Hlavní navigace

Mlékárna Olma upozorňuje zákazníky na kontaminaci svého mléka

22. 10. 2021

Sdílet

 Autor: Olma/Depositphotos
Část produkce čerstvého mléka z Olmy baleného v PET lahvích je zasažena mikrobiální kontaminací. Firma na to upozornila na svém webu i sociálních sítích.

Olma, a.s., je česká mlékárenská firma se sídlem v Olomouci, jejímž výhradním vlastníkem je holding Agrofert. Patří k největším zpracovatelům mléka v České republice. Aktuálně společnost vydala varování pro zákazníky, v němž upozorňuje na problematický výrobek:

„Vážení zákazníci, z důvodu technické poruchy na zařízení došlo k mikrobiální kontaminaci námi vyráběného čerstvého mléka baleného do PET lahví,“ uvádí společnost. Kontaminace podle mlékárny není plošná a masivní, ale mléko se může kazit, a to i při uchování ve správných skladovacích podmínkách. Výrobce jej proto nedoporučuje ke konzumaci.


Autor: Olma

Kontaminace hrozí u mléka s daty spotřeby 26. 10. – 30. 10. 2021

„Kontaminované mléko poznáte tak, že nemá typickou chuť a vůni,“ upřesňuje Olma. Jedná se o mléka s daty spotřeby 26. 10. – 30. 10. 2021. Zákazníci, kteří již toto mléko zakoupili, jej mohou vrátit na prodejnách, ve kterých nákup uskutečnili, nebo elektronicky:

„Mléko můžete reklamovat přímo i u naší společnosti Olma, a.s. – na e-mailu reklamace@olma.cz. K reklamaci přímo u naší společnosti není třeba předkládat pokladní doklad, pouze připojte prosím foto, na kterém bude vidět datum spotřeby (uvedené na hrdle lahve), počet kusů a číslo účtu, na který vám budou zaslány peníze.“

Dle informací výrobce je polotučné mléko z Olmy nejprodávanějším čerstvým mlékem na našem trhu.


Čerstvé mléko z Olmy je standardně dodáváno do řady maloobchodních prodejen i řetězců, dle informací výrobce ho koupíte například v Bille, Albertu, Globusu, Kauflandu, Tescu či JIP, nabízí ho i velkoobchod Makro či online supermarkety Košík.cz a Rohlík.cz. Například tento online prodejce situaci obratem aktivně se svými zákazníky řešil: „Všechny naše zákazníky, kteří produkt zakoupili, jsme informovali. Všichni dostali zpět peníze a zbytek šarže jsme stáhli,“ uvádí pro Vitalia.cz Denisa Laďka Morgensteinová, mluvčí Rohlík.cz.

Dle sdělení mlékárny již byla závada odstraněna: „Byla přijata veškerá opatření. Všem zákazníkům se velmi omlouváme za vzniklé nepříjemnosti,“ uvádí výrobce.

Galerie: Potraviny původem z ČR, které v roce 2020 skončily Na pranýři

Autor článku

Šéfredaktorka serveru Vitalia.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).