Hlavní navigace

Seriál Tip na výlet: Rozhlédněte se, prosím!

Ve volném pokračování seriálu vás zavedeme na místa, ze kterých je dobře vidět do kraje. Vydejte se s námi na výlet s pěknou vyhlídkou a - rozhlédněte se, prosím!

Přemýšlíte, kam se vypravit třeba o víkendu, o prázninách, na dovolené? Česká republika je protkaná turistickými trasami - Vitalia má již v nohou několik stovek kilometrů. Svědčí o tom náš seriál.

Vyberte si z výletů, již otestovaných „na vlastní nohy“  (můžete volit podle požadovaného kraje nebo přímo listovat níže uvedenými články):Tip na výlet: Dovolená v ráji. Po slovensku

Je to sice dnes už cizina, ale pořád za humny. Do Slovenského ráje se dostanete rychle a s sebou doopravdy a nezbytně potřebujete jediné – pořádné boty.

Doba čtení: 5 minut

Víte, kde vynalezli kostku cukru?

Cukr má na místě, kde byl poprvé zformován do hranata, dokonce svůj pomník. Snad si místní chtěli cukrovarnictvím osladit život v chladném kraji. Jsme totiž v České Kanadě.

11. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Úplně obyčejná rozhledna - ale výhled k neuvěření

Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je sice kopec s názvem Devět skal, ale rozhled nabízí mizerný. Pořádný kus republiky zato uvidíte ze zcela všední rozhledny na Horním lese.

5. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Proti dnešním podnikatelským hrádečkům je Kokořín pořád ještě Monou Lisou

Kokořínský důl není ani tak důl, jako spíš údolí. A místo starobylého hradu je jeho symbolem pohádková dekorace rekonstruovaná ve stylu maločeské podnikatelské gotiky. Ale hezky tu je.

21. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

V Praze přežívá 650 normalizačních soch a plastik. Poznejte je na kole

Červencová cyklojízda bude v ulicích hlavního města hledat pozůstatky socialistické výzdoby. Taky máte u vás na sídlišti „dívku na malé“, vetřelce nebo volavku?

20. 7. 2011 9:00
Doba čtení: 4 minuty

I v Českém ráji najdete místa bez turistů

Vyhýbáte se Českému ráji, protože se nechcete spolu se stovkami dalších mačkat na oblíbených výletních atrakcích? Je to zbytečné. Kousek od davů a plných parkovišť leží úplně jiný Ráj!

14. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Hazmburk a okolí - reklama na Česko

Stojí na skalním vrchu a je viditelný prakticky odevšad. Ani husité ho nedokázali dobýt, má ideální strategickou polohu. Dnes je zřícenina hradu Hazmburk hitem Českého Středohoří.

Doba čtení: 3 minuty

Český les - místo bez atrakcí

Nejsou tu klasické turistické taháky, ale právě díky tomu tady najdete desítky kilometrů prázdných cest. Na německé straně čas běžel přirozenou cestou kupředu, na naší se zastavil…

Doba čtení: 3 minuty

Po Hřebenech Brd pěšky i na kole

Označení hřebeny je pro krajinné útvary univerzální, ale ty nejznámější jsou jen kousek od Prahy. Lesnatý hřbet se táhne od Zbraslavi až k Brdům, kde přechází v téměř horskou krajinu.

2. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Udělejte si výlet na filmová místa!

Je to fenomén. Žádný div: lidé se rádi vydávají na místa, která znají z kina i televize. Srovnání filmu s realitou ale bývá někdy překvapivé.

Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Do tichých lesů, kde kdysi řádili vojáci

Přesně před 20 lety odešli z někdejšího vojenského prostoru Ralsko poslední sovětští vojáci. Dnes je tu jedno z nejklidnějších a turisticky nejúžasnějších míst v centrální části Čech.

19. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Hřeben Orlických hor lze překonat za jediný den

Velkou výhodou pro cyklisty je množství asfaltových cest, po kterých se dobře jede. A když už se dostanete nahoru, nehrozí velká převýšení, je to pohoda. Vyberou si tu i pěšáci.

12. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Putování za růžovým tankem

Cestou kolem Sázavy navštívíme místo, které proslavil zločin na hradě, plovárnu jak z Rozmarného léta i Zbořený Kostelec. Až vás ruiny omrzí, u řeky najdete i slavný tank ze Smíchova.

28. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsou medvědi v Berouně bratři?

Tři ložnice a nejrůznější medvědí zábava – od stromů namazaných medem až po živé kapry v bazénku. To je medvědárium v Berouně. V okolí ale najdete i další zajímavosti.

Doba čtení: 3 minuty

Přistáli ufoni kousek od Blaníku?

Záhadný objekt v polích, bájní rytíři, exotický čínský pavilón, i klidné posezení na místě krvavé bitvy. To vše nabízí dnešní tip na výlet. A navrch nejhezčí cyklostezku v kraji!

15. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Tip na výlet: Rozhledna - a na rovině!

Romanka je mezi téměř 300 rozhlednami v ČR unikátní – nejen proto, že nestojí na kopci. Žádný rozhlednový hamburger, ale oceňovaná hi-tech stavba. A nedaleko největší bludišťárium u nás.

7. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Rozhlédněte se, prosím! Díl první: Lovoš

Ve volném pokračování seriálu Tip na výlet vás zavedeme na místa, ze kterých je dobře vidět do kraje. Vydejte se s námi na výlet s pěknou vyhlídkou; tentokrát do Českého Středohoří.

31. 3. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Namísto do galerie - na hřbitov

FOTOGALERIE – Na hřbitov vás neposíláme na věky, ale třeba na podvečerní procházku. Navštivte s námi hroby významných osobností českého národa zvláště dnes, kdy vzpomínáme na všechny zesnulé.

2. 11. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Výlet s babičkou: Stezka K. J. Erbena v Miletíně

TIP NA VÝLET – Miletín je na svého rodáka K. J. Erbena patřičně hrdý a město na jeho počest letos zprovoznilo naučnou stezku, která na devíti zastaveních připomíná umělcův život a dílo.

Doba čtení: 3 minuty

Na jih od Ústí nad Labem

TIP NA VÝLET – Za branami Ústí nad Labem nás čekají bohaté lesy a potoky. Pokud vás nebolí nohy a rádi byste překonali menší výškový rozdíl, vydejte se poznat České středohoří.

23. 7. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Ze Slivence do přírody

TIP NA VÝLET – Stačí nasednout na Smíchovském nádraží do autobusu pražské MHD a za chvilku se ocitnete v krajině, kde na rušné město zapomenete.

Doba čtení: 3 minuty

Pochod do Prčice - a bez davů!

TIP NA VÝLET – Okolí Prčice je neuvěřitelně klidné, plné krav a koní. Ve vesnicích jako by se zastavil čas. Vydejte se na nerušený výlet z Prčice do Prčice.

25. 6. 2010 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Máte dost zimy? Už za pár hodin můžete být v tropech

TIP NA VÝLET – Venku je zima, jsme zabalení do svetrů a šál a ti, co zimu nemusí, odpočítávají dny, které nás dělí od příchodu jara a teplejšího počasí. Pokud si chcete zkrátit tohle čekání, sbalte si plavky a letní šaty a vydejte se na pár dní do tropů. Můžete tam být za pár hodin.

Doba čtení: 5 minut

Z Roztok do Suchdola, nebo až na Okoř

TIP NA VÝLET – Jakmile opustíte Prahu v její severní části, odkryje se před vámi nádherný kus přírody. Vysoké skály, listnaté lesy a zurčení Únětického potoka.

Doba čtení: 2 minuty

Zámek Veltrusy a Nelahozeves

TIP NA VÝLET – Ani ne hodinu jízdy autem severně od Prahy se nacházejí dva zámky, které stojí za to navštívit. Zámek Veltrusy a Nelahozeves. Pokud vás nelákají prohlídky interiérů, věřte, že i okolí zámků stojí za podzimní procházku.

Doba čtení: 3 minuty

Na kole po Ústeckoorlicku

TIP NA VÝLET – Proč jezdit s kolem pouze do Českého ráje nebo na Šumavu, když je v Česku mnohem více atraktivních cyklolokalit? Region Orlice láká návštěvníky na kvalitní síť cyklostezek a vloni byl oceněn v celostátní soutěži měst a obcí zaměřené na podporu rozvoje cykloturistiky Unilever Sprinter roku 2008.

2. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Tip na prodloužený víkend: Bikepark Lipno!

Bike park u největší vodní nádrže České republiky se pomalu loučí se sezonou a nabízí návštěvníkům zajímavé slevy. Přijďte se projet po místní sjezdovce dříve, než ji ovládnou lyžaři, nebo si užít podzimní lipenskou přírodu. Vydat se můžete hned do několika směrů.

25. 9. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Na velbloudovi po poušti Taklamakan

TIP NA VÝLET – Duny nekončícího písku. Sucho s horkem střídá v noci krutá zima. Tisíce hvězd na obloze pak ukazují kudy dál. Taková je asijská poušť Taklamakan, po které kdysi putovaly dlouhé karavany čítající i stovky zvířat. Jaké to je usednout mezi dva velbloudovy hrby a několik dní pomalu kráčet pouští?

18. 9. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Lednické rybníky a Pálava

TIP NA VÝLET – Nejzápadnější výběžky Karpat můžete navštívit pěšky i na kole – Břeclavsko je prošpikované vinařskými cyklostezkami. Vyplatí se vzít s sebou dalekohled.

Doba čtení: 6 minut

Praděd a vodopády Bílé Opavy

TIP NA VÝLET – Zkuste se vymanit ze svých zaběhlých kolejí a místo do Krkonoš nebo na Šumavu jeďte objevit drsné a krásné Jeseníky. Najdete zde méně turistů, více lesů, lidové ceny. A hlavně, tamní obyvatelé jsou tak milí, že se vám nebude chtít odjet.

Doba čtení: 2 minuty