Hlavní navigace

Nadýmání

Meteorizmus, neboli plynatost střev, lidově označovaná jako „větry“, může mít mnoho příčin, ale tou nejčastější je nesprávná kombinace jídel nebo konzumace potravin, které způsobují nadýmaní. Více v katalogu nemocí: Nadýmání, plynatost (meteorizmus).

Nadýmání: jaká jídla nejvíc škodí

Ačkoli plynatost a nadýmání nepatří mezi společensky přitažlivá témata, trápí většinu populace. Víte, jak nadýmání předejít? Pozor na potraviny, které vás doslova nafouknou, i způsob, jakým jíte.

2. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vzorové jídelníčky při dráždivém tračníku

Dráždivý tračník umí pořádně znepříjemnit život. Odbornice připravila doporučení a varianty receptů, z nichž si vyberete, ať už trpíte průjmem, zácpou, nebo nadýmáním.

Doba čtení: 3 minuty

Běžná bolest břicha, nebo syndrom dráždivého tračníku?

Opakované bolesti břicha, zácpa, průjem, nadýmání. Lidé, které tyto příznaky trápí dlouhodobě, mnohdy trpí tzv. syndromem dráždivého tračníku. Toho je možné se zbavit vhodnou léčbou a jídelníčkem.

Doba čtení: 3 minuty

Jak se zbavit nadýmání? Jezte pomalu

„Manžel trpí na nadýmání (a my pak trpíme s ním). Je to špatným stravováním, nebo může jít o nějaký zdravotní problém? Dá se to řešit homeopaticky?“ ptá se čtenářka seriálu Homeopatie: Ptáme se odborníka.

18. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Luštěniny a bez nadýmání

Luštěniny milují bylinky – a vás to zbaví plynatosti. Vhodné druhy umí stáhnout nadýmavé látky do sebe a jsou tak účinnou zbraní proti tvrdému břichu a „nadmutému“ trapasu.

Doba čtení: 4 minuty

Nejčastější zažívací potíže o Vánocích

I střídmí lidé se o Vánocích zblázní a dají svému trávicímu systému pořádně zabrat. Co s tím, když svátky kazí pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání, bouřící se žaludek či žlučník?

Doba čtení: 4 minuty

Nadměrné nadýmání je signálem oslabené slinivky

Podle bylinkového kalendária se v září dostává na vrchol své aktivity důležitý orgán našeho těla – slinivka. Jak se o ni starat? Slinivce svědčí detoxikace, odlehčená strava a bylinky.

Doba čtení: 5 minut

Na nadýmání pomáhá ostré koření, teplo a břišní masáž

Trápí vás nafouklé břicho? Nevěšte hlavu. Je tady pomoc z přírody!

15. 7. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

13 typických těhotenských potíží: co s nevolností nebo pálením žáhy

Ve správné komedii prozradí těhotenství hrdinky její náhlá nevolnost. V realitě to zas taková legrace není. Se zdoláním běžných zdravotních problémů výborně pomohou přírodní prostředky.

Doba čtení: 8 minut

Bylinkový speciál: Mateřídouška obecná

I bez lánu zahrady si můžete vypěstovat léčivku pomáhající na mnoho neduhů. Odvarem zmírníte bolesti po bodnutí hmyzem, revmatismus i suchý kašel, čaj zas pomůže ke klidnému spánku.

Doba čtení: 2 minuty

5 věcí, které byste měli vědět o vláknině

Vláknina je populární, každý ji doporučuje pro zdraví a hubnutí. K čemu je opravdu dobrá? Pokud chybí ve stravě, trávení trvá místo pár hodin i celý týden. A umíte si to představit…

24. 6. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Deset tipů: Co dělat s dítětem při bolestech břicha

Málokdy je rodič tak bezradný, jako když kojence nebo batole bolí bříško. Kdy mu pomoci sami a kdy vyrazit k lékaři? Přinášíme desatero dobrých rad, co dělat, když dítě bolí břicho.

Doba čtení: 3 minuty