největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
5 147
–
5 177
/
16 519
První strana
Předchozí strana
160
165
166
167
168
169
170
Následující strana
Poslední strana
Rybí prsty obsahovaly méně masa, než slibovala etiketa
Aktualita
Rybí prsty na českém trhu obsahují od dvaceti do sedmdesáti procent masa, jenže někdy je ho v nich ještě mnohem méně, což my pouhým okem nemáme šanci poznat. dTest vzal proto rybí prsty do laboratoře a obsah masa v nich změřil. Známe konkrétní hříšníky.
Redakce
5. 12. 2019
Jak udělat těsto, které se netrhá ani nedrobí
Příliš odleželá mouka, co strávila půl roku ve spíži, nebo třeba ořechy, vyndané z mrazáku z dob, kdy byla hojná úroda u sousedů. To všechno a mnoho dalšího má vliv na kvalitu těsta. Vyhněte se nejčastějším chybám při přípravě vánočního cukroví.
Tereza Víchová
5. 12. 2019
Naši předkové si běžně dopřávali nejpodivnější masáže
Zatímco dnes se masáž provádí nejčastěji při bolestech páteře a namožených svalech po sportu, dříve byla zaměřena hlavně na posílení činnosti vnitřních orgánů.
Taťána Kročková
5. 12. 2019
Hubli jste se Světem zdraví? Síť dietologických poraden mění název
Aktualita
Svět zdraví ke konci listopadu oficiálně skončil. Od prosince jej nahrazuje koncept nazývaný Nutriadapt Weight Management Clinic.
Lenka Krbcová
4. 12. 2019
Ořechy do cukroví. Jak poznat ty dobré, když skrz skořápku nevidíme
Ořechy nejsou zrovna levnou položkou na vánočním seznamu pro přípravu vánočního cukroví nebo slavnostní tabule. Proto je dobré vědět, nač si dát pozor, když ořechy kupujete. A je jedno, jestli od souseda, z obchodu na váhu, nebo již balené.
Kateřina Čepelíková
4. 12. 2019
Akademie věd varují před tradiční čínskou medicínou
Jednou z novinek z akademického prostředí je reakce vědců na zařazení tradiční čínské medicíny do standardního rámce Světové zdravotnické organizace (WHO). Tradiční čínská medicína má podle nich dodržovat stejné důkazní standardy jako medicína konvenční.
Pavel Houser
4. 12. 2019
Sexy mozek není výmysl
Lidé, které sexuálně přitahuje vysoké IQ, se nazývají sapiosexuálové. Po protějšku chtějí jen to jedno. Alespoň zpočátku.
Tomáš Novák
3. 12. 2019
V jídelně školákům nechutná: Vina rodičů, nebo kuchařek bez invence?
Proč v jedné školní jídelně umí pracovat s rybou, luštěninami i obilninami typu bulgur, a ve druhé už několik desetiletí jedou podle stejného jídelníčku: UHO s kupovaným knedlíkem? Kde je chyba?
Kateřina Čepelíková
3. 12. 2019
E-shop nabízí steroidy a hormony s falešnými certifikáty
Aktualita
Státní zdravotní ústav vydal upozornění na internetový obchod, který prodává potenciálně nebezpečné podpůrné prostředky. E-shop při tom používá lživá, zfalšovaná doporučení.
Redakce
2. 12. 2019
Jak snadno umýt použité formičky
Čas pečení cukroví se přiblížil a s ním i přemýšlení nad tím, jak si ušetřit čas s následným odmýváním formiček a vykrajovátek. Jak efektivně a takřka bez práce docílit vycíděných formiček, které nepáchnou a neobsahují zbytky těsta? A smí vánoční vykrajovátka do myčky?
Kateřina Čepelíková
2. 12. 2019
Poukaz na vylepšení chlapa jsem ještě nevystavoval, říká plastický chirurg
Rozhovor
Každý rok se najdou zájemci, kteří kupují coby dárek k Vánocům některý ze zákroků estetické medicíny. Se Svatoplukem Svobodou jsme se bavili o tom, zda a kdy jsou obdobné dárky vhodné.
