Hlavní navigace

Párky z Německa byly falšované. Inspekce je nechala stáhnout

13. 6. 2016

Sdílet

 Autor: SZPI.cz
Hledíte při nákupu masných výrobků na obsah masa? I tak ale občas koupíte zajíce v pytli. A vlastně o tom ani nevíte. Tak jako v případě párků z Německa, které obsahovaly výrazně méně masa, než bylo uvedeno na obale.

Při koupi masných výrobků dbáte doporučení a vybíráte si ty, jež obsahují co nejvíce masa? Dobře děláte, ale stejně do sebe vždy nedostáváte to, zač platíte. O tom se bohužel stále často přesvědčuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která jen za letošní rok odhalila skoro padesát falšovaných, nejakostních nebo nebezpečných masných výrobků. Naposledy Lidl, Kaufland a Ahold nabízely falšované masné výrobky,problémům se ale nevyhnulo ani Tesco.

Dnes inspekce ohlásila dalšího hříšníka, prodejnu JIP a v ní nabízené Párky G&G Šunkové v balení 380 g, které obsahovaly namísto 85 % masa jen 71,6 %. „I při zohlednění nepřesnosti měření ve výši 7,1 % potravina nevyhovuje požadavkům právních předpisů, protože uvádí spotřebitele v omyl. SZPI prodejci kromě stažení závadné šarže nařídila, aby před uvedením na trh nechal na obsah masa laboratorně otestovat tři následující šarže předmětného výrobku, a to na vlastní náklady,“ uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

poporodni_deprese

Falšovaná potravina:

Párky G&G Šunkové v balení 380 g

datum minimální trvanlivosti: do 18. 12. 2017
distributor: P.S.P. Praha s.r.o.
země původu: Německo

Společnost JIP svým zákazníků vzkazuje, že zakoupené párky mohou i bez předložení pokladního dokladu vrátit zpět do jakékoliv prodejny Cash and Carry JIP východočeská, a. s., kde jim budou na pokladně okamžitě vráceny peníze. „Řetězec šarži s datem minimální trvanlivosti do 18. 12. 2017 stáhl již z prodeje. V současné době tedy nemohou zákazníci tyto Párky G & G šunkové koupit,“ uvádí JIP na svém webu.

Zdroj: SZPI

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).