Hlavní navigace

Mé první cycling

Všichni už tam byli, všichni už to zažili. Alespoň takový jsem měla pocit, když jsem jedno pondělí zašla s mými kolegyněmi na oběd. Řešily se takové ty holčičí věci. Bylo léto, čas dovolených, a ony přímo básnily o spinningu a cyclingu a já jim jen tiše naslouchala.

Doba čtení: 5 minut

Aromaterapie: pouhá relaxace nebo léčebná metoda?

Aromaterapie je metoda alternativní medicíny, která používá rostlinné tzv. esenciální oleje, a jiné přírodní látky rostlinného původu na ovlivnění lidského zdraví a psychiky. Při aromaterapeutickém ošetření by se mělo harmonizovat tělo i duše a klientovi se dostane příjemných voňavých prožitků.

Doba čtení: 3 minuty

Běžkování po Praze? Letos to šlo ve Stromovce

Ještě před tím, než Prahu zasáhly lednové mrazy a zahalila mimořádná nadílka sněhu, navezli pořadatelé běžkařské soutěže E.ON Pražská lyže 2008 do pražské Stromovky umělý sníh, který jim zbyl ze sportovní akce na sousedním Výstavišti, aby si zde mohli ověřit své výkony i amatérští sportovci.

Doba čtení: 4 minuty

Jak neriskovat zdraví na pedikúře

Příjemná relaxace, kdy profesionál hýčká klientovi nohy, se snadno může proměnit v noční můru, při které hrozí nakažení nebezpečnými nemocemi. Jak si vybrat dobrou pedikúru a přitom neriskovat zdraví?

Doba čtení: 4 minuty

Hlavní město láká na sníh, Praha má svůj ski areál

„Praha má svůj první ski areál!“ hlásily noviny, servery i rádia a televize. Kdo ovšem čekal zasněžený kopec s vlekem, hrubě se napálil. O2 Žluté lázně nabízejí návštěvníkům již od poslední lednové soboty na tři tisíce kubíků technického sněhu, což na lyžovačku ale rozhodně nestačí.

12. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Nekojím. Jsem vážně zrůda?

Nekojím, nikdy jsem nekojila a ani nikdy kojit nebudu. Místo toho mám doma zásoby sušeného mléka a riskuji krmení z lahve i na veřejnosti. Přesto si nepřipadám jako krkavčí matka, byť bych se podle některých dobře míněných rad měla propadnout hanbou a nejlépe úplně zmizet z povrchu zemského.

Doba čtení: 5 minut

Anabolika neohrožují jen vrcholové sportovce

Osobně nehledám muže podle vzhledu a ani jsem to nikdy nedělala. Nicméně představa, že jsem drobná Louise Lainová a usínám na velkém bicepsu mého Supermana - muže ochranáře, není zas tak špatná. Můj muž ochranář by ovšem, kromě velkých svalů, měl mít i sílu bojovat.

Doba čtení: 5 minut

Sauna jako relax i kondiční sport

Než jsem začala psát článek o saunování, ani jsem netušila, že už i tento obor má své mistry světa. Kuriózní soutěž má svá jednoduchá, ale přísná pravidla. Soutěžící v plavkách musejí v sauně sedět zpříma na místech, která se losují, a nesmějí nikoho obtěžovat.

Doba čtení: 8 minut

Špatná výživa může za neplodnost

Jak jíme má mnohem větší vliv na naši plodnost, než si myslíme. Nejen, že nám špatná výživa může značně zkomplikovat šanci počít potomka, ale také jej zdárně donosit i porodit. Nadváha i podváha jsou zkrátka problém. Velký vliv má dokonce na samotnou plodnost a šanci mít vůbec děti.

Doba čtení: 3 minuty

Jak se bránit proti epidemii žloutenky typu A?

Hepatitidou typu A loni v Česku onemocnělo přes tisíc lidí, což je téměř šestkrát více než za celý loňský rok. Epidemie žloutenky vypukla zhruba na počátku letních prázdnin, původně v komunitě injekčních uživatelů drog a bezdomovců v Praze. Velmi rychle se rozšířila do okolí Prahy.

9. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pravidla správného sáňkování

Žiji ve městě, kde sníh, pokud vůbec napadne, nezůstane dlouho bílý, ale rychle se promění v hnědočernou prosolenou břečku, a tu si každý den přinášíme domů na botách. Přesto jsou i ve městě místa, kde sníh nejen může, ale také je příležitostí k pohybu a tím přináší i spoustu radosti, a to nejen dětem.

9. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mama Coffee: Káva jako od babičky

Každý člověk by měl mít svoji oblíbenou kavárnu. Přesně takovou, kde mu připraví tu pro něj nejlepší a nejvoňavější kávu, kde se na něj už po příchodu usmívají a kde se cítí jako doma. Našla jsem jednu kavárnu, která voní po čerstvé kávě a kde je velmi snadné zapomenout na ruch okolního města.

8. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Němci: Největší biožrouti Evropy

Biobyznys roste u našich západních sousedů rychlostí blesku. Aby také ne, když 85 % německých domácností kupuje alespoň jednou za čas biopotraviny. Jen pro srovnání, pouze 27 % Čechů nakupuje nepravidelně bio produkty, k pravidelným nákupů se nechá zlákat pouze 4,8 % spotřebitelů.

7. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 6 minut

Britská kuchyně: není tak nechutná?!

Rozvařená zelenina, dušené maso bez chuti, podivné kombinace přísad a žádná gastronomická invence, tak vypadá kulinářské „umění“ staré dobré Anglie. Snad právě proto má její kuchyně tak mizernou pověst. Proto jsem si vyrazila ochutnat Londýn vlastním jazykem.

Doba čtení: 3 minuty

Nová móda je bio a eko

Jíst zaručeně bio potraviny z čisté přírody zcela bez chemie, patlat se eko kosmetikou vonící po rozkvetlé louce jako by nestačilo. Přichází nový trend, a to je bio oblečení. Do jaké míry je to jen módní úlet a do jaké skutečně ekologická pomoc zeměkouli?

4. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak se vyvarovat nadužívání antibiotik?

Jednou večer mě začalo bolet v krku. V noci začala být bolest nesnesitelná. V krku mě za život bolelo nepočítaně, ale tohle byla jiná bolest. Vyzkoušela jsem všechny babské rady, od studených zábalů až po pastilky, kterými jsem několikanásobně překročila doporučenou denní dávku.

Doba čtení: 6 minut

Slib pražského magistrátu: Šedesát kilometrů cyklotras

Hlavní město je často kritizované za to, že příliš nepodporuje cyklisty. Zlé jazyky ukazují na Vídeň, Berlín, ale i jiné evropské metropole, kde to „jde“ a lidé tam na dlouhých kvalitních cyklistických stezkách šlapou do pedálů o sto šest. Nutno ovšem dodat, že v posledních letech cyklostezky a cyklotrasy přibyly opravdu i v Praze a na letošní rok plánuje magistrát města vybudovat dalších šedesát kilometrů nových tras, dvanáct kilometrů cyklostezek a šest kilometrů cyklopruhů. Jak svým slibům…

3. 2. 2009 12:13
Doba čtení: 1 minuta

Kde se bere chřipková epidemie?

Každý rok na podzim vytáhnou média stejné téma – očkování proti chřipce. A jak na to reagujeme? Přejdeme nabídku nebo upozornění bez povšimnutí. Další vlna informací o očkování přichází ve chvíli, kdy hygienici vyhlásí blížící chřipkovou epidemii a do třetice propuknutí epidemie.

Doba čtení: 5 minut

Zdravý košík v českém supermarketu?!

Touha po štíhlosti a dokonalé postavě vykoupená pojídáním brokolice a jiných podivností na jedné straně a na druhé pomalu se valící polovina české populace s nadváhou milující vlašský salát, polárkový dort a smažené řízky, tak nějak se liší představy lidí od reality života.

3. 2. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

SOS varuje před svíčkami ve tvaru sladkostí

Sdružení obrany spotřebitelů varuje zákazníky před svíčkami ve tvaru sladkostí, které se objevilo v jedné z pražských prodejen Madal Bal. Mluvčí sdružení Ivana Picková řekla, že prodej není legální, protože zákon zakazuje prodávat výrobky zaměnitelné s potravinami. Svíčky představují čokoládovou pralinku a točenou vanilkovou zmrzlinu a svým provedením mohou vyvolat chuť ochutnat sladkou pochoutku.

2. 2. 2009 13:32
Doba čtení: do minuty

V Číně prudce vzrostlo procento pravděpodobnosti narození postiženého dítěte

Čínská komise pro rodinné záležitosti sdělila, že v Číně prudce vzrostl počet dětí rodících se s tělesným postižením. Příčinou je podle komise průmyslové znečištění životního prostředí. Dítě s tělesným postižením se kvůli katastrofálnímu znečištění v Číně narodí každých 30 sekund. Zpráva dodává, že v čínské provincii Šan-si, kde je nejrozvinutější uhelný průmysl, je procento pravděpodobnosti zdravotního defektu novorozeněte největší.

2. 2. 2009 13:32
Doba čtení: do minuty

Od 1.února se nemusí platit v krajských zdravotnických zařízeních poplatky

Pacienti nemusí platit regulační poplatky v krajských zdravotnických zařízeních s výjimkou Plzeňského kraje, kde je po zaplacení dostanou od krajského úřadu zpátky. V Praze, která není samostatným krajem, však budou platit lidé všechny poplatky dál. Hrazení poplatků krajem se netýká fakultních nemocnic, protože ty vlastní stát. V těchto zdravotnických zařízeních se na placení regulačních poplatků nic nemění.

2. 2. 2009 13:32
Doba čtení: 1 minuta

Až pětina mužů je v průběhu života závislá na alkoholu

Nejméně 20 procent mužů z vyspělých zemí trpí v průběhu života závislostí na alkoholu, nebo ho zneužívá. Vyplývá to z článku, který vyšel v odborném časopise Lancet. U mužů z vyspělých zemí je desetiprocentní předpoklad, že se stanou závislí na alkoholu, patnáct procent mužů alkohol zneužívá. Ve skutečnosti trpí těmito problémy pětina mužů. Ženy jsou vůči závislosti na alkoholu odolnější, u nich je riziko pouze poloviční.

2. 2. 2009 13:31
Doba čtení: 1 minuta

Jak probíhá porod a co při něm dělat?

Nejjistějším znakem rozbíhajícího se porodu jsou pravidelné stahy děložního svalu, které se opakují ve stejně dlouhých intervalech. Intervaly se postupem času zkracují. Můžete si interval stahů zapisovat. Čas totiž začne plynout mnohem rychleji, nebo pomaleji, než se vám bude zdát.

Doba čtení: 7 minut

Tourism Expo 2009 skončil

Olomoucké výstaviště hostilo od 23. do 25. ledna veletrh cestovního ruchu a využití volného času Tourism Expo, který lákal návštěvníky nejvíce na adrenalinové sporty. Hitem byl zorbing, tedy jízda ze svahu v průhledné plastové kouli, střílení umělohmotnými kuličkami naplněnými barvou – paintball a skákací boty. Vystavovatelé vsadili rovněž na tuzemskou dovolenou. Své místo našly v Olomouci také zážitkové agentury, které nabízejí nejrůznější dobrodružství.

29. 1. 2009 22:03
Doba čtení: do minuty

Praha se již tuto sobotu dočká minisnowparku a běžeckého okruhu

Poslední lednový den, v sobotu 31.1. vyroste v O2 žlutých lázních v Praze Podolí freestylový minisnowpark s několika zajímavými překážkami, půlkilometrový běžecký okruh a pro ty nejmenší – dětský sněžný park.  Organizátoři si chválí letošní zimu, která vytváří ideální podmínky pro zasněžování, se kterým začali koncem prosince minulého roku a nyní dokončují úpravy terénu, běžecké stopy a instalace minivleku. Naposledy byl podobný skiareál otevřen před třemi lety. 

29. 1. 2009 22:03
Doba čtení: do minuty

Mostecký magistrát ocenil pět desítek dobrovolných dárců krve

Primátor Vlastimil Vozka poděkoval dárcům za jejich zájem a předal jim drobnou pozornost. Na transfuzní stanici v Mostě se v loňském roce uskutečnilo přes 8 300 odběrů, přičemž v samotném městě žije 3 464 dobrovolných dárců.

27. 1. 2009 12:19
Doba čtení: do minuty

Na ptačí chřipku zemřel v Číně už pátý člověk od začátku tohoto roku

V kritickém stavu zůstává devětadvacetiletý muž a dvouletá holčička. Vědci se obávají, že kmen H5N1, který je přenášen ptáky, by mohl zmutovat a přenášet se mezi lidmi. To by mohlo vést ke globální pandemii, které by mohly podlehnout stovky milionů lidí. V Číně vyvolává vir H5N1 velké obavy, protože se tam nachází největší populace domácího ptactva na světě. Drůbež tam chová takřka každá čínská rodina.

27. 1. 2009 12:19
Doba čtení: do minuty

Farmaceutická firma Pfizer kupuje konkurenta: Wyeth

Světová farmaceutická jednička, společnost Pfizer, pohltí kvůli diverzifikaci svých produktů konkurenční společnost Wyeth. Pfizer za svého konkurenta zaplatí 68 miliard dolarů.

27. 1. 2009 12:19
Doba čtení: do minuty

Česká republika se začíná potýkat s chřipkovou epidemií

Chřipková epidemie řádí zatím jen v několika českých a moravských okresech, ale dá se očekávat, že brzy zachvátí celé Česko. V deseti regionech je počet nemocných těsně pod hranicí epidemie, v ostatních počet nemocných stále stoupá. Pokud počet nemocných překročí dva tisíce na 100 tisíc obyvatel, jde už o epidemii chřipky. V okresech Praha – východ, Český Krumlov, Karlovy Vary, Brno – město, Ostrava, Uherské Hradiště, už převýšila čísla epidemiologickou hranici. 

27. 1. 2009 12:18
Doba čtení: do minuty

Nabídka biopotravin v Česku stagnuje

Sortiment zboží v biokvalitě se výrazně nemění. Vyplývá to z kontrolního nákupu, který provedla PRO-BIO LIGA v pražských prodejnách. Její lidé navštívili devět obchodních řetězců, specializovanou prodejnu Biotop a prodejnu konvenčních potravin. Největší sortiment nabízí obchod zaměřený na biopotraviny Biotop Biotop (98 ze 100 nejčastěji nakupovaných potravin dle spotřebního košíku České republiky). Z obchodních řetězců má nejširší nabídku Hypernova (45 ze 100 položek) Tesco (44) a Interspar (42…

26. 1. 2009 13:22
Doba čtení: 1 minuta