Hlavní navigace

Iceland v Česku zavírá své obchody. A uzavřel i e-shop

Sdílet

 Autor: Iceland
Britská společnost Iceland v tichosti zavírá své prodejny v Česku. Z jedenácti už jich zavřela pět.

V roce 2011 otevřel britský řetězec Iceland svou první pobočku v Česku, v roce 2016 jsme vás informovali o tom, že s velkou slávou otevírá v tuzemsku šestou pobočku. A dnes, kdy se píše rok 2022, se jich pět uzavřelo, jak napsal server Novinky.cz.

Kde už Iceland nefunguje

„Minimálně dvě pražské prodejny byly v posledních týdnech uzavřeny: islandské pobočky v Hostivici a u obchodního centra na Chodově (prozatím zůstává otevřena další prodejna Chodov),“ píše server Expats, který jako první na uzávěru obchodů upozornil.

Galerie: Slavnostní otevření jedné z prodejen v Praze

To pobočka v Praze-Hloubětíně sice zatím otevřená je, ale podle Jaromíra, diskutujícího na sociální síti Icelandu, už mnoho zboží nenabízí. „To nejlepší co měli už tam nenajdete, mražené fazolové lusky, špenát, hřiby, Chedar, borůvky, hovězí hamburgery, všechno pryč. Před pár hodinami měli poslední kusy růžičkové kapusty, houževnatec, ještě některé prémiové zmrzliny v akci, hodně regálů a mrazáků prázdných,“ stojí v jeho úterním příspěvku.

Iceland

Je jedním z nejrychleji rostoucích a nejinovativnějších maloobchodů v Británii. Jak už název napovídá, hlavním sortimentem tohoto obchodu je hluboce zmrazené zboží, ale najdete tu i standardní potraviny pro běžný denní nákup.

Iceland prý prochází restrukturalizací

Redakci MF DNES se podařilo získat vyjádření společnosti Iceland, která určité změny připustila. „V Icelandu dochází k určité restrukturalizaci a musí proběhnout nějaké změny. Ten systém a způsob, jakým to fungovalo doteď, nebyly úplně efektivní a něco se s tím muselo provést,“ uvedl marketingový manažer Petr Langmaier. Zda společnost odchází z Česka, mluvčí nesdělil.

Autor: Iceland

Se změnou zjevně souvisí i uzavření e-shopu Icelandu. Online tak můžete nakoupit už jen čtrnáct druhů potravin, které prostřednictvím e-shopu Košík.cz Iceland nabízí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Redaktorka serveru Vitalia.cz se zaměřuje zejména na kvalitu potravin a kvalitu jejich prodeje. Věnuje se také zdravotní problematice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).