největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
7 813
–
7 843
/
16 523
První strana
Předchozí strana
250
251
252
253
254
255
260
Následující strana
Poslední strana
Mák v ČR obsahuje příliš morfinu
Podle hodnocení odborníků by polovina máku prodávaného na trhu v České republice ze zdravotního hlediska neprošla.
Redakce
7. 11. 2016
Jaké nemoci hrozí, když jíme špatně upravenou rybu
Konzumace ryb je všemi odborníky doporučována, ani my vás od ní nebudeme zrazovat. Dejte si ale pozor na to, aby ryba byla správně skladována a dostatečně tepelně upravena.
Kateřina Čepelíková
7. 11. 2016
Klystýr vs. Yal gel
Chystáte se na porod, vyšetření nebo na operaci? Přečtěte si, v čem se metody liší. V rozhodování vám může pomoci následující text.
Helena Singerová
7. 11. 2016
Vejce pro vegany? Veganský festival nabídl i další náhražky
Nabídka obřího veganského festivalu se dělila na přirozeně veganské pokrmy a na náhražky živočišných produktů. Nešlo tu ale jen o samotné jídlo, ale také o otázky, proč je konzumace masa společensky přijatelná a naopak veganství je považováno za abnormalitu.
Jana Kuklová
7. 11. 2016
Nejčastější oční onemocnění, která nám hrozí ve vyšším věku
Komerční sdělení
Co si budeme povídat – ačkoliv se udržujeme v kondici, jíme zdravě a žijeme aktivně, roky v kalendáři prostě nezastaví nikdo z nás.
7. 11. 2016
Peklo v duši: Deprese je černý pes…
„Deprese je černý pes, který tě zalehne.“ Citátem Winstona Churchilla začíná kapitola z knihy Peklo v duši – deprese a mánie, z níž vám přinášíme ukázku.
Redakce
5. 11. 2016
Test: Co když je to deprese?
Tak jako zkoumáme svou osobu při pohledu do zrcadla a snažíme se zhodnotit reálný vzhled nás samých, stejně můžeme nahlédnout i naši osobnost, když pohlédneme do svého vnitřního zrcadla. Ne vždy však může být tento pohled příjemný. Zahlédnout naši osobnost nám může pomoci například i test.
Redakce
5. 11. 2016
Čeští veterináři budou učit Čínu, jak na bezpečnost potravin
Aktualita
Experti Čínské lidové republiky mají přijet do laboratoří Státní veterinární správy. Zajímá je zejména problematika BSE (nemoc šílených krav).
Redakce
4. 11. 2016
Prof. Papežová: Posedlost zdravou výživou vede až k poruše příjmu potravy
Rozhovor
Spouštěčem restriktivní poruchy příjmu potravy (ARFID) může být nezdravá posedlost zdravou výživou v rodině. Vede ke ztrátě hmotnosti, omezenému růstu a nedostatečné výživě dětí a mladistvých. Mnohdy také k jejich sociální izolaci a neschopnosti jíst s ostatními.
Veronika Řeháková
4. 11. 2016
Jídelníček pro zářivé a zdravé vlasy
Zdraví vlasů ovlivňuje nejen výběr vhodných šamponů, záleží i na životním stylu a jídelníčku. Jaké potraviny prospějí vašim vlasům nejvíce?
Redakce
4. 11. 2016
Sóju není třeba démonizovat, ale rizika představuje
Sóju a výrobky z ní v minulosti propagovali zejména vegetariáni coby náhražku masa. Spotřebitelům bylo a je doporučováno také sójové mléko, potravinové doplňky na bázi sóji nebo sojový chléb či jogurty. Častá konzumace produktů ze sóji přitom může mít negativní vliv na děti i dospělé.
Petr Havel
4. 11. 2016
5 druhů chilli papriček, které na podzim nejlépe zahřejí
Místo horkého čaje vyzkoušejte chilli papričky. Zahřejí jako máloco. Začněte s těmi slabšími, např. rawit, a pokračujte, co vám hrdlo dovolí, klidně až k nejpálivější papričce na světě – Carolina Reaper.
Redakce
3. 11. 2016
Nejzajímavější sortiment nabízí Čína, říká dovozce exotického ovoce
Rozhovor
Majitel Titbitu Vojtěch Havránek ví, kdy a kde je exotické ovoce nejchutnější i za jakou cenu ho dokáže dovézt do České republiky. Mnohdy ale narazí na požadavky řetězců, které se neslučují s tím, co by chtěl Titbit prodávat.
Kateřina Čepelíková
3. 11. 2016
Co pomůže na žlučník
Prudká a intenzivní bolest v pravém podžebří často značí potíže se žlučníkem. Jako první pomoc se doporučuje přiložit ručník namočený ve studené vodě. K prevenci pak patří dodržování tzv. žlučníkové diety. Pomohou i některé léky a byliny.
Helena Singerová
3. 11. 2016
3 čaje proti kašli a léčivá vůně cibule
K tomu, aby se zklidnilo podrážděné hrdlo a průdušky se zbavily zánětlivého hlenu, obvykle postačí bylinkový čaj. Uzdravení lze podpořit rozkrájenou cibulí, inhalací se zázvorem, masáží nebo tvarohovým zábalem.
