Hlavní navigace

Nenechte se zruinovat nákupem dětského oblečení

Dětské oblečení zcela jednoznačně leze do peněz. Může se snadno stát, že vám výbava pro miminko vytvoří černou díru v rozpočtu a vy nebudete vědět, kam mizí vaše finance. Jednou z možností, jak ušetřit na dětském oblečení, je vyrazit do zahraničí. Poradíme vám také, jak levně nakoupit v Česku.

Ludmila Hamplová

19. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Popálenou Natálku zachránilo šest operací

Rodiče dvouleté Natálky, která při dubnovém útoku žhářů ve Vítkově utrpěla těžké popáleniny na osmdesáti procentech těla, si mohou prozatím vydechnout. Stav jejich dcery se vyvíjí nad očekávání dobře. Podle lékařů se sice komplikace mohou kdykoli vrátit, ale už teď hovoří o zázraku. Děvčátko totiž v nemocnici prodělalo celkem šest operací a několikrát bylo v kritickém stavu.

Martina Kopecká

18. 8. 2009 15:28
Doba čtení: 2 minuty

POZOR: Velká letní cyklosoutěž Vitalia.cz prodloužena!

Velká letní soutěž serveru Vitalia.cz, internetového obchodu Mall.cz a cestovní kanceláře NetTravel pokračuje!  Až do konce září můžete posílat zaznamenané cyklotrasy a soutěžit tak o nové kolo a další hodnotné ceny. Vyhrát může každý, kdo prostřednictvím jednoduchého formuláře přímo na serveru Vitalia.cz zašle redakci záznam jakékoli cyklistické trasy z GPS.

Martina Kopecká

18. 8. 2009 15:00
Doba čtení: do minuty

Vosy jsou prý jedovatější. Není to nesmysl?

Agresivnější a jedovatější jsou prý letos vosy a sršni. Podle zprávy, která se za poslední dva týdny šířila všemi tuzemskými médii, může za extrémní jedovatost vos chemický postřik polí. „Nesmysl,“ říká entomolog Ján Macek z Národního muzea v Praze.

Jan Potůček

18. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Seriál o víně: Jak si vybrat dobrou láhev?

Nákup vína je pro mě malé utrpení. Nemám čas a často ani energii navštěvovat vinotéky, a tak hledám v normálních obchodech. Jenže, jak si tam vybrat kvalitní víno a neutratit majlant?

Ludmila Hamplová

18. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 8 minut

Puberťáci vyrostou až o 13 cm za rok

Období dospívání není jen více či méně náročnou životní etapou, kdy děti odmlouvají, hledají svou identitu a místo ve společnosti a pohlavně dospívají. V pubertě dochází také k výraznému urychlení růstu. V jejím nejexponovanějším období hovoříme o tzv. růstovém spurtu, který se objevuje u dívek přibližně v 11 letech a u chlapců kolem 14. roku věku. Během něj se tělesná schránka protáhne až o 13 cm za rok, napsal server ulekare.cz

Martina Kopecká

17. 8. 2009 12:15
Doba čtení: 1 minuta

Jak si poradit v posilovně bez trenéra?

Rozhodnutí pravidelně docházet do posilovny je bezpochyby rozhodnutím dobrým. Tedy pouze, pokud budete vždy cvičit správně, to znamená zdravě a dodržovat cvičební plán.

Helena Singerová

17. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kde jezdit v Česku na kole?

Krajina v České republice je pro cykloturistiku téměř ideální. Je členitá a pestrá, s rovinami, kopci i horami, s hustou sítí silnic, cest a značených turistických tras. Vzdálenosti nejsou velké, za jeden den se lze při sportovnějším tempu jízdy dostat z Prahy až na severní hranici Čech.

Andrej Halada

17. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Karlovarský kraj lidem uhradí poplatky ve všech lékárnách

Karlovarský kraj bude od 1. září proplácet jako první v Česku regulační poplatky ze všech lékáren včetně soukromých, napsala agentura ČTK. Dosud formou daru vracel kraj lidem peníze jen ve své jediné lékárně v karlovarské nemocnici. O peníze mohou lidé požádat na zvláštním formuláři, který krajskému úřadu zašlou poštou. Peníze dostanou na svůj bankovní účet, řekl dnes náměstek hejtmana Martin Havel (ČSSD).

Martina Kopecká

14. 8. 2009 16:05
Doba čtení: 2 minuty

Skalní továrna SS u České Kamenice

TIP NA VÝLET – Vyráběly se tu náhradní díly do vojenských stíhacích letounů a dokonce tu vznikal prototyp vrtulníku pro nacistické Německo. Továrnu a bývalý pracovní tábor SS v pískovcových skalách u České Kamenice v Českosaském Švýcarsku však zná málokdo. Je pečlivě ukrytá v údolí říčky Kamenice a dodnes sem jezdí vzpomínat bývalí vězni.

Jan Potůček

14. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Seriál o zmrzlině: Česká klasika

Nemůžete zapomenout na Míšu, Eskymo a jiné vyhlášené nanuky? Chybí vám poctivá Ruská zmrzlina a marně vzpomínáte na dobu, kdy naukový dort byl vyhlášenou pochoutkou? Vypátrala jsem, jak je to s někdejšími zmrzlinovými podklady dnes.

Ludmila Hamplová

14. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Nechala děti v rozpáleném autě. Teď ji hrozí vězení

Policie vyšetřuje případ matky, která v pondělí nechala v rozpáleném autě v Mladé Boleslavi dvě malé děti, jako trestný čin opuštění dítěte. Pokud bude dvaadvacetiletá žena obviněna, hrozí jí až tři roky vězení. Dnes o tom informoval server Blesk.cz. Původně měla být matka potrestána pouze pokutou do 3000 korun za přestupek proti občanskému soužití.

Martina Kopecká

13. 8. 2009 10:50
Doba čtení: 1 minuta

Češi používají hlavně kondomy

Téměř polovina Čechů, kteří používají antikoncepci, dává přednost především kondomům a hormonálním tabletám. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median, který zveřejnila agentura ČTK. Antikoncepci podle průzkumu v Česku používá více než pětina lidí.  Median uvedl, že 40 procent dotázaných má za to, že antikoncepce je především starostí ženy, 21 procent si myslí opak. Sedmatřicet procent si myslí, že by se antikoncepcí měli zabývat oba partneři.

Martina Kopecká

13. 8. 2009 10:29
Doba čtení: 1 minuta

Z dovolené rovnou k rozvodovému právníkovi

Má to být vrchol roku. Zasloužený odpočinek po celoroční práci a čas, kdy si užíváme s partnerem. Jenže mnohým párům právě ty letní týdny relaxace přinesou totální krach manželství. A psychologové mají právě po dovolených v ordinacích největší nával. Proč?

Lenka Petrášová

13. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Cyklisto, sesedni z kola. Kdo to ale respektuje?

Cyklistům často přijde značka „Cyklisto, sesedni z kola“ na nesmyslném místě. Nutí je přerušit jízdu po cyklostezce a vést kolo jenom proto, že je tam zrovna liduprázdná osada. Kdo je zodpovědný za tato dopravní značení a co nám hrozí, když je nebudeme respektovat? A má tato značka vůbec smysl?

Helena Singerová

13. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Úmrtí na prasečí chřipku se v Brazílii zdvojnásobila

Počet smrtelných případů onemocnění prasečí chřipkou se v Brazílii během týdne zdvojnásobil. Nyní v zemi na tuto chorobu zemřelo 192 lidí, což z Brazílie dělá třetí nejvíce zasaženou zemi na světě po Spojených státech a Argentině. Jak napsala agentura ČTK, oznámil to dnes brazilský ministr zdravotnictví José Temporao.

Martina Kopecká

12. 8. 2009 14:29
Doba čtení: 1 minuta

VZP: Ženy pod 40 let by neměly žádat mamografické vyšetření

Ženy pod 40 let by neměly žádat o mamografické vyšetření, pokud nemají v rodině někoho s rakovinou prsu a nemají příznaky zhoubné nemoci. Zdravotní pojišťovny uhradí mamografii zdravým ženám až od 40 let. Jestliže lékař odmítá napsat mladší ženě žádanku, postupuje podle odborných doporučení. Žena by to neměla řešit tím, že si vyšetření zaplatí, řekl agentuře ČTK mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Jiří Rod.

Martina Kopecká

12. 8. 2009 14:10
Doba čtení: 1 minuta

Pronajměte si vilu a užijte si dovolenou v klidu

Máte už dost hotelového mumraje, odosobněných pokojských a masového turistického ruchu? Pro všechny, kdo si chtějí užít dovolenou v domácím prostředí, je možnost pronájmu horských chat, bytů v centrech měst nebo dokonce běžných i luxusních vil v mořských oblastech.

Helena Singerová

12. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Dost chemie v těhotenství, zkuste přírodní kosmetiku

Bezpečnou cestou, jak o sebe pečovat v těhotenství, aniž by to nějak ohrozilo miminko, je používat přírodní kosmetiku. Pokud sáhnete pro přírodní kosmetice bez chemických látek, můžete si být jista, že nevystavujete své dítě negativním účinkům kosmetiky.

Ludmila Hamplová

12. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Velká fotosoutěž magazínu Vitalia.cz má vítěze. Podívejte se

Začátkem prázdnin vypsal server o zdravém životním stylu Vitalia.cz velkou letní fotosoutěž o volné vstupenky do wellness centra Cordeus na Praze 6 a dárkové poukazy společnosti Zážitky.cz. Soutěž skončila 31. července a vy se teď můžete podívat na vítězné snímky.

Redakce

11. 8. 2009 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Staneme se národem otesánků?

V Čechách je více než 16 procent dětí s nadváhou či obezitou. Tristní je naprostý nedostatek pohybových aktivit – třetina dětí má méně než 2 hodiny aktivního pohybu za týden. Pohybovou pasivitu je tak možné označit za stěžejní důvod vzniku zvýšené hmotnosti u dětí. Roční šetření (ukončené v r. 2008) organizovala Odborná společnost praktických lékařů pro děti a dorost a v rámci preventivních lékařských prohlídek se jej zúčastnilo 4 000 dětí ve věku 5, 13 a 17 let.

Martina Kopecká

11. 8. 2009 10:45
Doba čtení: 2 minuty

Lékaři zachránili vlasy a ucho skalpované ženě

Tým plastických chirurgů českobudějovické nemocnice zachránil část vlasů a ucho ženě, kterou v únoru skalpoval stroj při třídění vajec. Osmatřicetiletá Romana Kučerová z Mazelova je nyní v domácím ošetřování. Po raritní 7,5 hodiny trvající operaci jí na části hlavy opět rostou vlasy a vrací se zpět k normálnímu životu, řekli novinářům zástupci nemocnice.

Martina Kopecká

11. 8. 2009 10:34
Doba čtení: 2 minuty

Nebojte se chladu, zkuste kryoterapii

Kryoterapie, neboli léčba chladem, je zhruba tříminutový zážitek, který ovlivní celý váš den, a pokud jej budete absolvovat pravidelně, tak možná i celý život. Na otázku, k čemu je to dobré, zní odpověď „na všechno“. Léčí pohybový aparát, kožní a dýchací problémy a mnohem více.

Helena Singerová

11. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Seriál o víně: Proč bio?

Jsem normální člověk a nepotřebuji žádné bio zvláštnosti. Nevidím jediný důvod, proč si kupovat bio víno. To je určitě jen způsob, jak z lidí nalákat peníze. Myslíte si to také? Vyvedu vás z omylu.

Ludmila Hamplová

11. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 7 minut

Pacientské listy na internetu končí. Prozatím

Pacientské účty na internetu končí. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SULK) projekt po čtyřech dnech přerušil. Opatření platí do doby, než bude jasné, jestli sběrem dat porušuje zákon, nebo ne. Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů totiž nelze citlivá data lidí bez jejich souhlasu shromažďovat. Pokud ústav se sběrem údajů začal, překročil tak svou pravomoc. Z dat se dá totiž mimo jiné odvodit, jakými chorobami člověk trpí.

Martina Kopecká

10. 8. 2009 21:30
Doba čtení: 2 minuty

Cena nemusí být hlavní bariérou pro nákup biopotravin

Vysoká cena biopotravin je obecně přijímána jako největší překážka pro to, aby spotřebitelé nakupovali více biopotravin. Proto je také cena biopotravin považována výrobci a obchodníky za nejdůležitější marketingový nástroj. Jak píše marketingový magazín Bio-info.cz, z výzkumu univerzity Kassel ale vyplývá, že tomu tak nemusí vždy být.

Martina Kopecká

10. 8. 2009 18:28
Doba čtení: 2 minuty

Kouříte? A nemáte obstrukční plicní nemoc?

Jestli si myslíte, že si kouřením můžete způsobit „jen“ rakovinu, tak jste na omylu. Možná jste si už zvykli na pravidelné vykašlávání a problémy s dechem. Jenže byste se měli mít před podobnými příznaky na pozoru. Vaše diagnóza může znít neúprosně: chronická obstrukční plicní nemoc.

Ludmila Hamplová

10. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak se starat o kolo, aby nezrezivělo

O prospěšnosti údržby kola po každé jízdě není třeba pochybovat. Jenže málokomu se chce po namáhavém výletu kolo ještě čistit a promazat. Čekat však na údržbu do chvíle, kdy řetěz začne skřípat, je chyba. Následující rady shrnují základní péči a kontrolu, jež je potřebná pro zajištění bezporuchové a bezpečné jízdy.

Andrej Halada

10. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Česko hlásí dalších 27 případů nákazy virem mexické chřipky

Česká republika ohlásila ve čtvrtek dalších 27 případů nákazy virem takzvané mexické chřipky. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. V České republice je tak k 6. srpnu 2009 hlášeno celkem 162 případů této infekce. Případy se vyskytly zejména v hl.m.Praha, Středočeském kraji, Pardubickém kraji, Plzeňském kraji a Jihomoravském kraji.

Helena Singerová

7. 8. 2009 10:16
Doba čtení: do minuty

Z Pardubic na kole do Železných hor

TIP NA VÝLET – Pardubicko je rovinaté jako placka, takže tu potkáte opravdu hodně cyklistů. Vyjet směrem na Železné hory ale znamená zabojovat s kopci a neustálou ztrátou výšky, kterou musí cyklista jinde „dohnat“. Cyklistické kolečko na přehradní nádrž Seč a okolo vysílače Krásné zpátky do Pardubic dá zabrat.

Jan Potůček

7. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Seriál o zmrzlině: Hledám oříšky v oříškové

Podle jednoduché logiky by v oříškové zmrzlině měly být oříšky. Je to zdánlivě jasné, ale co když se oříšky ve zmrzlině nevyskytují a stejně se tváří jako oříšková? Propátrala jsem tajemství oříškových zmrzlin a dokonce jsem našla pár oříšků.

Ludmila Hamplová

7. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty