Hlavní navigace

Falšování sýrů: Jsou víc light, než může někomu chutnat

5. 8. 2016

Sdílet

 Autor: SZPI.cz
Ve velkém se falšují ryby, masné výrobky, ale i ty mléčné. Řada došla už i na Philadelphiu a sýr Camembert. Kterým se máme velkým obloukem vyhnout?

Od května letošního roku nás Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zásobuje informacemi o falšovaných zahraničních potravinách v našich obchodech. Nejdříve Kaufland prodával salám s falšovaným obsahem masa, pak se přidal i Lidl a Ahold, ale v prodejně JIP se našly i falšované párky z Německa.

Galerie falšovaných sýrů:

Bez poskvrny však nezůstal ani segment mléčných výrobků. Ahold a Billa prodávaly falšované sýry a teď nově i Penny Market, Tesco a Kaufland. Pokud máte rádi sýr Philadelphia nebo Camembert, určitě zbystřete.

poporodni_deprese

Nejčastěji se inspekce setkává s falšováním, kdy je snižován podíl tzv. sušiny a tuku v sušině. Mléčný tuk je nejnákladnější složkou výrobku a snížení jeho podílu o několik procent zásadně mění charakter potraviny. Je-li skutečný podíl sušiny nebo tuku v sušině mléčného výrobku nižší, než kolik uvádí výrobce na obalu, jedná se klamání spotřebitele. Podívejte se do galerie, které potraviny byly inspekcí označeny za falšované a s kým inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Zdroj: SZPI

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).