Simona Procházková
3. 11. 2016
Sklizeno, Náš Grunt a MY FOOD jsou nově jedna firma
Aktualita
Největší sítě, které na českém trhu prodávají farmářské potraviny, se sloučily v jednu silnou firmu. Pod taktovkou Petra Borkovce prý nabídnou širší sortiment a dostupnější a levnější kvalitní potraviny.
Redakce
2. 11. 2016
Objednali jsme si nevzhlednou zeleninu na Rohlik.cz. Jaká byla?
Galerie
Nakoupili jsme u online prodejce potravin Rohlik.cz nevzhlednou zeleninu, která by se jinak zaorala. Liší se mrkev, brambory a česnek jen cenou?
Redakce
2. 11. 2016
Jak souvisí zuby, mrtvice a infarkt
Záněty v ústní dutině mají vliv na zdravotní stav celého organismu. Zuby a tělo jsou úzce propojeny. Bakterie a toxické látky se ze zánětů zubů a dásní šíří do těla. A naopak – nemocné orgány mohou neblaze působit na stav zubů.
Iva Vladíková
2. 11. 2016
Chřipka a očkování – otázky a odpovědi
Nedůvěra k očkování je v ČR veliká. Jaké jsou nejčastější důvody k pochybnostem a na čem závisí účinnost vakcíny? Může na chřipku zemřít i zdravý mladý člověk? Kolik očkování stojí a nemám na ně nárok zdarma? Přinášíme otázky a odpovědi.
Helena Singerová
2. 11. 2016
V obchodech budou rajčata pěstovaná bez půdy
Komentář
Hydroponie je způsob pěstování a možná cesta, jak zvýšit soběstačnost ČR v produkci zeleniny. Jaké jsou výhody a nevýhody této metody?
Petr Havel
2. 11. 2016
Pro děti jídla bez náhražek a polotovarů
Školní jídelny v Česku už nechtějí vařit z náhražek a polotovarů. Současná pravidla stravování jim nevyhovují.
Redakce
1. 11. 2016
Vliv bisfenolu A na zdraví bude znovu přehodnocen
Nové údaje potvrdily předchozí závěry Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, že bisfenol A může mít vliv na imunitní systém zvířat. Tyto důkazy zatím nejsou dostačující k vyvození závěrů pro lidské zdraví. Připravuje se nové hodnocení.
Redakce
1. 11. 2016
ADHD děti, ADHD rodičů, ADHD společnosti
V České republice se v současné době léčí antidepresivy přes šest set padesát tisíc pacientů. Zkonzumujeme pětkrát víc antidepresiv než v roce 2000. Počet návštěv psychiatra stoupl za stejné období o šedesát šest procent.
Jan Hnízdil
1. 11. 2016
Bylinky pro děti: první pomoc v době zimních nemocí
Bylinky mohou být skvělým doplněním, nebo dokonce alternativou k léčbě běžných zimních viróz. Jak malé děti mohou bylinky užívat a které jim pomůžou při rýmě, kašli nebo chřipce?
Helena Singerová
1. 11. 2016
Test: co vás čeká, když si objednáte „food delivery“
Test
Vyberete si z nabídky, domů dostanete všechny suroviny včetně podrobného receptu a jídlo si sami uvaříte. Jak funguje britský model food delivery Gousto a proč se v Česku této službě – aspoň zatím – nedaří?
Jana Kuklová
1. 11. 2016
Globus vydával polská jablka za česká, navíc byla plná pesticidů
Aktualita
Český ministr zemědělství Marian Jurečka nás neustále nabádá ke konzumaci českých potravin. A když už naše zemědělce podporovat chceme, zjistíme, že to české může být klidně polské. Tak jako se to stalo v Globusu. Co na nález říká samotný řetězec?
Kateřina Čepelíková
31. 10. 2016
Tina je doma: Blogerka superpotravinám nefandí
Blogerka, jejíž kuchařské počínání v kuchyni sleduje na čtyřicet tisíc lidí, nám prozradila, jaké podzimní jídlo je v její kuchyni nejoblíbenější. A přidala i recept.
Kateřina Čepelíková
31. 10. 2016
Tipy, jak nastartovat metabolismus
Fyzická aktivita zrychluje metabolismus, naopak sedavé zaměstnání je doslova „morem“ dnešní doby. Na rozproudění metabolismu má také vliv jídlo, pití i určité koření.
Veronika Řeháková
31. 10. 2016
Co můžete udělat proti nadýmání
„Nezadržujte větry,“ radí lékaři. Vždy to bohužel nejde. Proto je lepší nadýmání předcházet. Co můžete udělat sami a kdy je potřeba vyhledat lékaře?
Helena Singerová
31. 10. 2016
Svalová slabost, tak začíná Pompeho nemoc
Je to běžná bolest a únava svalů, nebo nebezpečná nemoc? 7 otázek a odpovědí o Pompeho chorobě.
Lenka Krbcová
31. 10. 2016
Operace očí: každou vám pojišťovny neuhradí
Šedý nebo zelený zákal, onemocnění sítnice a další oční problémy se mnohdy řeší operativně. V jakých případech vám zákrok nebo operaci uhradí zdravotní pojišťovny?
Redakce
28. 10. 2016
7 813
–
7 843
/
16 523
První strana
Předchozí strana
250
251
252
253
254
255
260
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji