražských nemocnic, a to dvěma druhy vakcín.

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch otevřeli v pondělí 12. července mobilní očkovací místa v obchodním centru Westfield Chodov a na Hlavním nádraží v Praze. Do těchto očkovacích míst budou moci zájemci o očkování přijít bez předchozí registrace.

Hledáme všechny cesty, jak lidem očkování co nejvíce zpřístupnit a oslovit i ty, kteří o něj zatím neprojevili zájem. Věříme, že možnost nechat se naočkovat bez předchozí registrace, na základě spontánního rozhodnutí, bude pro lidi motivující, vysvětlil otevření těchto nových očkovacích míst předseda vlády na svém Twitteru.

Jak se nechat očkovat v obchodním centru

Nákupní centrum Westfield Chodov

V tomto obchodním centru se od 12. července mohou nechat naočkovat lidé všech věkových kategorií od 16 let, a také cizinci a samoplátci. Online registrace k očkování není podmínkou, ale urychlí celý proces. Registrovat se můžete po zadání jména, příjmení, národnosti a rodného čísla na stránkách obchodního centra.

V očkovacím centru Chodov se očkuje jen vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer.

Očkování zajišťuje očkovací tým nemocnice IKEM, a to i během víkendu.

Místo očkování


Autor: MZ ČR

Místo očkování v Nákupním centru Westfield Chodov

Hlavní nádraží Praha

Zde se od 12. července mohou nechat naočkovat lidé všech věkových kategorií od 18 let, a také cizinci a samoplátci. Ani zde není třeba objednání či registrace.

V očkovacím místě se bude používat jednorázová očkovací látka Johnson & Johnson Janssen.

Podle serveru iRozhlas.cz budou očkování zajišťovat týmy zdravotníků z fakultních nemocnic Bulovka a Motol.

Místo očkování


Autor: MZ ČR

Místo očkování Hlavní nádraží Praha

Očkujte se – a vyhrajte kecky

Pro všechny, kdo se nechají očkovat na těchto nových místech, je připravena soutěž. Jednou týdně někdo z očkovaných vyhraje chytrý mobilní telefon, tenisky s vlastním návrhem nebo kupóny na herní web.

Vláda chce urychlit očkování

Od 15. 7. zkrátíme dobu mezi dávkami na 21 dní. Chceme tím urychlit očkování 2. dávkou, aby lidé byli co nejdříve plně chráněni. Navíc při vstupu do služeb a na akce potřebujeme být alespoň 14 dní po 2. dávce. A pak už žádné testy. Ani po návratu z dovči, uvedl v neděli 11. července Andrej Babiš ve svém pořadu Čau lidi. Zkrácení mezi dávkami chce 12. července navrhnout vládě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).