Lenka Krbcová
2. 12. 2019
Pouhé 3 koruny rozdíl. Jak nenaletět na falešnou čokoládu
Pod lákavě vyhlížejícím obalem mikulášských a vánočních „čokoládových“ figurek můžeme narazit na náhražky. Problém je, že na první pohled jsou od pravé čokolády k nerozeznání. Víte, jak od sebe odlišit čokoládu a sladkou hnědou hmotu?
Redakce
30. 11. 2019
Potíže z prochladnutí: Začalo vás bolet rameno, záda či svaly?
Zamrzlé rameno, natržené svaly a blokády páteře… Na vině je mnohdy prochladnutí svalů a následné odkládání řešení potíží. „Pokud příznaky neustoupí do tří dnů, nebo naopak sílí, je na místě vyhledat odbornou pomoc,“ upozorňuje odbornice.
Redakce
29. 11. 2019
Jak mít měkké vánoční perníčky
Jsou první na seznamu vánočního pečení. Perníčky jsou klasikou, která provoní domácnost. Často se ale nepovedou podle našich představ. Kde je problém?
Tereza Víchová
29. 11. 2019
Pojištění odpovědnosti: Jak se toto pojištění vyvíjelo?
Komerční sdělení
Zajímá vás, jak se vyvíjelo pojištění odpovědnosti a jaké byly jeho začátky? Vše se dozvíte v tomto článku.
29. 11. 2019
Panák ze šťávy z kysaného zelí a další tipy proti rýmě
Sychravé počasí, střídající se teploty, vytápěné a málo větrané místnosti. Začala sezóna nachlazení. Dokážete si letos poradit s rýmou?
Helena Singerová
29. 11. 2019
6 důvodů, proč se nedaří udržet si zdravou hmotnost
Zhubli jste? A zase přibrali? Naprosto typická situace, která nás vrací na začátek cesty za zdravým tělem. Našli jsme šest hlavních důvodů „zakopaného psa“ při boji s nadbytečnými kily. Díky nim si můžete lépe hlídat znovunabytou nižší váhu i vyšší sebevědomí.
Tereza Víchová
28. 11. 2019
Mám encefalitidu? Kdy a jak se to dá zjistit
Mohu na tom být jako jeden ze 712 lidí, jimž se loni prokázalo nakažení klíšťovou encefalitidou? Tahle otázka je na místě, pokud jste si z podzimní procházky lesem nebo parkem přinesli domů i přisáté klíště. Jaké testy jsou k dispozici a jak probíhá diagnostika klíšťové encefalitidy?
Tereza Víchová
28. 11. 2019
Když chce doma hubnout jenom jeden…
Jeden z páru chce držet dietu, a druhý ne. Jak to vyřešit? Dieta jednoho má totiž vždy vliv na oba partnery. Podívejme se, jak je možné se při změně životního stylu navzájem podpořit.
Susan Bowermanová
27. 11. 2019
E-cigarety mají v Evropě první oběť. Co dělat, když vaše dítě vapuje?
Skandál se záhadnými úmrtími okolo elektronických cigaret neutichá. Evropa hlásí zřejmě první oběť, v USA se počet zemřelých šplhá již přes čtyřicet. Příčiny těchto tragédií přitom stále nejsou pořádně známy, stejně tak se odborníci přou i o dalších rizicích tzv. vapování, jak se vdechování páry říká.
Veronika Šmídová
27. 11. 2019
Češi trpí na nedostatek omega-3. Jak jste na tom vy?
Naše tělo pro správné fungování potřebuje celou řadu vitamínů a minerálů. Některé si dokážeme vytvořit sami a jiné látky musíme dodávat pomocí správné stravy. Jednou z nich je i omega-3. Jaké jsou účinky, dávkování a zdroje v potravinách?
Michaela Polcarová
27. 11. 2019
Vegetariánství není novinka. Co jedli vegetariáni před 100 lety?
Bezmasá strava se propaguje už stovky let. Mezi prvními vegetariány byli i slavní antičtí filozofové. Jak se na vegetariánství dívali na přelomu 19. a 20. století? Inspirujte se některými recepty z tehdejší „vegetářské“ kuchařky.
Taťána Kročková
26. 11. 2019
Měsíc s bambuckým máslem: Mám pleť jako novorozeně
Přírodní zázrak, tak je častováno bambucké máslo. Není to přehnané? I já jsem dlouho odolávala, než jsem si tento tuk, používaný ke kosmetickým účelům, koupila. Není nejlevnější. Pokud si však 100% karité pořídíte, nebudete investice litovat.
Kateřina Minaříková
26. 11. 2019
5 znaků, které dědíme po otci
Ta je ale hezká po mamince, říká žena nakloněná do kočárku. Ani netuší, jak moc se plete. Podle vědců atraktivita matky nehraje v kráse roli nejen u děvčat, ale ani u chlapců. Dívky těží hlavně z krásy svých otců.
Kateřina Čepelíková
25. 11. 2019
Operace žlučníku: je bez něj lépe?
Žlučníkový záchvat doprovázejí kruté a intenzivní bolesti břicha, které mohou trvat i řadu hodin. Pro většinu lidí, jež podobnými kolikami trpí, představuje odebrání žlučníku učiněné vysvobození. Pro některé ale bohužel operací potíže teprve začínají – u části pacientů se totiž může objevit tzv. postcholecystektomický syndrom.
Veronika Šmídová
25. 11. 2019
Nemocenská dávka a náhrady mzdy. Nepleťte si pojmy
Komerční sdělení
Potýkáte se zrovna s nemocí nebo chcete být zkrátka informovaní o tom, jak to je s nemocenskou a jejím vyplácením? Vše podstatné jsme pro vás sepsali v tomto článku.
25. 11. 2019
Červená řepa je perfektní
Mnoho nestojí, vydrží snad všechno, je velmi zdravá, a navíc z ní můžeme připravit plno výborných jídel. Červená řepa je dokonalá zelenina nejen pro chladné měsíce.
Lenka Krbcová
25. 11. 2019
Jak si nesplést kaštan jedlý s tím koňským. S tím jedovatým
Vůně pečených kaštanů už pomalu zaplňuje ulice měst. Pokud byste si kaštany chtěli sami nasbírat a připravit, mějte se na pozoru a sbírejte jen ty, které vyrůstají z kaštanovníku jedlého. V opačném případě byste mohli přijít k zažívacím obtížím.
Redakce
22. 11. 2019
Seborea začíná nevinně. Dokáže vás připravit o vlasy i sebevědomí
Objevují se vám s nástupem podzimu či ve stresu lupy nebo šupinky na tváři? Může jít o seboroickou dermatitidu, lidově seboreu. Ekzém začíná mnohdy docela nevinně, v těžších případech ovšem končívá žlutými krustami, krvavými ránami na kůži a lysými místy tam, kde kdysi bývaly krásné vlasy.
Veronika Šmídová
22. 11. 2019
Nová studie tvrdí, že snížení konzumace červeného masa je k ničemu
Výživová doporučení či jejich interpretace se mnohdy mění. Tu je nepřítelem cholesterol, tu cukr. Přesto ale dosud prakticky všichni specialisté měli výhrady jak ke konzumaci červeného masa ve srovnání s bílým či rybím, tak i k větší konzumaci výrobků z masa dále zpracovávaného (uzeniny apod.). Z tohoto hlediska může následující studie působit opravdu nečekaně.
Pavel Houser
22. 11. 2019
Nechutnalo? I jídlo v restauraci můžete reklamovat
Zatímco reklamovat obuv či elektroniku jsme si už zvykli, ve stravovacích zařízeních nás mnohdy drží zpátky ostych a neznalost práv. Jídlo nereklamujeme, ani když je studené, přesolené nebo nedopečené.
Redakce
21. 11. 2019
5 147
–
5 177
/
16 519
První strana
Předchozí strana
160
165
166
167
168
169
170
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji