největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
4 589
–
4 619
/
16 519
První strana
Předchozí strana
140
147
148
149
150
151
160
Následující strana
Poslední strana
Zachraň se, kdo můžeš: jak ve zdraví opustit psychopata
„Při setkání s psychopatem doporučuji okamžitý úprk,“ radí psychiatr Radkin Honzák. Inu… jasná zpráva. Jenže – kdy jde skutečně o psychopata a jak při onom úprku postupovat?
Tomáš Novák
13. 8. 2020
I chlebíček může být „cool“. Prodají se jich tisíce
Zdravý životní styl je čím dál více trendem napříč generacemi. Opomenout se nedá už nikde – vyrůstají vegetariánské restaurace, prodejny zdravé výživy a módní raw bistra. Zahálet nemohou ani výrobci lahůdek. A tak vznikají třeba avokádové chlebíčky.
Tereza Víchová
13. 8. 2020
Lidé mají doma nepoužitelné léky za 505 milionů korun
Aktualita
Průzkum Státního ústavu pro kontrolu léčiv ukázal, že množství nevyužitých léčiv roste, v domácnostech je zbytečně hromadíme.
Redakce
12. 8. 2020
Proč nejíst popraskané ovoce
Popraskané ovoce ani zeleninu není radno konzumovat. Naopak bychom se podle odborníka neměli vyhýbat tomu prodávat a kupovat „nestandardizované“ plody. „Všechna jablka na stromě přeci nejsou stejná,“ říká Martin Ludvík.
Petr Havel
12. 8. 2020
Dnešní „hysterky“ by před lety skončily v blázinci
Klasifikace duševních poruch se dříve velice zjednodušovala. Před velkým entrée Freuda a Junga se ženy, které byly jako stvořené pro bláznovství, zavíraly do ústavů, kde často setrvaly po celý život v ne zrovna lidsky přijatelných podmínkách.
Taťána Kročková
12. 8. 2020
Anketa Křišťálová Lupa 2020: stále čekáme na vaše nominace
Komerční sdělení
Co vás letos na českém internetu nejvíce zaujalo? Pošlete své favority do hlavního hlasování. Nominace končí již příští čtvrtek.
12. 8. 2020
Jak se konečně donutit k pravidelnému cvičení? Pomůže i hezké oblečení
Nevymlouvat se na „nedostatek času“ nebo letní vedro a cvičit pravidelně – k tomu pomůže pár praktických a překvapivě jednoduchých rad. Třeba i předem sbalená taška nebo hezké oblečení.
Redakce
11. 8. 2020
7 druhů jedlých semínek, která nasbíráme podél cesty
Tu největší zásobárnu energie máme teď všude kolem sebe. V semenech rostlin. Některá koupíme, jiná můžeme mít i zadarmo. Podívejte se na sedmero semínek, která si dnes třeba přinesete z procházky.
Kateřina Čepelíková
11. 8. 2020
Když je aromaterapie podvod – pančované esenciální oleje
Kvalita esenciálních olejů je téma, kterým by se měli zabývat nejen aromaterapeuti, ale také běžní spotřebitelé a příznivci aromaterapie. Investice do dobrého esenciálního oleje je důležitá nejen po stránce zdravotní, navíc má i etický rozměr.
Pavlína Klaudová
11. 8. 2020
Polovina diabetiků si nehlídá hladinu glukózy
Důvody jsou různé, jak ukázal nedávný průzkum „Já a cukrovka“. Třeba nedostatek informací nebo strach z bolesti při použití glukometru. Měřit hladinu cukru ale jde i bezbolestně.
Redakce
10. 8. 2020
Další špatné zprávy o antioxidantech. Máme je tedy vůbec jíst?
Proč je v tlustém střevě více nádorů než v tenkém? Může za to prý mikrobiom – a antioxidanty. Ty přitom byly a stále jsou doporučovány jako zdraví mimořádně prospěšné. Získáváme je z potravin i z doplňků stravy.
Pavel Houser
10. 8. 2020
Co nedokážu vyslovit nahlas aneb opar jako psychosomatický projev
Monika odmala trpěla velmi častými opary na rtech a v okolí obličeje, které se jí velice špatně hojily. Vyzkoušela za svůj život mnoho mastiček, náplastí, doplňovala řádně vitamíny. Beze změny. Vše se však začalo měnit po tom, co se odstěhovala od rodičů. Dnes už ví, kde byl zakopaný pes.
Petra Kolínská
10. 8. 2020
První pomoc při bodnutí vosou a včelou se liší
Všichni asi známe „babskou radu“, když „dostaneme žihadlo“: potřít octem nebo cibulí. To skutečně platí, ale pozor – jenom u vosy.
Redakce
7. 8. 2020
Který hřib je jedovatý?
Představa, že všechny hřiby jsou jedlé, je mylná. Varovným znakem může být červená barva nohy, ale toto pravidlo neplatí stoprocentně. Jak poznáte nebezpečné hřiby a na co dávat pozor?
Petr Havel
7. 8. 2020
Elektrokolo: pomocník v pohybu, nebo „berlička“?
Možná se neshodnete ani v rodině. Elektrokolo, fenomén posledních několika let, totiž někdo s lehkým výsměchem odsuzuje. A nikdy by si ho nekoupil, protože „není padavka“. Na druhé straně nadšené davy na elektrokolech brázdí české cyklostezky a troufalejší třeba i Alpy. Je elektrokolo dobrý pomocník pro zdraví?
Tereza Víchová
7. 8. 2020
Spálení od slunce: první pomocí je sprcha, pomohou i antihistaminika
Důkladné namazání před pobytem na slunci je základ. Zarudnutí a spálení kůže je přesto v horkých dnech běžné. Jak kůži ošetřit a co dělat dál, aby se co nejdříve zahojila?
Redakce
6. 8. 2020
Na bolení zubu rozemleté myši. O co všechno dnes přicházíme?
Knihy o dějinách zubní medicíny jsou bezesporu zajímavým a velmi dobrodružným čtením. Že zuby trhal kovář, jaképak štráchy, většinou víme, ale i někdejší vyhlášení mudrové doporučovali na bolest zubů dotek zobáku datla nebo rozemleté myši. O jaké další metody jsme dnes „ochuzeni“?
Taťána Kročková
6. 8. 2020
Domácí marmeláda: stačí obyčejný kastrůlek a vařečka
Velké hrnce, želírovací cukry a pektiny? Kdeže! Uvařit domácí marmeládu může být překvapivě snadné. Stačí ovoce, cukr a obyčejný kastrůlek.
Tereza Víchová
6. 8. 2020
Bolest se projevuje jinde, než je její příčina. Prášek není řešení
„S bolestmi žijí lidé desítky let. Tlumí je léky a neřeší příčinu,“ říká zkušená fyzioterapeutka. Mnoho letitých problémů má přitom podle ní poměrně jednoduché řešení.
Redakce
5. 8. 2020
Proč je moje dítě zlé?
„Syna mám ve střídavé péči. Hodně zlobí a chová se zvláštně. Vím, kluci prostě zlobí. No ano, zlobí. Ale přeci nejsou zlí, zákeřní a podlí. Je to strašné…“
Tomáš Novák
5. 8. 2020
Jezte ryby – i když je v nich trochu rtuti, vzkazují odborníci
Stopy rizikových látek v rybím mase by podle odborníků neměly odrazovat od jeho konzumace. A to dokonce ani u dětských příkrmů. Nezdravé rtuti je v nich velmi málo a přínosy jednoznačně převažují.
Petr Havel
5. 8. 2020
Slazení při diabetu? Možné to je
PORADNA – Diabetická dieta vyžaduje co nejvíce omezit cukr. Ivan Mach, zakladatel Aliance výživových poradců České republiky, doporučuje alternativní řešení.
Redakce
4. 8. 2020
Nová naděje pro pacienty s depresí. Vědci experimentují s halucinogeny
Halucinogeny mohou s psychikou člověka provést ledacos. Z toho se ovšem odvozují i naděje na jejich možný terapeutický přínos. V Národním ústavu duševního zdraví získali povolení na unikátní studii.
Pavel Houser
4. 8. 2020
Jak nosit pití při běhu? Nejhorší řešení je láhev v ruce
Během horkých letních dnů je pro běžce aktuální otázka, zda, jak a co pít při běhání, před ním nebo po něm. Jak s sebou na výběh vzít vodu, aby co nejméně překážela, přitom negativně neovlivnila techniku a člověk si spíše neškodil?
Klára Tuzarová
4. 8. 2020
Je to deprese?
Kvíz
Následující Beckova škála deprese bývá běžně používána v psychiatrických i klinicko-psychologických ordinacích. Vyberte vždy tvrzení, které vás nejlépe charakterizuje v tento den. Pokud vám vyhovuje více tvrzení, zvolte to, které vás charakterizuje nejlépe. Přečtěte si
více k tématu deprese
.
Lenka Krbcová
3. 8. 2020
Téměř polovina českých žen kojí déle než rok, dokazuje nový průzkum
Aktualita
Pro české ženy je kojení jasnou volbou. Průzkum potvrdil, že o jeho prospěšnosti nepochybuje 98 % matek i žen, které těhotenství teprve plánují. Ženy si ale stále stěžují na nedostatek informací.
Redakce
3. 8. 2020
Kdo může za to, co jíme?
Co stojí za tím, že jíme to, co jíme? Hlad, napadne většinu z nás jako první. „Mlsná“, přiznáme si po pravdě. Jenže ani to není zdaleka vše. Na faktory, které ovlivňují skladbu našeho jídelníčku, se zaměřila i věda a výzkumy.
Petra Coufalová
3. 8. 2020
Plavete prsa jako „paní radová“? To neděláte dobře…
Ví to většina z nás. Nad plaváním s hlavou nad vodou ve stylu „paní radové“ fyzioterapeut úpí. Přesto, když se rozhlédneme po rybnících a koupalištích, bude to jasně ten, který v létě ovládá české vody.
Tereza Víchová
3. 8. 2020
Kvůli mořským ježkům si zabalte pinzetu, medúzy setřete z kůže kreditkou
Odstranění bodlin mořského ježka, ošetření požahání medúzou a jedovatí hadi a pavouci v Chorvatsku… Lékařka radí, co dělat při setkání s nebezpečnými živočichy na zahraniční dovolené.
Redakce
31. 7. 2020
Nemoc z vody a neomytého ovoce provází průjem
Její jméno je těžké vyslovit a ještě těžší si zapamatovat. Kryptosporidióza je infekce způsobená nejčastěji kontaminovanou vodou, ale i neomytými potravinami či moštem. V letních měsících jí přibývá a nemocní ani nevědí, co je příčinou.
Petr Havel
31. 7. 2020
Nikdy nekouřila, má rakovinu plic. Nechci nechat svoji rodinu brečet, říká
Rozhovor
ROZHOVOR – Rakovinou plic trpí podle všech statistik v drtivé většině případů kuřáci (až 90 % všech pacientů), spíše muži (cca dvě třetiny případů), převážně ve vyšším věku (průměrnému pacientovi je kolem sedmdesáti let). Lékařka Areta není ani jedno z toho.
Lenka Krbcová
31. 7. 2020
4 589
–
4 619
/
16 519
První strana
Předchozí strana
140
147
148
149
150
151
160
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji