Hlavní navigace

Datle a fíky: obsahují přidaný cukr i pesticidy

Autor: Ilustrační foto Shutterstock.com
Spotřebitelský časopis dTest podrobil datle a fíky z českých obchodů testu na přítomnost mykotoxinů a pesticidů. Ne všechny obstály. Ale to není vše, výrobci porušují zákony a neznačí použití cukru.
Redakce
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

V předvánočním období bývá v obchodech zvýšená nabídka datlí a fíků. Exotické ovoce v sušené podobě je oblíbenou vánoční pochoutkou a zároveň představuje dobrý zdroj vlákniny, minerálních látek i energie. Spotřebitelský časopis dTest podrobil datle a fíky dostupné v českých obchodech testu na přítomnost mykotoxinů a pesticidů. Jeden hříšník se našel. Sušené proslazené datle z Makra Horeca Select Dried Fruits & Nuts (K-Servis Praha) obsahovaly celkem jedenáct reziduí (pozůstatků) pesticidů.

Sušené ovoce: Tradice již od 14. století

  • Pro svou lahodnou chuť nejspíš patřilo vařené sušené ovoce na vánoční stůl už ve 14. století.
  • Později, když se v českých domácnostech začaly objevovat vánoční stromky, plnilo sušené ovoce funkci dnešní čokoládové kolekce.
  • Své místo mělo a dodnes má na vánočním stole, kde supluje cukroví nebo rozšiřuje štědrou vánoční nabídku dobrot.

Nežádoucí pesticidy

Sušené proslazené datle z Makra Horeca Select Dried Fruits & Nuts (K-Servis Praha) obsahovaly celkem jedenáct reziduí (pozůstatků) pesticidů
Autor: dTest

Sušené proslazené datle z Makra Horeca Select Dried Fruits & Nuts (K-Servis Praha) obsahovaly celkem jedenáct reziduí (pozůstatků) pesticidů

Pesticidy jsou chemické prostředky používané k ochraně rostlin proti škůdcům. „Časopis dTest považuje pesticidy za nežádoucí nejen v nadlimitních množstvích, ale také při souběžném výskytu různých pesticidů v jednom vzorku, byť v malém množství. Množstevní limity pro jednotlivé látky vycházejí z výzkumů a vědeckých poznatků. Ty zatím však nejsou natolik hluboké, aby dokázaly popsat součinnost několika různých chemikálií v lidském organismu,“ uvádí Hana Hoffmannová, vedoucí redakce časopisu dTest.

Přečtěte si: Efekt chemikálií kolem nás se musí sčítat

Spolu se zmíněnými datlemi, které obsahovaly jedenáct pozůstatků pesticidů, dTest snížil hodnocení také datlím Makro/Fine Life (K-Servis Praha), které obsahovaly relativně vysoké množství insekticidního karbarylu.

Mykotoxiny nalezeny nebyly

Protože ovoce je během sušení i při následném skladování náchylné k plesnivění, odborníci v laboratoři zkoumali, zda zakoupené datle a fíky neobsahují aflatoxiny nebo ochratoxin A. Dobrou zprávou je, že jediný pozitivní mykotoxinový nález byl výrazně podlimitní.

To vypadá trochu jako zázrak ve světle zpráv z unijního systému rychlého varování RASFF, který upozorňuje, že jen za prvních devět listopadových dní bylo na hranicích Evropské unie zadrženo a vráceno dvanáct nebezpečných dodávek sušených fíků z Turecka kvůli překročeným limitům pro aflatoxiny B1.

Pozor na cukr

Datle bez pecky značky Albert informaci o proslazení neuvádí vůbec, čímž porušují legislativu
Autor: dTest

Datle bez pecky značky Albert informaci o proslazení neuvádí vůbec, čímž porušují legislativu

Na pultech můžete narazit i na sušené plody proslazované čili kandované, které obsahují přidaný cukr. Na první pohled však nemusí být ošetření výrobku přírodními sladidly postřehnutelné. Je proto užitečné pečlivě číst informace o složení na obalu.

Dvě z devíti balení datlí, která jsme testovali, obsahovala glukózový sirup nebo cukr. Tato skutečnost byla uvedena ve složení výrobku, nikoliv v názvu na přední straně obalu. Pro výběr je přitom viditelná informace o přidaném cukru poměrně důležitá. U výrobku Horeca Select Dried Fruits & Nuts z Makra se to však dozvíte až z popisku na zadní straně, datle bez pecky značky Albert informaci o proslazení neuvádí vůbec, čímž porušují legislativu,“ upozorňuje Hana Hoffmannová. Platná vyhláška ovoce sušené a ovoce proslazené (kandované) odlišuje. Zatímco o sušeném ovoci mluví jako o „potravině konzervované sušením bez použití přírodních sladidel“, jako kandované ovoce označuje „potraviny konzervované zvýšením sušiny přídavkem přírodních sladidel“.

Sušené versus kandované ovoce

  • sušené ovoce
    je konzervováno sušením bez použití přírodních sladidel
  • kandované ovoce
    je konzervováno zvýšením sušiny přídavkem přírodních sladidel

Z výživového hlediska je lepší se kandovanému ovoci spíše vyhnout, protože přidaný cukr má prokazatelně škodlivé účinky na lidské zdraví. Ukládá se v organismu v podobě tuku a vede ke zdravotním problémům.

tipli

Vysoký podíl cukru, byť v přirozené podobě, může obsahovat i některé sušené ovoce neproslazované. Proto je dobré konzumovat sušené a kandované ovoce uvážlivě a rozhodně se jím nepřejídat.

Galerie: Sušené ovoce se obejde i bez síry a cukru

Text pro server Vitalia.cz připravil spotřebitelský časopis dTest. Test je dostupný (v plném znění pouze pro předplatitele) na stránkách www.dtest.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).