Hlavní navigace

Kdy je označení Česká potravina správně a kdy špatně

21. 5. 2021

Sdílet

 Autor: Ministerstvo zemědělství ČR
Maso jen ze zvířat skutečně narozených a chovaných v ČR, u nezpracovaných potravin 100% český původ, u zpracovaných potravin jen malý podíl nenahraditelných zahraničních surovin. To jsou nová zpřísněná pravidla pro označování logem Česká potravina.

Od 12. května 2021 začala platit novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Mimo další změny zpřísnila podmínky pro označení logem Česká potravina. Novinky se týkají především masa. Již nelze zvíře dovézt, v ČR jen porazit a označit coby „Českou potravinu“.

Přísnější pravidla pro označení Česká potravina

Maso, které má být označeno coby Česká potravina, musí být ze zvířat nejen poražených v ČR, jako tomu bylo dosud, ale také v tuzemsku narozených a chovaných.

„Pokud je tedy maso označeno logem Česká potravina, má tak spotřebitel jistotu, že zvíře bylo chováno jen v České republice,“ uvádí k tomu ministerstvo zemědělství.

Označení může být slovy nebo logem Česká potravina a je dobrovolné. Nesmí se ale použít při nedodržení zákonem stanovených podmínek:

„Používání označení Česká potravina je novelou zpřísněno. Toto označení je možné používat, pouze nejen pokud 100 % všech složek celkové hmotnosti nezpracované potraviny, vinařských produktů nebo mléka pochází z České republiky, a prvovýroba, porážka zvířat a všechny fáze výroby proběhly na území České republiky, musí se zároveň jednat o zvířata narozená a chovaná v České republice. Označení Česká potravina je možné použít také, pokud jde o potravinu stanovenou prováděcím právním předpisem, jejíž výroba proběhla na území České republiky.“

Česká potravina – kdy lze použít?

Ministerstvo zemědělství ve svém zpravodaji uvádí pro lepší představu zákazníků jednoduché příklady pro nezpracované a zpracované potraviny:

Nezpracované potraviny

  • 100 % všech složek pochází z ČR.
  • Výroba probíhá v ČR.

Příklad – lze použít označení Česká potravina?

  • Ano – Maso ze zvířat narozených, chovaných a poražených v ČR.
  • Ne – Dovezené maso, upravené a balené v Česku.

Zpracované potraviny

  • Minimálně 75 % hmotnosti složek pochází z ČR.
  • Výroba probíhá v ČR.

Příklad – lze použít označení Česká potravina?

  • Ano – Sýr z českého mléka s kořením (chilli papričkami), které se u nás nepěstuje a nepřesahuje 25 % celkové hmotnosti sýra.
  • Ne – Jogurt s českými jahodami a z mléka z jiného státu, které tvoří více než 25 % hmotnosti jogurtu.

Galerie: Potraniny na pranýři 2020

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).